Yeter Artık, Bir Zahmet Şu Sorunlarımıza, Yollarımıza Çeki Düzen Verin (Özel Haber)

Anadolu’nun Sahipsiz Şehri Çankırı’yı Sil Baştan Onarmaya Varmısınız, Yokmusunuz?

Yeter Artık, Bir Zahmet Şu Sorunlarımıza, Yollarımıza Çeki Düzen Verin (Özel Haber)
10 Temmuz 2023 - 08:33 - Güncelleme: 10 Temmuz 2023 - 08:50
Çankırı Halkı Hizmetin En İyisine Layık. Ama Çankırı’yı Gören Yok...

“Sahipsiz Olan Bir Şehrin Batması Haktır. Sen Sahip Olursan Bu Şehir Batmayacaktır”

Çankırı’ya Bir Çivi Değil, Bir Rabtiye Dahi Çakılmadı...


Anadolu’nun Sahipsiz Şehri Çankırı’yı Sil Baştan Onarmaya Varmısınız, Yokmusunuz?

Ses Verin Bakalım...

Çankırı’da Her Alanda A’dan Z’ye Sil Baştan Yenilik Kaçınılmaz Oldu!

Kısacası Hepimize Sorumluluk Düşüyor


Lütfen ellerinizi vicdanınıza koyun; şehrimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz ve köylerimiz için gereğini yapın diyoruz.

Sorunlarımızdan Bir Kaç Başlık


Özel Karatekin Hastanesinden Lise Kavşağı na kadar yolun 2 tarafına park eden araçlar hem trafiği felç ediyor; hem de orayı gereksiz yere (yolu) işgal ediyorlar. İsmet İnönü Ortaokulu caddesi Karataş apartmanı na kadar olan eski Kastamonu caddesi çift yönlü olarak trafiğe açılırsa da trafik sorunu az da olsa çözülür diye düşünüyorum... Tabii ki yaya kaldırımlarınada yeni bir düzenleme ve süper bir proje getirilerek.

Millet Bunların Gürültüsünü Dinlemek, Eziyetlerini Çekmek Zorunda Değil!


Buradan Sayın Valimize, Sayın İl Emniyet Müdürümüze nacizane sesleniyorum. Bir an önce keyfine göre hız yapan, araç kullanırken cep telefonu ile oynayan, alkol kutuları ellerinde, yüksek sesle gecenin 02:00, 04:00 saatinde müzik açıp Çankırı sokaklarını, caddelerini, mahallelerini inleten, patlak egzoz sesiyle bağırtan magandalara, Çankırı da başı boş gezen düzensiz göçmen mültecilere bir an önce kanunda yer alan yasal düzenlemelerin uygulanması, kanunlara uymayanlara ise cezaları uygulamanızdır. Al Ehliyetini, bağla moturunu, arabasını, yap gözaltını bak bakalım bir daha oluyor mu?

Sayın yetkili, etkili, etkisiz yöneticiler, “Benim için değil bu Çankırı için gerçek bir olay”

Valla belediye yerel seçimleri var önümüzde artık ona göre düşünün. Biz kendimize bir hizmet istemiyoruz, Çankırı için en güzelini yapın diye uyarı yapıyoruz. Çankırı hepimizin o siyasiler gelir geçer. Kimler geldi geçti, o makamlar hiç bir kimseye baki değil o na göre çalışacak insanlara ihtiyacımız var.

Zaten sosyal medya da, yada basında haber olmayınca kimse çözüm bulmaya uğraşmıyor www.haberci18.com’dan başka....

Kale Altı (Işıklı Atatürk Heykelinin Bulunduğu) Dar Yol Çilesine de Çözüm Bulalım İstiyoruz!

Kalenin altındaki ışıklı Atatürk heykelinin olduğu yol maalesef çok dar. Karşıdan çıkan kamyon vs. geniş araç seyir sırasında kazaya davetiye çıkartmaktadır. Çankırı'nın büyük sorunlarından bir taneside bu yol. Ne yazık ki genişletme yıllardır yapılmadı. Geçmiş dönem belediye başkanına bu konuda kimse istek veya şikayette bulunmamıştır. Halbuki yapılamayacak bir yol değil. Bu önemli sorun göz ardı edilmemelidir, geçmiş yönetimler tarafından es geçilmemeliydi. Nihayetinde herkes bu yolu kullanmakta. Özellikle Çankırı için alternatif yol ağı bu kesimde toplanmakta olup, alternatif yolları bağlayacak sözünü ettiğimiz bu yolun (alanın) acil yapılacak işler kategorisine alınması gerekmektedir.

Bu yolun genişletilmesi her zaman dediğimiz gibi hep unutulan konular arasında. Daha önceden de haber yapıldı, ne yazık ki artık bu önemli proje nasıl yapılmıyor? Neden yapılmıyor? Neden yapılamıyor? Fazla maliyet gerektirmiyor? Halkın kolayca ulaşım imkanına sahip olması öncelikli işlerden.

2. olarak zaten deprem bölgesinde yaşıyoruz. Bu yol olası bir felakettede alternatif yol olarak kullanılacaktır. Çankırı'yı artık biraz önemseyin. Başka vilayette olsa bu yolu duble yol olarak yapardı Karayolları veya Belediye.  Memleketim için bir çivi çakandan Allah razı olsun. Her şey yarenler diyar Çankırı için. Şahsımızın mücadeleside Çankırı ve insanları için.

Şehri yönetenler, siyasiler, seçilmişler, encümenler, STK’lar neyin peşinde onu söylemeye dilim varmıyor, ”Kimse kusura bakmasın, bu şehre uyguladığınız çifte standart, bu pohpohlanmalar sizi iyi yerlere götürmez. Bu şehrin insanları sizleri yutar, yok eder.”


Doğrudan ayrılmayarak, www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Bizim Kimseye Eğecek Başımız Yok; Umudumuzun Bittiği Yerde İnadımız Başlar. Altını Çizerek Söylüyorum Vatansızlara, Kansızlara, Devlet Ahlakından Nasibini Almamışlara, Bu Vatanın, Özellikle de Çankırı’nın Ekmeğini Yiyip, Suyunu İçen Ancak Hainlik Edenlere Karşıdır.” Hoşça kalalım, dostça kalalım.

Ne Mutlu Türküm Diyene, Ne Mutlu Çankırılıyım Diyebilene... Nokta.

Bu haber 5579 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • vatandaş
  7 ay önce
  Sayin hemserilerim bence cankirinin en elzem durumlari 1. sularimizin sari akmasi ne hikmetse bu sari renkten kurtulamiyoruz . 2. Cankiri lisesi isilarindaki hemzemin gecittir. kucaklama tasi guzel yapildi ve takdire şayan neden çankiri lise isiklarina boyle bir proje yapilmasi düşünülmüyor trenler manevra yaparken orada cok kilit bir trafik ortaya çikiyor. 3 Bilindigi gibi deprem bölgesinde yaşiyoruz. neden siyasiler bu ise el atmiyor ülkenin dort bir yaninda kentsel donusümler yapilirken çankiri yine yerinde sayiyor Çankirida konut stoklari hepimizin bildigi gibi 40 yaş uzeri bunlar neden kentsele yönlendirilmiyor. Belediye kale alti incili çesme mahallesini kentsel donuşume sokuyorda neden tosya caddesinden altini yani Atatürk bulvarini kentsel dönüşüm dişinda birakiyor. Neden bu kentsel dönüsüm toki tarafindan degilde özel mutehaitler tarafindan yaptirilmak isteniyor. Motorcular ise kural tanimazliklariyla başiboş birakiliyor yaya kaldiriminida yol gibi kullaniyorlar yollarida vs.
 • ÇNKR18
  7 ay önce
  Son günlerde çeşmeden akan sular sarı renkli ve kimyasal kokuyor. Ambalajlı sular da dünyanın parası. ACİL ÇÖZÜM BEKLİYORUZ. SU HAYATTIR.
 • Anonim
  7 ay önce
  Parkta bahçede yaşamıyoruz ki bunlar da eski yapılar inşaat gerekiyor bu şehirde ekonomi için hayat için şehir olmamız için
 • Airport18
  7 ay önce
  En azından bir yerel medya var sorunlara değinen, diğerleri protokolün peşinde gezip pembe gözlükle bakmaya devam etsinler çankırıya.
 • Selim Kara
  7 ay önce
  Seçim bitmiş oylar verilmiş artık bu talepler için çok geç her halükarda seçileceğini biliyor bizim vekiller niye herhangi bir şey yapsınlar ki
 • Çankırılı
  7 ay önce
  Tam adını bilmiyorum ama okulların, Adliye ve Emniyet Müdürlüğünün olduğu yolda da aylardır çalışma yapılıyor ama bitmiyor. Toz toprak içersinde birde yağmur yağdığında bildiğiniz çamur deryası, bir an önce bitirilmesini bekliyoruz
 • Sevim
  7 ay önce
  Sayın haberci daha öncede yazmıştım ben bir Çankırılı olarak günlerdir süren çayın içindeki balçığın taşınmasından utanıyorum etrafa yayılan pis koku kamyonlardan caddeye dökülen çamur şehirlerarası bir yolda ve şehrin göbeğinde ne kadar çirkin bir görüntü oluşturuyor.Arıtılmadan ve temizlenmeden gelen bir suyun beton bir zemin üzerinde biriktirilmesini mantığım almıyor. Ayrıca günlerdir durmadan gidip gelen kamyonların ve yükleme yapan kepçelerin kullandığı yakıt da bir diğer ekonomik israf değilmi.!?
 • ılgazlı
  7 ay önce
  çevreyolu ne durumda bununla ilgili bilgi var mıdır? -iyi çalışmalar.