Kurşunlu İlçesi İğdir Köyü Çöplük Mevkisinde Otobüs Kazası

İstanbul’dan Çankırı istikametine gelmekte olan İstanbul Ümraniye Belediyesine ait otobüs Kurşunlu İğdir köyü çöplük mevki’inde devrildi.

Kurşunlu İlçesi İğdir Köyü Çöplük Mevkisinde Otobüs Kazası
18 Ekim 2019 - 08:05 - Güncelleme: 18 Ekim 2019 - 13:16

Kurşunlu Hocahasan köyü sakinlerinden, İstanbul’da yaşamını sürdüren, rahatsızlığı nedeniyle 17.10.2019 günü hayatını kaybeden merhume Nazife Ölmez ablanın cenazesini İstanbul’dan alıp Çankırı Kurşunlu Hocahasan köyüne getiren İstanbul Ümraniye Belediyesine ait otobüs Kurşunlu İğdir köyü çöplük mevki’inde devrildi. Öte yandan aynı otobüsün bagajında toprağa verilmek üzere Hocahasan köyüne götürülen Nazife Ölmez’in (80) tabutu da, yan yatan otobüsün bagaj kısmından güçlükle çıkartıldı. Merhume Nazife Ölmez'in tabutu bir transporterin kasasına nakledildi. Ölmez, defnedilmek üzere 4 kilometre uzaklıkta bulunan köyüne götürüldü.

 

Çankırı’da Korku Dolu Anlar

 

Çankırı’da Yolcu Otobüsü Devrildi, Yaralılar Var

 

İstanbul’dan Çankırı istikametine gelmekte olan İstanbul-Ümraniye Belediyesine ait otobüsün Çankırı Kurşunlu ilçesi Hocahasan köyünde bir ailenin cenaze merasimine katılmak için yola çıktığı bilgileri paylaşıldı.

 

Kaza 18.10.2019 Cuma günü sabah 07:30 sıralarında Kurşunlu-Korgun ara yol (Kurşunlu-İğdir köyü çöplük) mevkiinde meydana geldi.

 

Edindiğimiz bilgilere göre İstanbul’dan Çankırı istikametine gelmekte olan Cemil Güney sevk ve idaresindeki 34 VN 2677 plakalı, İstanbul Ümraniye Belediyesine ait otobüs Kurşunlu İğdir köyü çöplük mevki’inde devrildi.

 

Merkez ve İlçelerden Kaza Yerine Ulaşan 112 Acil Ambulans Sağlık Çalışanları Yaralıları Kurşunlu İlçe Devlet Hastanesi Ve Çankırı Devlet Hastanesine Yetiştirebilmek İçin Zamanla Yarış Ediyorlar!

 

Kontrolden çıktığı, daha sonra devrildiği tahmin edilen aracın sürücü ve plaka, yaralıların isim bilgilerine ulaşılmaya gayret ediliyor. Kaza ihbarıyla olay yerine çok sayıda polis ve 112 Acil Ambulans Sağlık ekipleri sevk edildi.

 

Yaralılar ilk anda Kurşunlu İlçe Devlet Hastanesine sevk edildi. Oradaki ilk müdahalenin ardından Çankırı Devlet Hastanesine nakil ediliyorlar.

 

Detaylar geliyor.

 

Son Dakika Edinilen Bilgi Ve Detaylar:

 

Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde cenazeye giden otobüs devrildi.

 

Kazada 34 kişi yaralandı, 2 kişinin durumunun ciddi olduğu söyleniyor.

 

İstanbul'dan Çankırı'nın Kurşunlu İlçesi Hocahasan köyüne bir yakınlarının cenazesine katılmak üzere yola çıkanları taşıyan yolcu otobüsü kayganlaşan yolda virajı alamayarak yan yattı. Kazada 34 kişi yaralandı. Kaza sabah 07.30 sularında Kurşunlu Korgun Yolu’nun 3’nci kilometresinde meydana geldi.

 

İğdir köyü yönüne gitmekte olan Cemil Güney sevk ve idaraesindeki İstanbul Ümraniye Belediyesine ait olan 34 VN 2677 plakalı yolcu otobüsü, Kurşunlu çöplüğünü geçtikten sonra kayganlaşan yolda virajı alamayarak kontrolden çıkarak yan yattı. Çeşitli yerlerinde kırık oluşan yaralıların 23'ünün Çankırı Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenildi. Sağlık durumu ciddi olan Mevlüt Ata ve Ayten Ölmez, Nurten Yeter isimli vatandaşlarımızın 112 Acil Ambulanslarla Ankara’ya sevk edildiği öğrenildi. Yaralıların kimlik tespit çalışmaları sürdürülürken, otobüste sürücüler 2 şoför ve 35 yolcunun bulunduğu öğrenildi.

 

Yolcuların, Çankırı'nın Kurşunlu ilçesine bağlı Hocahasan köyünde Nazife Ölmez’in cenazesine katılmak üzere İstanbul Ümraniye'den gece saat: 01.30'da yola çıktıkları öğrenildi.

 

 

 

 


 

Bu haber 4465 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum