Çankırı İçin Nasıl Çalışıyorsunuz? (Özel Haber)

Elbet bir gün gariban Çankırı halkını, insanlarını düşünecek yöneticiler başımıza gelecektir.”

Çankırı İçin Nasıl Çalışıyorsunuz? (Özel Haber)
06 Şubat 2021 - 16:26 - Güncelleme: 06 Şubat 2021 - 17:16
Mustafa Çelik, “Çankırı'mızın tanıtımını yaparken Türkiye’mizin en çok Şehidi ve Gazisi olan, düşman işgaline uğramamış Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı, Kaya Tuzu'nun Başkenti Çankırı olarak tanınması tek isteğimdir.” Dedi.

www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak Doğrulara Her Zaman Açığız, Polemiğe Gerek Yok. Eleştirmekte, Eleştirilmekte Erdemliktir. Yalan ve  yanlışlarımız olursada düzeltiniz.

Milliyetçilik vatanseverlik budur. Halka hizmet hakka hizmettir. Bu inanan insanların işidir. Yazıp, çizdiklerimizden lütfen rahatsız olmayınız… Adamı da çileden çıkartmayın, isyan ettirmeyin.

Nüfus olarak ta, Yatırım fakiri bir Şehir olarak ta Bir Bir Eriyoruz!!!

Çankırı’nın sesi, gözü, kulağı olan bir İnternet Gazetecisi olarak sözlerime şu ifadelerimle başlamak istiyorum. “Maşallah bizim Çankırılı siyasetçisi olsun, bürokrasisi olsun çok güzel fotolar çektirerek reklamlarını yaptırıyorlar. Reklam diri amma gel gelelim icraat tirtttttt...

Çankırı için, Çankırı insanı için nasıl çalışıyorsunuz sorusunu sorarak inanın anlamış değilim. Görünen köy kılavuz istemez, Çankırı’nın gelişmediği ortada.

İstihdama, konut sorunu, çarpık yapılaşmaya çözüm üretmediniz. Özellikle de 400 Yataklı Yeni Hastahane yerini belirleyemediniz, kamu binalarını ve Üniversiteyi yanlış yerlere yaptırdınız. Bu yatırımlardan şehir asla nasiplenemedi. Şehir merkezine uzak olmadığı geniş ve düz konut alanı 18 imar uygulanmış Yapraklı yolu veya buralara benzeyen bölgeler üzerindeki arsaların bulunduğu yere neden kamu yatırımlarını yönlendirmiyorsunuz? Diye sorarak vatandaşların isyanını da bu sayfadan siz siyasi ve bürokratlara sunuyoruz.


Geçtiğimiz aylarda Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı Başkanımız Çerkeş’te basın toplantısı düzenleyerek yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelmiş, www.haberci18.com yönetmeni Mustafa Çelik tarafından toplantıda yöneltilen soru üzerine de Veteriner Fakültesi ile ilgili düşüncelerini açıklamıştı.

Aynı zamanda da Veteriner Hekim olan Başkan Sopacı Hayvancılığın kalbi olan Çerkeş’e Veteriner Fakültesi yapılmasını talep etti. Sopacı, “Karatekin Üniversitesi gelişip büyüdükçe Çankırı’da gelişip büyüyecektir, ilçelerimiz de kalkınacaktır. Tabi sizin de dediğiniz gibi elimiz o kadar güçlüyken Veteriner Fakültesi neden olmasın? Veteriner Fakültesi’nin kazandırılması, Çankırı için büyük bir kazançtır. Gerçekten Çerkeş olarak onu planlıyoruz, düşünüyoruz. Çekinmeden de ifade ediyorum, biz bu yola inanarak çıktık. Bunun çok yakın takipçisi olarak ilçemize Veteriner Fakültesini istiyoruz. Hakkı olan alsın, hak eden yere hak verilsin. Eğer hayvancılık bölgesi Çerkeş ve bu yöre ise biz Üniversiteden Veterinerlik Fakültesini istiyoruz.” demişti.

Değerlendirmesinin ardından Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odasından zehir zemberek bir açıklama geldi. Başkan Sopacı’nın Veteriner Fakültesi isteği sanki yüz kızartıcı veya utanç verici bir suçmuş gibi bir de şiddetle kınandı. Neymiş Veterinerlik okumak isteyen öğrenciler Ankara ve Kırıkkale’ye gideceklermiş.

Yönetmen Çelik Ankara Bölgesi Veteriner Hekimler Odasını kınadı. Çelik, “Hadi oradan Çankırı, Hasan Sopacı düşmanı zavallılar. Ankara ve Kırıkkale şehirde Çankırı şehir değil mi?” dedi ve Çankırı'yı ya tanıyacaksınız; Yada tanıyacaksınız diye yine isyan etti.

AVHO, bir meslek odası mı yoksa siyasi bir parti mi? AVHO, bu açıklamasıyla ne elde etmek istiyor? AVHO, Çankırı’ya Veteriner Fakültesini neden layık görmüyor? AVHO, Çankırılıları kültürsüz ve yobaz mı sanıyor? AVHO’nun Çerkeş yada Hasan Sopacı düşmanlığı mı var? AVHO, Veteriner Fakültesi isteyen her siyasileri şiddetle kınıyor mu? AVHO, Çankırı da eğitim almak isteyen öğrencileri başka illere gitmeleri konusunda yönlendirerek neyi amaçlıyor? AVHO, bu açıklamayı yapabilecek cesareti nereden alabiliyor? AVHO, bir ilçenin gelişmesine engel olarak Çankırı’ya kin beslemelerinin altında neler yatıyor? AVHO, bir istekle böyle oluyorsa projeye başlayınca çıldıracak mı? AVHO, bu ciddiyetsiz açıklamasının ardından bir özür mesajı yayınlayacak mı? AVHO, hiçbir gerekçe göstermeden sadece ayar vermek mi istiyor? Çankırı’ya Hekimler Odası kurulursa AVHO’nun üye kaybı yaşayacağı endişesi mi bastırdı? Evet bunlar sorularımız AVHO’dan cevap bekliyoruz.

Bunlarda Haber Merkezimize Ulaşan, Bizler Aracılığı İle de Yetkililere ulaştırılması istenen bazı talepler:

Orta Özlü köyündeki Vatandaşta Dertli, Şehir Merkezindeki İnsanlarda Dertli
Sayın admin yılan hikayesine dönen, her seçimde olduğu gibi milletvekillerinin de son seçimlerde söz verdiği Saçak-Orta-Şabanözü-Çubuk yolu içinde kayda değer bir haber var mı acaba?.

Duydum ki Çankırı ve Köylerinde Ciddi Nüfus Azalması Olmuş... Sağolsun Kelli, Felli Büyüklerimiz Çankırı ya Dönün Kampanyasına Başlatmışlar... Lakin Önce Kelli Felli Bürokrasi Hazretleri Devletin imkanlarını Köylere yığmalı... En Masum ve Temel İhtiyaçları Gidermeli... Devletimiz İsteyen, Çalışan Her Beldeye ye Hizmet-i Götürüyor... İyi güzelde ben Orta Özlü köyüne geldim Trakya’nın ve Doğunun beş on hanelik köylerine her türlü hizmeti götüren Devletim.. Çankırı’da, benim Ankara’nın dibindeki köyüme 5 Km’lik yolu toprak keçi yolunu yapamıyor.. 300 hanelik koca köyün ciddî çevre sorununu çözemiyor... Köyün Atık su sistemi çökmüş köy mikrop yuvası olmuş..
Siz Çankırı’ya gelin diyorsunuz... Önce siz bürokrat olarak Devleti hızlandırın biz koşa koşa geliriz...

Devlet Büyülerine Ve Vekillere Seslenen Bir Halk Var Çankırı’da

Sayın vekilim sizde biliyorsunuz ki; Çankırı halkı fakir olması nedeniyle şehir dışına başka şehirlere gezmeye görmeye gidemediklerinden, ülkemizin kalkınmadan payını alan hızlı bir şekilde büyüyen şehirleri görmediklerinden kaplumbağa hızı ile ufacık büyümeyi büyüdük zannederek inanıyorsunuz. Bu halk ekseri çoğunlukla size destek verdi; karşılığını asla alamadı. Hangi akla hizmet? Dağ başına Üniversite yapmak tüm kamu yatırımlarını yan yana Ankara yoluna yapmak. Eski dönem Belediye Başkanınız olan Beyefendi Uydu Kent yaptıracağım diye Fatih Mahallesi olarak geçen Tuzlu Köyü tarım arazileri olan tarla vasıflı gayrimenkullere 18 imar uygulayarak 2013 yılında 7 kat imarlı konut alanı, arsa vasfına dönüştürülen yaklaşık 150 hektarlık bir alana hala çivi çakılmadı.

Yeni Hastaneyi o tarafa yaptırın gayet geniş ve düz sıkışan çarpık yapılaşan şehir rahatlar. Buradaki arsa sahipleri yüksek oranda ödedikleri Emlak Vergisi mağduru. Sayın vekillerimiz, değerli bürokratlarımız Emlak Vergisindeki artış anormal. 2014 yılında 2015 yılana geçerken artış yaklaşık otuz kat inanın bu şekilde. Ne yapıldı buralara sonuçta hiçbir şey yapılmadı. Yol yok, alt yapı yok arsaların bitişiğinde mandıralar mevcut, hiç bir kamu hizmeti Belediyeden almadıkları halde yıllardır yüksek oranda emlak vergileri ödemek belimizi büküyor. Gerçekten bu gariban halka Emlak Vergisi zulmü var. Tüm yetkililerin bu işe bir çözüm bulması gerekiyor. Arsalarımızın bulunduğu mevkiine kamu ve özel sektör yatırım yapsa bizde konut yapılması için çaba gösterip gelir elde etsek o zaman ödediğimiz vergi hiç sorun değil; vergi ödemek için arsalarımızı üzülerek satıyoruz. Bilginiz olsun.

Sayın vekillerimiz neden MKE Fabrikası’ndan başka savunmadan biz şehir olarak pay alamıyoruz? Hâlbuki fabrika fabrikayı çeker ama bizim şehrimize yaklaşık 45 yıl önce yapılan bu tesisin yanına hiç bir yatırımın gelmemesi manidar. Kırıkkale bu konuda öncü, biz örnek almalıyız ama galiba sahipsiz yöneticilerimizin ufkunun vizyonunun yok olduğunu düşünüyorum. Sadece kendilerini ve bir avuç yakınlarını düşünmekteler.

Arkadaşlar bundan 40 yıl önce Çankırı’ya Uçaksavar Top Fabrikası Adalet Partisi döneminde Necmettin Erbakan'ında destekleriyle getirildi. Mustafa Çelik olarak o zamanda daha 18 yaşındayım gencim çok güzel bir yatırım, inşallah buralarda da çalışma imkanını Çankırılılar olarak yaşarız diye sayıklayıp dururdum. O dönemler fabrika iyi gidiyordu. Ama ileri gelenler buna da sahip çıkmadılar, fabrikanın dörtte birini Çankırı’ya kurdular; üçüne sahip çıkmadıkları için ellerinden kaçırdılar. Ne yazık ki şuan bin, bin beşyüz işçi çalışırken fabrikanın dörtte dört üne sahip çıksaydık inanın bu gün bu sayı 12 bin veya 16 bin işçi çalışacaktı ne yazıkki.

Kurşunlu Sivricek köyünde yaklaşık iki seneden beri cami imamı yok. Sayın devlet büyüklerinize duyurulur. Ne kadar acı bir durum. Sanırım benim köyüm gibi kim bilir kaç köy vardır? Sayın admin bu konuyu da duyurabilirseniz memnun oluruz.

Çankırı’yı il olarak bilmeyenler var daha Çankaya’mı diye soranlar oluyor...

Bu halde olmamızın sebebi Çankırı’nın ileri gelenlerinin eksikliği. Ben Orta Yayla Kentliyim Teknoloji, Bilgisayar bu kadar ileri her şeyin bir tıkla hallolduğu zamanda resmi işlerimiz için Çerkeş’e, Şabanözüne, Çankırı merkeze gidilmesi çok saçma. Bu konuda köylü mağdur. Kimse haklarını aramıyor. Kaymakamlık, Belediye var ama; acilen Orta ilçesine Resmi kurum olan bütün dairelerin getirilmesi için çalışmalar yapılması gerekir diye düşünüyorum.. Anlatmak istediğim resmi kurumlar hükumetin ilgili bakanlıklarına müracaat edecekler ihtiyaç bildirecekler. Ayrıca sivil toplum kuruluşları dernekler de baskı yapacak ki bazı şeyler olsun.

Sağ olsun Çankırı’yı, Çankırılıları seven, haklarını savunan bir internet gazetecimiz varda siyasilere, seçilmişlere, bürokratlara şehrini savunur konumdaki ciddi ve can alıcı sorularını sorarak sorunla eğiliyor, ilgileniyor. Bizde Çankırı’da İlçelerde, köylerde, beldelerde ne olup bitiyor onlardan okuyoruz. İçimizde böyle bir Çankırı sevdalısının olması biz vatandaşları da sevindiriyor. En azından her konuyu gündeme getiriyor, doğruları yazarak eleştirebiliyor. Uyuyanları uyarıyor.

Yönetmen Çelik, “Çankırı halkı yüzde 80 oy oranıyla mevcut iktidarı destekliyor. Doğu ise yüzde seksen ile pkk’nın partisini destekliyor. Demek ki çok oy demek çok hizmet anlamına gelmiyor. Örneğin Merhum Nevzat Ayaz, hayatta olan Hüseyin Filiz gibi insanlar Çankırı için çok uğraştılar. Birisi Çankırı Karatekin Üniversitesini, diğeri Lastik Fabrikasını Çankırı’ya kurdurdu onlara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. Kısacası iş sahası olacak ki vatandaş köyüne dönebilsin. Şehrinden göç edip başka vilayetlere gitmesin.

Şurada 1,5 aydır İlçe Belediye Başkanlarımızı konuşturuyoruz. Soru yağmuruna tutuyoruz sağolsunlar onlarda konuşuyor. Kendilerine çok teşekkür ederim. Bizlerde haberlerimizle kendilerini taçlandırıyoruz. Ne kadar mutlu oluyoruzki anlatmaya zaman yetmez. İlçelere yapılan, yapılacak yatırımları yerinde görme imkanını yakalıyoruz.


Elbet bir gün gariban Çankırı halkını, insanlarını düşünecek yöneticiler başımıza gelecektir.” Dedi. Nokta.


Bu haber 3560 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Abdullah
  1 ay önce
  Mustafa kardeşim Çankırı basınının medarı iftarısın gerçekten.Seninle gurur duyuyoruz.Güzel haberlerle bizi aydınlatmaya devam et kardeşim.Takip ediliyorsun.
 • 18 li
  1 ay önce
  Kardeşim sen nasıl bir adamsın. Adamı hem dövüyor hem de seviyorsun. İstediklerinin de çoğunu yaptırıyorsun. Çankırı'nın diğer basını gibi sadece para verene bakmıyorsun, halkın dertleri ve Çankırı'nın her alanda geleceği ile de, sorunları ile de uğraşıyorsun ya, ben de buna bayılıyorum. Helal olsun sana, devam et kardeşim. İşin rast gelsin.