Reklamı Geç

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı Basın Toplantısı Düzenledi

Kaman, “2019-2020 Sezonunda Amatör Kümede 8 Takımımızın mücadelesi sonunda Kurşunlu Belediye Spor ligi Şampiyon olarak tamamlamıştır.” Dedi.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığı Basın Toplantısı Düzenledi
20 Ağustos 2020 - 20:45 - Güncelleme: 21 Ağustos 2020 - 07:34

Bu gün Gerçekleşen Basın Toplantısından İki gün Öncede Valimiz Abdullah Ayaz Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Celal Kaman ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul etmişti.

Kaman, "2020-2021 sezonunda BAL Liginde 1074 Çankırı Spor ile birlikte Kurşunlu Belediye Spor olmak üzere iki takımla ilimizi temsil ederek mücadele edeceklerdir."


Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Celal Kaman düzenlediği basın toplantısında, “Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak bizler; her türlü yardım, destek ve gayretlerimizle 1074 Çankırıspor’un 3. Lige yükseltilmesi için çok çaba harcadık, nedense olmadı ifadelerine yer verdi.”

Kaman, “2019-2020 Sezonunda Amatör Kümede 8 Takımımızın mücadelesi sonunda Kurşunlu Belediye Spor ligi Şampiyon olarak tamamlamıştır.” Dedi.

Yine 2019-2020 Sezonunda BAL Ligi 4.Grupta ilimize temsilen mücadele eden 1074 Çankırı Spor Kulübü başarılı bir sezon geçirerek Ligi 2.sırada tamamlamıştır.

Her iki kulübümüzün Başkanlarına, Yönetim Kurulu Üyelerine, Teknik Ekiplerine, sporcularına ve ilimiz takımlarının maçlarını takip ederek haberleştirerek kamuoyumuzun bilgi sahibi olmasını sağlayan siz değerli Basın mensuplarımıza Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı olarak teşekkürlerimizi sunuyor ve takımlarımızın başarılarına daha üstün başarılar eklemelerini diliyoruz.

Sizlerin de malumunuz olduğu üzere;

TFF Yönetim Kurulu, 2019-2020 sezonunda Kovid-19 nedeniyle almış olduğu kararla baraj müsabakalarını kaldırmıştır.

Bu nedenle; 2019-2020 Sezonu Çankırı Amatör Lig şampiyonu olan Kurşunlu Belediye Spor statü gereği BAL Liginde mücadele eden 1074 Çankırı Spor ile baraj müsabakası yapması gerekirken, bu müsabaka yapılmayacaktır.

TFF Yönetim Kurulu kararı gereğince 2020-2021 sezonunda BAL Liginde 1074 Çankırı Spor ile birlikte Kurşunlu Belediye Spor olmak üzere iki takımla ilimizi temsil ederek mücadele edeceklerdir.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak; bu kararın takımlarımız ve ilimiz için hayırlı olmasını ve her iki takımımıza da 2020-2021 sezonunda başarılar dilerken, 2020-2021 Sezonunda oynanacak tüm müsabakaların fair-play kuralları içersin de ve centilmenlik çerçevesinde geçmesini temenni ediyoruz.

Çankırı Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Celal Kaman, 2020-2021 Futbol Sezonu’nda Süper Amatör Lig'de Çankırı’da kaç takımın mücadele edeceğinin sayılarının henüz netleşmediğini de sözlerine ekledi.

Toplantı amacına ulaşarak son buldu.


 


Bu haber 6522 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Dertli
  1 ay önce
  Amatör spor bitti bitti ASKF siz ne iş yaparsınız. Göbekler büyüdükçe Çankırı'da ki yapılan spor küçülüyor farkında değil misiniz. Bir şeyler yapın bakın Gençlik ve Spor da ekipte değişti hadi ayağa kalkın artık.
 • 18 li
  2 ay önce
  Yıllardır Çankırı'da ASKF var ve aynı ekip uzun yıllardan beri bu işin başında ama amatör spor diye bir şey kalmadı ortada. Ama kahvaltılı,yemekli basın toplantıları hiç eksilmiyor nedense. Hadi yahu şu amatör spor için bir şeyler yapın artık.

Reklamı Geç