Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Kızılırmak'ta Sarı Altın Hasadı Başladı

Bölgede 1978 den beri hizmet vere Kaytan Oğlu Tarım çiftçilerimizin tüm ihtiyacını karşılıyor. Gübre, yem, tarım ekipmanları ile de çiftçilerimizin her zaman yanlarında olan

Kızılırmak'ta Sarı Altın Hasadı Başladı
26 Haziran 2024 - 18:26 - Güncelleme: 26 Haziran 2024 - 18:33
Kızılırmak İlçemizde Hasad Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Bölgede 1978 den beri hizmet vere Kaytan Oğlu Tarım çiftçilerimizin tüm ihtiyacını karşılıyor. Gübre, yem, tarım ekipmanları ile de çiftçilerimizin her zaman yanlarında olan Kaytan Oğlu Tarım
Çankırı tarımını kalkındıran, kent ekonomisini canlandıran projeleriyle yerli üreticilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Kaytan Oğlu Tarım Hububat, Bakliyat, Kuruyemiş Ve Kuru Meyve Meslek grubunda, Kızılırmak / Çankırı Bölgesinde Tahıl toptan ticareti (buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, çeltik vb.) konularında hizmet vermektedir.

Çankırı’nın en büyük tarım kampüsü ve rekreasyon alanı olma özelliği taşıyan 2024 yılının ilk hasadı
Kaytan Oğlu Tarım tarafından yapıldı.

Nüfusunun büyük bir bölümünün tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Çankırı ili Kızılırmak ilçesi 2024 yılı hububat hasat dönemi başladı. Ekili tarım arazilerinde biçerdöverler tarlaya girerek hububatları hasat ederken, bu yıl rekoltenin geçmiş yıllara oranla daha yüksek olması bekleniyor.


Bölgede 1978 den beri hizmet veren Kaytan Oğlu Tarım 2024 yılının ilk hasadı ile ilgili olarak www.haberci18.com İnternet Medya Yayın Yönetmeni Mustafa Çelik’e konuştu: Hasada başlayan çiftçiler yeni dönemin bereketli olmasını diledi.

“Bereketli toprakları ve ılıman iklim koşulları sayesinde fazla ürünün alındığı, yılın ilk buğday hasadı Kızılırmak ilçesinde başladı.
Kaytan Oğlu Tarım her daim çiftçinin yanında olmuştur. Bildiğiniz gibi Kızılırmak ilçesinde biçerdöverlerin de mesaisi başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren tarlara gelen biçerdöverler, ilçe ekonomisinde önemli bir yere sahip olan arpa ve buğdayı hasat ediyor.

Kaytan Oğlu Tarım, yılın ilk buğday hasadının başlamasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Buğday bitkisi, beslenmenin en temel kaynaklarından biridir. İnsanoğlu eski zamanlardan beri buğday yetiştirip bu üründen un, bulgur, makarna, nişasta gibi farklı besin maddeleri elde etmektedir. İklim koşullarının ve toprak yapısının buğday üretimine uygun oluşu sebebiyle ilimiz, buğday üretimiyle ülkemizde önemli bir paya sahiptir. 2024 yılı arpa ve buğday hasatının ilçemize, kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Hasadımız bereketli olsun. Çiftçimize bol kazançlar diliyoruz" dedi.

Bu haber 12169 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum