Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Ener, "Bugün bizlere düşen; asırlardır sürdürdüğümüz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde demokratik Cumhuriyetimizi daha da güçlendirmek olmalıdır."

Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
28 Ekim 2023 - 21:24 - Güncelleme: 28 Ekim 2023 - 21:29
Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Oğuz Şükrü ENER'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin ilanının 100. Yıl dönümünü büyük mutluluk ve heyecan ile kutluyor, şan ve şeref destanlarıyla dolu tarihimizden aldığımız azim ve cesaretle bu tarihi anı yaşamanın gururunu yüreklerimizde hissediyoruz. Cumhuriyet, Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, eşsiz vatan sevgisinin, vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin ifadesi olan en güzel eseridir.

Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir; dil, din, ırk, mezhep farklılıklarına bakmaksızın bütün vatandaşlarının hak ve özgürlüğünü esas almaktadır.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklal ve istikbalimize kastetmeye yeltenenlerin karşısında milletimizin hukuku, devletimizin adaleti daima var olacaktır. Bugün bizlere düşen; asırlardır sürdürdüğümüz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde demokratik Cumhuriyetimizi daha da güçlendirmek olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Saygılarımla

Oğuz Şükrü ENER  Cumhuriyet Başsavcısı

 
Bu haber 2005 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum