Valimiz Taşolar'dan 10 Ocak İdareciler Ve Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Taşolar "10 Ocak İdareciler Günü" vesilesiyle, mensubu olmaktan gurur duyduğum mülki idare camiasındaki tüm meslektaşlarımın günlerini kutluyorum."

Valimiz Taşolar'dan 10 Ocak İdareciler Ve Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
10 Ocak 2024 - 19:30 - Güncelleme: 10 Ocak 2024 - 19:36
10 Ocak İdareciler Günü Mesajı

Aziz Türk milletinin huzuru, güveni ve refahı için mesai mefhumu gözetmeden, cennet vatanımızın dört bir köşesinde fedakârca görev yapan tüm mülki idare mensuplarımızın "İdareciler Günü"nü tebrik ediyorum.

Binlerce yıllık kadim devlet geleneğimizden alınan ilhamla, devlet ve millet arasında köprü olma görevini yürüten idarecilerimiz, ülkesine ve milletine hizmet etme yolunda "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın." düstüruyla hareket etmektedir. Vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları her konu ve her anda yanlarında bulunmaktadır. Mülki idare amirlerimiz kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza etkili bir şekilde ulaştırılması için gerekli çözümleri üreterek ülkemizin kalkınması ve müreffeh yarınlara ulaşması için özverili şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

"10 Ocak İdareciler Günü" vesilesiyle, mensubu olmaktan gurur duyduğum mülki idare camiasındaki tüm meslektaşlarımın günlerini kutluyorum.

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, şehit olan ve hakkın rahmetine kavuşan tüm idarecilerimizi rahmetle anıyor; görevi başındaki meslektaşlarıma başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, kamuoyunun haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Vatandaşın duyan kulağı, gören gözü ve gür çıkan sesi olma misyonu büyük önem taşımaktadır.

Basınımızın Değerli Mensupları;

Bilgiye erişim hakkını savunurken, doğru ve tarafsız haber verme sorumluluğunun bilincinde olduğunuzun ve misyonunuzun ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız. Sizler, gerçekleri araştırma ve paylaşma konusundaki çabanızla toplumu bilinçlendiriyor; toplumsal sorunlara dikkat çekerken bir taraftan da demokratik değerlerimizi güçlendiriyorsunuz.


Bu özel gün vesilesiyle, bir kez daha siz değerli basın emekçilerinin, önemli bir görevi yerine getirirken gösterdiğiniz özveriyi canı gönülden kutluyorum. Gerçekleri araştırma, toplumu bilgilendirme ve basın özgürlüğüne katkıda bulunma çabanız için teşekkür ediyorum.

Özgür ve bağımsız basının önemini bir kez daha vurgulayarak, bu zorlu görevi hakkıyla yerine getiren başta ilimiz Çankırı'da görev yapan arkadaşlarımız olmak üzere tüm basın mensuplarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutluyorum. Mesleğinizde başarılarınızın devamını diliyor; sağlıklı ve huzurlu bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum.

M. Fırat Taşolar

Çankırı Valisi

Bu haber 2398 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum