Çankırı Otogarı İhaleye Çıkıyor

İhale, 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun 45’inci maddesine göre açık teklif usulü ile ihale edilecek. İhale 02/08/2021 tarihinde Belediye Hizmet Binası 4. Katta bulunan Encümen Toplantı Salonunda Belediye Encümenleri huzurunda yapılacak.

Çankırı Otogarı İhaleye Çıkıyor
19 Temmuz 2021 - 18:40 - Güncelleme: 19 Temmuz 2021 - 18:44
5 Yıllığına Kiraya Verilecek!

Çankırı Belediye Başkanlığı tarafından, otobüs terminali ihaleye çıkarılıyor.


Sadece iki firmanın işlettiği otobüs terminali için 2 Ağustos 2021 tarihinde Çankırı Belediye Başkanlığı tarafından 5 yıl için yeniden ihale yapılacak. Bazı bölümlerinde göstermelik tabela bulunan Çankırı Otogarı içinde 12 adet bilet gişesi ve 8 adet büro için ihale yapılacak.

2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümleri doğrultusunda 5 yıllığına kiraya verilecek.

İhale, 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun 45’inci maddesine göre açık teklif usulü ile ihale edilecek. İhale 02/08/2021 tarihinde Belediye Hizmet Binası 4. Katta bulunan Encümen Toplantı Salonunda Belediye Encümenleri huzurunda yapılacak.

Yapılacak ihale sonrasında otobüs terminalinde daha fazla otobüs işletmeleri ve ulaşım konusunda daha fazla alternatiflerin olması bekleniyor.   

Bu haber 6526 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Sade Vatandaş
  1 ay önce
  Neden Çankırı dan sadece İstanbul ve Ankara' ya sefer düzenleniyor da başka şehirlere sefer düzenlenmiyor. İzmir ,Antalya, Afyon, Kayseri, Samsun, Konya gibi şehirlere neden seferler düzenlenmedi acaba? Hatta bırakın uzak şehirleri komşu illere gitmek isteyen biri mecburen Ankara ya gidiyor oradan da başka firmayla seyahat ediyor. Mesela 2 saatlik Çorum' a ,Kırıkkale'ye 4 saate gidiyor insanlar. Kırıkkale de çocuğunuzun diş tedavisi gördüğünü düşünün... Çankırı ile eş değer illere bakın nerelere sefer düzenliyor. Hiç olmazsa Çankırı ya yakın şehirlere seferler düzenlenebilirdi.
 • 18 li
  1 ay önce
  Çankırı'dan bu konuda bir sonuç çıkmaz. İki kişi bir araya gelse Ankara'ya gidip gelse otobüsten daha karlı olmaktadır. Cillop gibi yollarla özel arabalar ile 1 saat 15 dk da Ankara'ya ulaşılırken çoğu kimsenin de arabası varken otobüs firmaları ancak öğrenci taşıması işine yaramaktadır. Kaç Çankırılı Ankara'ya otobüs ile gitmektedir bakılsın. İki Çankırılı firmayı çıkarmak yerine bir yabancı firma daha kazandırılsa rekabet açısından yararlı olur. Ancak gelen firmanın da fazla dayanacağını sanmıyorum. Çünkü yolcu döngüsü Çankırı'da azdır. Yeni firma gelirse şayet, gelen firmalar çabucak kaçar ya da kaçırılırlar. Buna İsmail Başkanın gücü yetmez. Ancak firmaların sözü geçer. Benden demesi.
 • Çankırılı
  1 ay önce
  DEĞİL YENİ OTOGAR FARKLI BİRŞEY DE OLSA MEMLEKETİ BU İKİ FİRMADAN KURTARMADIKÇA HİÇBİR YARAYA PANSUMAN OLUNMAZ. ÖNCEDEN FARKLI FİRMALAR GİRİYORDU ARTIK ONLARI SOKMUYORLAR. İKİ FİRMA ARTIK MEMLEKETİN KANGRENİ OLMUŞTUR, BUNU DA KESSE KESSE İŞİN SİYASİ DEĞİL MEMLEKET BOYUTUNU DÜŞÜNÜRSE İSMAİL BEY KESER.
 • Vatandaş
  1 ay önce
  Aşağıdaki arkadaş şuanki 2 firmaya ortak sanırım 120 km yol gidiyorsun 50 tl el insaf azmı?? İnşallah 2 firmadan kurtuluruz kazandıkları paralar onlara yeter artık.
 • Çalışanlar
  1 ay önce
  Elin yabancı firmaları en kötü dökük arabalarla hizmet verir bu iki firma otobüsleri lüks ve modelli Allah için bence başkan ayağına sıkıyor. Araştırsın bakalım o büyük firma dedikleri Kastamonu da yer tuttular 7 aydır araba kaldırmıyorlar Ankara ya. 18 senedir Çankırı'nın öz firmalarından Güven ve Özlem den pandemide dahil bir kuruş kira borcu kaldı mı? Hayır. Milliyetçilikten dem vuranlar nede çok yabancı hayranıymış meğer. Bu firmalarda çalışan 200 üzerinde çalışana Belediyede iş verirsiniz artık.
 • Topuz saray
  1 ay önce
  Çankırı'dan daha ufak şehirlerde bile bu denli bir yapı yok isteyen otobüsünü işletir iki tekel firmaya bırakmak zaten yanlış bir uygulama halkının düşünen bir belediye reisi teşekkürler
 • Ali Asgar
  2 ay önce
  Kıymetli Başkanımız için önemli bir sınav olacak. Kendisine oy vermemiş birisi olarak gelecek seçimde kendisine oy vermeyi düşünen birisiyim. Terminal ihalesinin altından da hakkıyla kalkabilirse benim ve ailemin oyu Onundur.
 • Halk
  2 ay önce
  Çankırı'nın kapasitesi belli 2 saatte 1 araba dahi dolmuyor. Kastamonu otobüsü buraya girmez yolcusu dağılır. Buraya Metronun Kamil Koç'un şöyle böyle tip arabaları girer. Yiğidi öldüreceksin, hakkını yemiyeceksin. Özlemin, Güvenin arabaları Türkiye'nin en son model arabaları Kastamonu Özlem ve Güven turizmi bu adamlar çalıştırıyor. Adamlar Kastamonu da dahi bir numara 1 sene bile sürmez büyük firmalar burayı terk eder. Çünkü KastamonU'nun Ankara seferini bile 12 ayda 2 ay zor yapıyorlar. Ankara da sabah gelmiş akşam sefere çıkacak arabayı gönderiyorlar. Sayın başkana yanındakiler yanlış gaz vermiş. Bir otobüs 305 bin euro 3 milyon küsür yapar. Adamların 28 er tane sıfır arabası var. Belediyenin bu yatırımcılara zorluk çıkarması hiç hoş değil. Bura da çalışan 100 lerce kişi var, yarın bu personel Ankara ve Kastamonu personeli olur Çankırı'nın 100 kişi dahi istihdam hakkı kaybolur.