Seçil Er, Memleketi Çankırı'nın Yukarı Pelitözü Köyünde Coşkuyla Karşılandı

Türk bayrakları ve çiçeklerle karşılanan Seçil Er, karşılanmadan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, "Çok mutluyum, çok gururluyum." dedi.

Seçil Er, Memleketi Çankırı'nın Yukarı Pelitözü Köyünde Coşkuyla Karşılandı
19 Aralık 2021 - 17:12 - Güncelleme: 19 Aralık 2021 - 17:47
Şampiyon Köyünde

9. Dünya Para Taekwondo Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Seçil Er, memleketi Çankırı’nın Yukarı Pelitözü köyünde coşkuyla karşılandı.


İstanbul'un ev sahipliğinde düzenlenen 9. Dünya Para Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Seçil Er, memleketi Çankırı’da coşkuyla karşılandı.

Merkeze bağlı Yukarı Pelitözü köyü girişinde Seçil Er'i, Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin, MHP Çankırı İl Teşkilatı, sporcular ve Er'in yakınları ile köylüler çiçeklerle karşıladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ak, Seçil Er'e altın takarak başarılı sporcuyu tebrik etti.

Er, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. Türk bayrakları ve çiçeklerle karşılanan Seçil Er, karşılanmadan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, "Çok mutluyum, çok gururluyum. Böyle bir mutluluğum olduğu için mutluluğum ve gururum daha da arttı. Bu duygunun tarifi kesinlikle yok" dedi.

Milli para tekvandocu Er, hedefinin Paris Olimpiyatlarında altın madalya alıp Türkiye’yi gururlandırmak olduğunu kaydetti.

2024 Paris Olimpiyatlarından da altın madalya kazanmayı hedefleyen Er, "Çok mutluyum Türkiye'nin adı duyuldu. Benim köyümün, Çankırı'nın adı duyuldu. Basında yer alması benim için gurur vericiydi. Hedefim 2024 Paris Olimpiyatları, inşallah orada da altın madalya alıp ülkemi ve milletimi gururlandırmak istiyorum" diye konuştu.

Yaşadığı duygunun tarifinin olmadığını belirten Er, "Şampiyonaya hazırlanırken haftanın 6 günü antrenman yapıyoruz. Bazı günler çift, bazı günler tek, tekniksel antrenman, teknik taktik ve kondisyon antrenmanlarımız şeklinde devam ediyoruz. Benim motivasyonum hocam aslında Levent Aktaş'tır. Çünkü ne zaman umutsuzluğa kapılsam her zaman bana destek olmuştur. Bunun yanında benim de hırsım, kazanma azmim, hepsi birleşince başarı da gelmiş oluyor bir şekilde." diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak da sporcunun başarısının hem Türkiye'yi hem Çankırı'yı gururlandırdığını dile getirdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak da başarılı sporcuyu altın ile ödüllendirdi. Ak, "Sporcumuzun bu başarısı hem ülkemizi gururlandırdı hem Çankırı'mızı hem de köyümüzü. Zaten köyümüzdeki bu ilgi alaka bu gururun bir yansıması şeklinde duruyor. İnşallah biz spora sahip çıktığımız sürece bu ve benzeri başarılar arkasından gelecektir. Sporcumuzu canı gönülden tebrik ediyorum.

Spora sahip çıkıldığı sürece benzeri başarıların geleceğine dikkati çeken Ak, "Sporcumuzu tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. İnşallah olimpiyatlarda da sizler hem Türkiye'mizi hem de ilimizi temsil edersiniz. Tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Bu haber 10323 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum