MHP Çankırı İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi Gerçekleşti

Tek adayla gidilen kongre salonunda 627 delegeden 239 delege oy kullandı ve Ahmet Kurt 221 geçerli oyla İl Başkanı oldu.

MHP Çankırı İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi Gerçekleşti
09 Kasım 2020 - 09:39 - Güncelleme: 09 Kasım 2020 - 14:36
MHP Çankırı İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi

İstiklâl için birlik, İstikbâl için dirlik! Kazanan Türkiye olacak, Kazanan Çankırı olacak

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanlığı 13. Olağan kongresi bugün 100. Yıl Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Tek adayla gidilen kongre salonunda 627 delegeden 239 delege oy kullandı ve Ahmet Kurt 221 geçerli oyla İl Başkanı oldu.

Devlet Bahçeli Beyefendinin talimatıyla Divan Başkanlığını Sayın Kadir Şekerci’nin yaptığı Çankırı İl Kongresi tamamlandı.

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Gn. Bşk Yrd. Sn. Semih Yalçın’ın koordineleriyle Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Kongresi, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, MYK üyesi Yusuf Naci Bayındır, MDK üyesi Ahmet Korhan Mastı'nın (divan yönetiminde); Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan ve Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör; MHP İlçe Başkanları, Kadın Kolları Başkanları, Ülkü Ocakları Başkanı, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, STK başkan ve üyeleri, delege ve misafirlerin katılımıyla, birlik beraberlik içerisinde Çankırı 100. Yıl Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşti.

MHP’de Tek Liste İle Ahmet Kurt Dönemi

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Başkanım ne yaptınız diye soruyorlar, biz ne yaptık diye başladığı sözlerinde, geçmiş döneme ait itfaiye, elektrik ve müteahhitlerin borçlarını ödediklerini, seçimi kazanacağız diyerek yapılan borçlarında kendilerine kaldığını ve bu borçları da ödediklerini aktarırken, 31 Mart seçimleri sonrasında yaptıkları hizmetleri anlattı.”

Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı İl Başkanlığı 13. Olağan Kongresi bugün yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, MYK Üyesi Yusuf Naci Bayındır, MDK Üyesi Ahmet Korhan Mastı, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve MHP Teşkilat Başkanları’nın katıldığı kongrede koronavirüs tedbirleri de unutulmadı, Temizlik-Maske-Mesafe kurallarına dikkat edildi.

Sağlık sorunlarını mazeret göstererek yeniden aday olmayan eski İl Başkanı Hasan Çakır yaptığı konuşmada, İl Başkanlığı süresince kendisine destek veren, yardımcı olan herkese desteklerinden dolayı teşekkür etti. Kongre sonunda yapılan seçime listesiyle birlikte tek aday olarak giren emekli öğretmen Ahmet Kurt seçim sonunda Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeni İl Başkanı oldu.

Yaptığı konuşmada, “MHP Türk Milleti’nin İstiklâl ve İstikbâl göstergesidir. İşimiz çok, görevimiz kutlu, hedeflerimiz büyüktür. MHP, mazlumların sesi, mağdurların ümidi, kardeşliğin ilelebet teminatıdır.” diyerek sözlerine başlayan Ahmet Kurt şöyle devam etti:

“Sayın Genel Başkanımızın bu emri uyarınca işlerimizi bu minval üzere yapacağız. İnsanız hata yapabiliriz ama bilerek yanlış yapmayacağız, yaparsak da özür dilemesini, gönül almasını bileceğiz. Görevimiz esnasında sadece davamızın ve partimizin adamı olacağız. Hakka, hukuka ve adalete riayet edeceğiz. Çok çalışacağız, bugün Belediye alınmışsa İnşallah yarın 1 Milletvekilini hatta 2 Milletvekilini de alma gayreti içinde olacağız.

Bilimlerin amacı, olaylar hakkında kanıtlanabilir belgeler elde etmektir. Siyaset de bir bilim ve sonuç alma işi ise ve dahi siyasette sonuç sayısal bir gerçeklik ise, biz de sonuç almak için herkesin oyuna talip olacağız. Bugüne kadar milletimizi nasıl seviyorsak bundan sonra da görev alanımız dahilinde olan tüm Çankırı insanını karşılıksız sevmeye devam edeceğiz. Hizmet noktasında ayrım yapmadan insanımıza hizmeti ibadet bileceğiz.

Kendi arkadaşlarımızı da ötekileştirmeyeceğiz, aklında sorusu olan herkes sorusunun cevabını alacaktır, yeter ki muhatabına ve cevap almak için sorulsun. Her ülkücü bizim öz kardeşimizdir, Yönetim Kurulu’ndaki bir arkadaşımızla, sayı zorunluluğu nedeniyle değerlendiremediğimiz her ülküdaşımızın, hareketimizin nazarında hiçbir farkı yoktur ve olmayacaktır da. Hiç ama hiç kimseye karşı önyargılı değiliz, herkesi istisnasız seviyoruz, sevmeye de devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle kongremizin Çankırı’ya, partimize ve Türk dünyasına hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan diliyor, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Ne mutlu Türküm diyene…”

Yönetim Kurulu Asil: Hasan Basri Kumru, Murat Eğmir, Bahattin Yaylacı, Yılmaz Ericekli, Uğur İskilipli, Cemil Memiş, Tekin Coçar, Alper Ericekli, Adnan Sarıkaya, Ethem Canpolat, Fatih Kaya, Zekeriya Alkaş, Ahmet Ünal, Recep Çapar, Hakan Dereli, Dursun Ertunç, Ömer Faruk Yurkancı, Ali Bozkurt, Ahmet Yılmaz, Baki Çelik, Cevdet Demirhan, Celalettin Sütlü, İsmail Çakmak, Selahattin Kuzu, Hüseyin Seyit Çakmak, İsmail Aslaner, Erkan Doğan, Hasan Hüseyin Yılmaz, Mete Karadeniz

Disiplin Kurulu: Adnan Şahin, Hamdi Kahraman, Faruk Usta, Ahmet Kayabaşı, Salim Yıldırım, İsmail Satılmış, Nurettin Derelli


Üst Kurul Delegeleri: Ahmet Kurt, Mahmut Doğar, İsmail Hakkı Esen, Ahmet Denizhan ve Ayhan Özçelik


Bu haber 7336 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum