Çankırı İl Halk Kütüphanesinde Renkli Etkinlikler

07-13 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftasını Çankırı İl Halk Kütüphanesi olarak çocuklarımızla kutluyoruz.

Çankırı İl Halk Kütüphanesinde Renkli Etkinlikler
10 Kasım 2022 - 19:54 - Güncelleme: 10 Kasım 2022 - 19:58
“Dünya Çocuk Kitap Haftası" Çankırı İl Halk Kütüphanesinde renkli etkinliklerle
kutlanıyor.

Her gün farklı öğrencilerle bir araya geleceği etkinlikler, 07–13 Kasım 2022 tarihleri arasında Çankırı İl Halk Kütüphanesinde gerçekleşecek.

Çankırı İl Halk Kütüphanesi; Kasım ayında kutlanan "Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda, bu yılda, her yaş grubuna hitap eden programıyla öğrencilerine kitabı sevdirmeye devam ediyor. Kitap okumayı eğlenceli bir hale getirmek, öğrencileri kütüphaneyle buluşturmak ve okuma alışkanlığını kazandırarak kitap okuma sevgisini arttırmak amacıyla kutlanan "Dünya Çocuk Kitapları Haftası’nda öğrenciler, Çankırı Karatekin Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü ile düzenleyeceğimiz; kütüphane kullanımı, kitap tanıtımı, masal anlatımı ve çocuk oyunlarının yer alacağı programa katılacak.

Kitap okumaya ve bunu öğrencilerin alışkanlık haline getirmesine önem veren Çankırı İl Halk Kütüphanesi; sadece kendi öğrencilerine değil bütün öğrencilere kitap sevgisini aşılamayı hedefliyor.

07-13 Kasım Dünya Çocuk Kitapları Haftasını Çankırı İl Halk Kütüphanesi olarak çocuklarımızla kutluyoruz.

Halk Kütüphanelerinin görevlerinden biri de başta çocuklar olmak üzere, bölge halkında okuma kültürü ve kütüphane kullanma alışkanlığını yaratması ve güçlendirmesi olduğunu ifade eden Çankırı İl Halk Kütüphanesi Müdürü Akın Hikmet Ortak “Bu sebeple ilimizde bulunan ilkokul ve anaokulu öğrencilerimizi hafta boyu sürecek olan çeşitli etkinliklere katılmak üzere kütüphanemize davet ediyoruz ve çocuklarımızı kitaplarla buluşturuyoruz” dedi.

Bu haber 3383 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum