Yaman Avusturya'ya Aşkın İzmir'e

Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı Çankırı’nın Yiğit Evlatları, Büyük Devlet Adamları Cenab-ı Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun

Yaman Avusturya'ya  Aşkın İzmir'e
10 Temmuz 2021 - 09:28 - Güncelleme: 10 Temmuz 2021 - 09:40
Çankırı'nın Bağrından Çıkan Devlet Adamlarımız

Çankırılı Devlet adamı olan Diyarbakır (eski) İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman’dan boşalan koltuğa,
yine Çankırılı Devlet Adamı Hüseyin Aşkın getirildi.


Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Makamı Çankırılı hemşehrimiz Hüseyin Aşkın’a Teslim Edildi

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne Çankırılı Devlet Adamı

İzmir İl Emniyet Müdürü Çankırılı hemşerimiz Hüseyin Aşkın bey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

2016 yılı kararnamesi ile İzmir İl Emniyet Müdürü olarak görevlendirilen Hüseyin Aşkın, 07.07.2021 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak ataması yapıldı.

Hüseyin Aşkın’ın Öz Geçmişi

1967 yılında Çankırı ili, Kurşunlu ilçesi, Hacımuslu Köyü'nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 1986 yılında Polis Kolejinden, 1990 yılında Polis Akademisinden mezun oldu.

1990-1991 yılları arasında ABD'nin Minnesota Eyaletinde yabancı dil eğitimi aldı. Aynı tarihlerde asayiş hizmetleri konusunda Eyalet Polisiyle birlikte çalışmalar yaptı.

Komiser Yardımcılığında, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliğinde, Cinayet ve Gasp Büro Amirliklerinde ekip amiri olarak görev yaptı. Komiser rütbesinde Başbakanlık Koruma Müdürlüğü ve Esenboğa Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğünde çalıştı.

1994 yılında ABD'nin Georgia Eyaleti Federal Güvenlik Eğitim Merkezinde terörle mücadele ve özel operasyonlar konusunda programa katıldı. 1997-1998 yıllarında Hakkâri ili, Çukurca ilçesi, Hakantepe Sınır Jandarma Bölüğünde Yedek Subay Tim Komutanı ve Bölük Komutan Vekili olarak askerlik hizmetini tamamladı.

Başkomiser rütbesinde Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Gasp Büro Amirliklerinde büro amiri olarak görev yaptı. 2000 yılında Kanada Kraliyet Atlı Polis Teşkilatında önemli suçların soruşturulması konusunda çalışmalarda bulundu. Emniyet Amirliği rütbesinde Ankara Emniyet Müdürlüğünde Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanlığında Toplumsal Olaylar Şube Müdür Vekili olarak çalıştı.

2002 yılında Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde "Polisin İmajı" konusunda yazdığı tezle yüksek lisans eğitimini tamamladı. 4. Sınıf ve 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbelerinde sırasıyla Emniyet Genel Müdürlüğünde Ulaştırma, İç Hizmetler, Fabrika ve Kademeler Şube Müdürü ve Malatya Emniyet Müdürlüğünde Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinde, Yozgat ve Elmadağ Polis Meslek Yüksekokullarında öğretmen emniyet müdürü olarak çalıştı.

2009 yılında İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen proje yarışmasında "Polisin Hitap Tarzı" konulu çalışması en iyi proje seçildi. 2011 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde başladığı doktora çalışmalarını,2019 yılında "Bölücü Terörle Mücadelede Algı Yönetimi" konusunda yazdığı teziyle tamamladı. 2014 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak görevlendirildi.

26.10.2016 günlü kararname ile İzmir Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi. Aşkın, 07.07.2021 günü Resmi Gazetede yayınlanan kararnameye göre İzmir’den Diyarbakır’a atandı.

Şükrü Yaman Avusturya’ya Atandı

Diyarbakır (eski) İl Emniyet Müdürümüz Çankırılı Şükrü Yaman’ın Avusturya-Viyana Yurt Dışı Misyonlarına Yapılan İçişleri Müşaviri olarak ataması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, Diyarbakır Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Emniyet Genel Müdürlüğü emrine atanarak merkeze alındı.

Kendisi de Çankırılı olan Diyarbakır (eski) İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Avusturya-Viyana Yurt Dışı Misyonlarına Yapılan İçişleri Müşaviri olarak Avusturya’ya atandı.

Şükrü Yaman Kimdir?

1969 yılında Ankara’da doğdu, Çankırı ili Ilgaz ilçesi İkikavak Köyü nüfusuna kayıtlıdır. 1988 yılında Polis Kolejinden, 1992 yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra sırası ile 1992-2003 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğünde, 1998-2001 yılları arasında Almanya’da misyon koruma görevinde, 2003-2007 yılları arasında Malatya İl Emniyet Müdürlüğünde, 2007-2014 yılları arasında Kastamonu Emniyet Müdürlüğünde, 2014-2015 yılları arasında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2015 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbesine terfi ederek Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında ve Teftiş Kurulunda Polis Başmüfettişi olarak görev yaptıktan sonra 2016-2019 yılları arasında Konya İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptı.

19.09.2019 tarih ve 2019/320 sayılı kararname ile Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak atanarak göreve başlamıştı. Yaman Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Şehitler, Gaziler, Yaranlar Diyarı Çankırı’nın Yiğit Evlatları, Büyük Devlet Adamları Cenab-ı Allah Yar Ve Yardımcınız Olsun

07.07.2021 günü Resmi Gazetede yayınlanan kararnameye göre İzmir’den Diyarbakır’a atanan Çankırılı hemşerimiz Hüseyin Aşkın Müdürümüz, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünden Avusturya-Viyana Yurt Dışı Misyonlarına Yapılan İçişleri Müşavirliği görevine atanan Şükrü Yaman Müdürümüzün başarılı hizmetlerini yeni görev yerlerinde de devam ettirmelerini Cenab-ı Allah’tan diliyoruz.

 
Bu haber 3047 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum