Milli İrade İçin Tırmandılar

Çankırı dan 15 Kastamonu’dan 5 Ankara’dan 3 sporcu olmak üzere toplamda 23 sporcunun Kırkpınar yaylasında kamplı, 4 sporcunun tırmanış için katılımıyla toplamda 27 sporcuyla gerçekleştirildi.

Milli İrade İçin Tırmandılar
18 Temmuz 2022 - 23:39 - Güncelleme: 18 Temmuz 2022 - 23:44
VI. Ilgaz Dağı 15 Temmuz Şehitler ve Milli İrade Tırmanışı Ilgaz Dağı Emirgazitepe zirvesine kamplı olarak gerçekleştirildi.

Çankırı dan 15 Kastamonu’dan 5 Ankara’dan 3 sporcu olmak üzere toplamda 23 sporcunun Kırkpınar yaylasında kamplı, 4 sporcunun tırmanış için katılımıyla toplamda 27 sporcuyla gerçekleştirildi.

Çankırı Valiliğinin Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında; Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği ve Çankırı Dağcılık Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Spor Kulübü tarafından “VI.Ilgaz Dağı 15 Temmuz Şehitler ve Milli İrade Tırmanışı Ilgaz Dağı Emirgazitepe (2404 m) zirvesine kamplı olarak gerçekleştirildi.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi Mustafa Kemal Karatatar, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde 16 sporcu başladıkları tırmanışta, zaman zaman zorlanmamıza rağmen zirveye ulaştıklarını söyledi.

15 Temmuz hain darbe girişimin üzerinden 6 yıl geçtiğini hatırlatan Karatatar, “Allah öyle bir gün inşallah milletimize bir daha yaşatmaz. 15 Temmuz’da şehit ve gazi olan vatandaşlarımızı şükran ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Ilgaz Dağı Kırkpınar  Yaylasında kamp kuran sporcular geceyi çadırlarında geçirdiklerini belirten Karatatar“17 Temmuz Pazar günü erken saatlerde başlayan tırmanışta 9.30 sularında Ilgaz Dağı 2404 rakımlı Emirgazitepe zirvesine ulaştıklarını dile getirdi.

Şehitlerimiz için okunan Fatiha ve hep birlikte seslendirilen İstiklal Marşı’nı takiben zirveden fotoğraflar çekilerek dönüşe geçtiklerini anlatan Karatatar “Saat 14.00 sularında kamp alanına ulaşan sporcularımıza katılım belgeleri takdim edilerek kampın sona erdiğini söyledi.

Karatatar “Katkı ve destekleri için Sayın Valimiz Abdullah Ayaz başta olmak üzere, sporcularımıza, İl Özel İdaresi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün değerli idareci ve çalışanlarına şükranlarımızı sunuyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bu haber 1685 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum