Çankırı Ve Konya'da Daha Önceden Belirlenen 17 Adrese Eş Zamanlı Operasyon Düzenlendi

Şüphelilerden birinin evine yapılan baskında 13 bin 100 TL nakit para ve biri ehliyet olmak üzere 4 adet sahte kimlik ele geçirildi.

Çankırı Ve Konya'da Daha Önceden Belirlenen 17 Adrese Eş Zamanlı Operasyon Düzenlendi
23 Haziran 2020 - 23:04

Polisten Şok Baskın

Fuhuşun Şifresi Ortaya Çıktı

Fuhşun Şifresi: Apartmanda Elektrik Var

Konya ve Çankırı’da polisin düzenlediği operasyonda, yabancı uyruklu kadınları, fuhşa zorladıkları öne sürülen 2'si kadın, 11 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin fuhuş için kendilerine ulaşanlara, 'Apartmanda elektrik var' veya 'Apartmanda elektrik yok' diyerek mesaj verdikleri ortaya çıktı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı Ahlak Büro ekipleri, yabancı uyruklu kadınları fuhşa zorladıkları ve fuhşa yer temin ettikleri öne sürülen şebekeye yönelik çalışma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından polis, bu sabah saatlerinde Konya ve Çankırı'da daha önce belirlenen 17 adrese eşzamanlı operasyon düzenledi. Yapılan baskınlarda, 2'si kadın, 11 kişi gözaltına alındı. Fuhşa zorlandığı belirlenen yabancı uyruklu kadınlar da sınır dışı edilmek için yakalanıp, emniyete götürüldü.

Şüphelilerin kendilerine fuhuş için ulaşanlara 'Apartmanda elektrik var' veya 'Apartmanda elektrik yok' ifadelerini kullanarak, kadınları gönderebileceklerine dair mesaj verdikleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri fuhuşa teşvik ve yer temini suçlarından yapılan teknik ve fiziki takip sonrası Konya il merkezinde 15 ayrı adres ile Çankırı’da bir adrese operasyon düzenledi. 4'ü yabancı uyruklu 10 şüpheli gözaltına alınırken bir kişinin yakalanmasına yönelik çalışmanın sürdüğü öğrenildi. 3'ü Özbekistan 1'i de Kıgızistan vatandaşı olan mağdur edilen kadınların işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edileceği bildirildi. Şüphelilerden birinin evine yapılan baskında 13 bin 100 TL nakit para ve biri ehliyet olmak üzere 4 adet sahte kimlik ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Var olsun şanlı Jandarmamız, var olsun Emniyet Kolluk Küvetlerimiz. Cenab-ı Allah Kolluk Kuvvetlerimizin gücünü artırsın. İnşallah.

Bu haber 8952 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Abdullah
  4 gün önce
  İnsanları kontrolsüz bırakırsanız şeytanla işbirliği yapar ve her türlü gayri meşru işlere yönelebilir. Kanunlar ve yaptırımlar sağlam olursa kötü niyetli insanlara karşı caydırıcılık olur ve suçtan kendini alıkoyma riski yükselir. Tabi ki gerçekten iman ettim diyenlerin böyle suçlarla anılması söz konusu bile değildir. Şayet yapanlar varsa onlar ya iman etmemiş ya da münafık tiplerdir biline.
 • Mahmut yılmaz
  1 hafta önce
  Sözde Müslüman ülkeyiz. İçki, zina, gasp ne ararsan var Çankırı'da
 • Halk
  1 hafta önce
  Noluyo bu Çankır'ya? Tobe bismillah ne bu olay üstüne olay.