Mide Botoksu Fazla Kilolara Çözüm Oluyor

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’de Mide Botoksu işlemi ile bu alanda hizmet veriyor.

Mide Botoksu Fazla Kilolara Çözüm Oluyor
10 Mayıs 2023 - 23:10 - Güncelleme: 10 Mayıs 2023 - 23:14
Son yıllarda pek çok insanın sorunu haline gelen fazla kilolar için diyet, aralıklı oruç ve spor gibi uygulamaların yanında tıbbi müdahaleler de popüler olmaya başladı. Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’de Mide Botoksu işlemi ile bu alanda hizmet veriyor.

Hastane hekimlerinden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Uğur Abakay konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada mide botoksunun cerrahi bir işlem olmadığını belirterek, ‘’Obezite ile müdadele için son yıllarda pek çok uygulama yapılıyor. Ancak bazı yöntemler gerek akut gerek uzun dönem ölümcül komplikasyonlardan dolayı terk edilmiş durumda. Örneğin mide kelepçesi, mini gastrik bypass gibi. Günümüzde mide balonunu da, akut-kronik şikayetlerden dolayı tercih etmiyoruz. Mide balonunun takılmasının ardından şiddetli ağrı ve kusmaya bağlı çıkarılması veya patlayarak ince bağırsakları tıkamasıyla ameliyata ihtiyaç duyulması nedenlerle bu uygulamayı da önermiyoruz’’ diye konuştu.

Mide botoksunun son yıllarda en çok tercih edilen yöntem olma yönünde ilerlediğini aktaran Abakay, ‘’Fazla kilolarından şikayet edenler için mide botoksu son zamanlarda çok rağbet görüyor. Endoskopik olarak yapılan bu işlemde, mide içindeki kaslara Botilinium Toksin maddesini enjekte ediyoruz. Bu madde, midedeki kasları geçici olarak felç ederek midenin daha az kasılmasına neden oluyor. Bu sayede daha geç boşalmasına, dolaysıyla daha uzun süre tokluk hissi vermesine neden oluyor. Hasta diyetini uyup bu işlemi bir de spor ile desteklerse çok güzel sonuçlar alınıyor’’ dedi.

Mide Botoksu işleminde cerrahi işlem ve hasta yatışı gerekmediğini belirten Abakay, ‘’Hastanede tüp mide ameliyatı yapacak teknolojimiz de mevcut. Ancak biz hastalara ilk olarak riski bulunmayan mide botoksunu denemelerini tavsiye ediyoruz. Bu yöntem ile sağlıklı beslenerek kilo verenlerin sayısı hızla artıyor. Bu işlem kısa süre içinde yapılıyor ve hasta ilk kontrolünün ardından normal yaşamına devam ediyor. Bu yöntemde ufak bir kesi dahi yapılmadığı için enfeksiyon riski de olmuyor. Merak eden herkesi bilgi almak için polikliniğimize bekliyoruz. Gelemeyen hastalarımız polikliniğimiz uygun olduğu saatlerde telefonla ön görüşme yapabilir’’ dedi.

Mide Botoksu işlemi için hastanenin devam eden bir kampanyasının bulunduğunu söyleyen Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Erhan Buru’da, “Yüzde 25’lik indirimimiz bu işlem için de mevcut. Ayrıca bu işlemi tercih eden hastalarımıza 2 Diyetisyen Muayenesi ve 2 Diyetisyen Kontrolü hediye ediyoruz. Hastamız işlemin ardından beslenmesini de diyetisyenimiz ile takip ediyor. Bu sürecin sonunda sağlıklı bir şekilde kilo veriliyor’’ şeklinde konuştu.

Bu haber 5823 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum