Valimiz Abdullah Ayaz'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Başta Millî Mücadelemizin kahramanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor...devamını okuyunuz.

Valimiz Abdullah Ayaz'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
18 Mayıs 2023 - 09:48 - Güncelleme: 18 Mayıs 2023 - 09:53
Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı Yayınladı

Valimiz Abdullah Ayaz’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşiyle başlayan ve milletimizin tarihine yön veren Millî Mücadelemizin ilk adımının 104. yıl dönümünü idrak etmenin gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

Kurtuluşun eşsiz mücadelesinin başladığı bu özel günün yıl dönümünde, büyük bir inanç, azim, cesaret ve kararlılıkla, büyük zorluklara karşı birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket ederek bu mücadeleyi zaferle sonuçlandıran ecdadımıza bir kez daha şükranlarımızı ifade ediyorum.

Büyük bedeller ödenerek kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından gençlere emanet edilmiştir. Bu durum gençlere olan güveninin, inancının ve sevgisinin tezahürüdür. Cumhuriyetimizin banisi ATATÜRK’ü andığımız 19 Mayıs günü, aynı zamanda ülkemizin geleceği ve yarınlarımızın teminatı gençlerin bayramı olarak kutlanmaktadır.

Sevgili Gençler;

Sizlerden en büyük beklentimiz, paha biçilmez hazinemiz olan bu aziz vatanı daha ilerilere taşımanızdır. Hedeflerinizi daima yüksek tutmanız, güçlü ve büyük Türkiye hedefine ilerleyen yolda kilit rol oynayacağınızın bilinciyle hareket etmeniz gerekmektedir. Bunları gerçekleştirebilmek, ancak çağın ihtiyaçları doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeniz ile mümkün olacaktır. Dünyadaki gelişmeleri takip ederken milli ve manevi değerlerimize de sıkı sıkıya bağlı olmanız başarıyı yakalamanızda önem taşımaktadır. İnancımız odur ki; Türk gençliği bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacak, aziz vatanımız için üzerine düşen görev ve sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Millî Mücadelemizin kahramanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; ülkemizin ümidi ve geleceği kıymetli gençlerimizin ve milletimizin “Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyorum.

Abdullah AYAZ Çankırı Valisi

Bu haber 981 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum