Müjde Çankırı'ya Yapılacak 400 Yataklı Yeni Hastanenin Yeri Açıklandı

Çankırı Bu gün Tarihi Bir Günü Yaşayarak 400 Yataklı Yeni Hastanenin Yapılacağı Yer Açıklandı

Müjde Çankırı'ya Yapılacak 400 Yataklı Yeni Hastanenin Yeri Açıklandı
03 Kasım 2021 - 21:39 - Güncelleme: 05 Kasım 2021 - 09:01
Çankırı’ya Yapılacak 400 Yataklı Yeni Hastanenin Yeri Açıklandı

Çankırı Milletvekili AK Parti Grup Başkanvekili Av. M. Emin Akbaşoğlu Müjdeyi Verdi

03.11.2021 Çarşamba günü saat14:00 da Ak Parti Çankırı İl Başkanlığı Binasında Milletvekilleri, İl Başkanı, Kadın Kolları, Gençlik Kolları başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla basın toplantısı düzenlendi.

Çankırı Bu gün Tarihi Bir Günü Yaşayarak 400 Yataklı Yeni Hastanenin Yapılacağı Yer Açıklandı

Çankırı'ya yapılacak 400 yataklı yeni hastanenin, bugün için hizmet veren İl Jandarma Komutanlığı'nın ve daha önceden boşaltılan Askerlik Şubesi binasının bulunduğu yaklaşık 120 dönümlük arazisi üzerine inşaa edileceği resmi olarak açıklandı.

İl Jandarma Komutanlığı da bugün için Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü 158. ci Şube Şefliği olarak Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi üzerinde bulunan 3 parsel ve toplamda yaklaşık 25 dönümlük bir arazi üzerine bulunan araziye konuşlanacak...

Halkın hizmetinde olan şu anki 300 yataklı Devlet Hastanesi güçlenerek yeni yapılacak olan 400 yataklı hastane ile birleştirilip toplamda 700 yataklı Eğitim Ve Araştırma Şehir Hastanesine dönüştürülecek; ilerleyen zamanlarda da Tıp Fakültesi kimliğini alarak Çankırı Karatekin Üniversitesi ile birleştirilerek Üniversite Hastanesi olacak.

Çankırı Milletvekili AK Parti Grup Başkanvekili Av. M. Emin Akbaşoğlu açıklamasında; Değerli Basın Mensupları Hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. diyerek başladı.

Bugün 3 Kasım 2021 Çarşamba. AK Parti’nin iktidara gelişinin 19. yılında Çankırı İl Başkanlığımızdayız.

Türkiye ve Çankırı olarak çok önemli bir günü idrak ediyoruz. AK Parti’nin kuruluşunun 20. iktidara gelişinin ve kesintisiz hizmet vermesinin 19. yılını idrak etmenin sevincini yaşıyoruz.

Sn Genel Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde 3 Kasım 2002’de iktidara gelen AK Parti, 400 yıllık hizmeti 20 yıla sığdıran partidir.

Zira sadece bir örnek olarak 80 yılda yapılan 6 bin km bölünmüş yolu, 19 yılda yaklaşık 30 bin km’ye çıkaran iktidar AK Parti iktidarıdır.

Siyasi tarihimizden AK Partiyi çekip aldığınızda aynı hızla 400 yıl sonra erişebileceğimiz sonuca Sn Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 19 yılda ulaştık.

İşte Liderlik işte hizmet destanı…

Sn Cumhurbaşkanımız tarihimizin en büyük yatırım, hizmet ve eserlerini ülkemize ve milletimize kazandıran lider olarak şimdiden tarihe geçmiştir.

Değerli Basın Mensupları

AK Parti iktidarının 19. yılını yaşadığımız bugünlerde Çankırımıza kazandırdığımız hizmetlere yenilerini eklemenin mutluluğu içerisindeyiz.
Çankırı’mız heyecanla beklediği hastanesine kavuşuyor. 2018’de yatırım programına aldırdığımız 400 yataklı yeni hastanemizi mevcut hastanemizin yanına inşa edeceğiz. Böylece şehrimize toplamda 700 yatak kapasiteli hastane kazandırmış olacağız.

Yeni hastane, eğitim araştırma hastanesi niteliğinde Karatekin Üniversitesi’nde kuracağımız Tıp Fakültesi ile afiliye bir şekilde ve bir üniversite hastanesi seviyesinde hizmet verecek. Şehir hastanesi niteliğinde olacak yeni hastanemiz, rahatlık ve konforu aziz hemşehrilerimize sunacak şekilde inşa edilecek. Böylece, her türlü teşhis, tedavi ve hizmetlerin verileceği nitelikte bir hastaneyi Çankırı’mıza kazandırmış olacağız.

3 Kasım 2021’de AK Parti’nin iktidara gelişinin 19. yılında yeni hastanemizi Çankırı’mıza armağan ediyoruz. Yeni modern hastanemiz şehrimize, hemşehrilerimize ve milletimize hayırlı olsun.

Anjiyo Ünitesi ile de inşâAllah yılbaşından itibaren Çankırı Devlet Hastanemizde hemşehrilerimize hizmet vermeye başlayacağız.

Ayrıca bir müjde daha vermek istiyoruz:

Çankırı’mız içme suyu ihtiyacını Orta Kayıören’de bulunan Güldürcek Barajından karşılıyor. Bu hizmeti de AK Parti şehrimize kazandırmıştı.

2017 yılında yatırım Programına alarak başlattığımız Kurşunlu Köpürlü Köyü’ndeki Devrez Kızlaryolu Barajı (Yeni ismi ile Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya Barajı )’nda son aşamaya gelinmiş durumda. Yaklaşık 160 bin dekar araziyi sulayarak bölgemize yıllık 400-500 milyon katma değer üretecek olan ve ayrıca elektrik üretimi de gerçekleşecek olan, yerden yüksekliği 92 metrelik dev barajın perde betonu devam ediyor. İnşâAllah önümüzdeki yıldan sonra su tutulmaya başlanılacak.

Köpürlü Köyü sakinlerimizin yeni yerleşim yeri belirlenerek çalışmalara başlandı. En güzel ve uygun şekliyle evleri kendilerine teslim edilecek inşâAllah. Şu an içme suyu olarak kullandığımız Güldürcek Barajı’nın üç misli büyüklüğündeki Devrez Kızlaryolu (Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya) Barajı hemşehrilerimizin içme suyu ihtiyacını da karşılayacak şekilde hizmet verecek. Şimdiden nice hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bütün dünya ekonomilerinin etkilendiği salgın döneminde AK Parti hükümeti olarak vatandaşlarımızın yanında yer aldık. Herkes emin olsun ki İşçisinden çiftçisine, memurundan emeklisine, esnafından sanayicisine toplumun tüm kesimlerinin yanında olmaya devam edeceğiz, vatandaşlarımızın alım gücünü daha da artıracağız.

Sn Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 19 yıldır kesintisiz bir şekilde millet devlet kaynaşmasıyla Büyük ve Güçlü Türkiye’yi hep birlikte inşa ediyoruz.

Adil ve Merhametli Yeni Bir Dünyayı da insanlığa hediye etmenin irade, azim ve kararlılığı içinde yolumuza ve hizmetlerimize devam edeceğiz.

Biz AK Partiyiz. Biz aziz Milletimizin hizmetkârlarıyız. Biz verdiğimiz sözleri yerine getiririz.

Milletimizin duasını alarak Rabbimizin rızasını kazanmak için samimiyetle canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılarımı sunuyorum. İfadelerini kullandı.

Bu haber 9586 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • İLÇE BAŞKANI
  3 hafta önce
  İLÇE BAŞKANI NEREDE ? TÜM PARTİ TOPLANMIŞ İLÇE BAŞKANI YOK HANİ HASTAMI ? BİLEREK Mİ GELMEDİ ???
 • Mükerrem çelik
  3 hafta önce
  2018 yılında yatırım programına alındı 2021 yılının son ayında ancak yeri açıklanabildi. İnşallah yapımında bu kadar uzun sürmez. Zira yıllar önce yapımına başlanan çevre yolu hala bitirilemedi. Bu yüzden diyorum ki vekillerimiz yapılan işlerin takibi konusunda daha hassas davranmalı yapılan işler yakından takip edilmelidir. Şehrimiz inşallah en kısa zamanda yeni Hastanesi'ne kavuşur. Bu arada yapımı devam eden Kizlaryolu Barajı ile birlikte Çevre Yolu ve Korgun Kurşunlu yolları da en kısa zamanda da tamamlanarak halkımızın kullanımına açılır. Çankırı'mıza hizmet yarışında bulunan herkese başarılar diliyorum.
 • 18 li
  3 hafta önce
  İşte bu kadar.Her ne kadar geç kalmış bir proje olsa da hiç olmamasından hayırlıdır diyerek emeği geçenlere ve sebep olanlara teşekkür ediyor;Çankırımızın her şeyin en iyisine layık olduğunu ifade etmek istiyorum.Bu ekibin fırsat verildiğinde daha büyük projelere imza atacağına da yürekten inanıyorum.Biz laf salatası yapanlara değil,icraat yapanlara itibar ediyoruz.Vesselam.
 • SESSİZ ADAM
  3 hafta önce
  Tarafsız bir sağlıkçı olarak düşüncemi yazıyorum. ÇOK GEÇ ALINMIŞ BİR KARAR.OLASI BİR ERKEN SEÇİMDE BU PROJENİN TAMAMLANMASINA ZAMAN KALMAYABİLİR, İKTİDAR DEĞİŞEBİLİR ....(DAHA ÖNCEKİ DÖNEMLERDE BU SÜREÇ YAŞANDI) Her ne hikmektense ne olursa Devlet hastenesinin başına geliyor.Yolsuzluklar,yer kararsızlığı v.s...ÇANKIRI İÇİN GEÇ KALINMIŞ BİR KARAR.. MAALESEF YILLARDIR ÇANKIRI İL OLARAK GELMİŞ GEÇMİŞ TÜM SİYASETÇİLERİN BAŞARISIZLIĞI VE GEÇ KALINMIŞ KARARLARI SEBEBİYLE BİR ADIM İLERİ GİDEMEMEKTEDİR. SAYGILARIMLA
 • müştak uzyapan
  3 hafta önce
  Toplantı sonunda katılımcıların sorularına verilen cevaplar karşılığını bulmadı. İyi ki sayın vekil çay hesabı yapmadı. Tesis hayırlı olsun.