Tam 176 Yıldır Daima Milletimizin Emrinde Olan Türk Polis Teşkilatımızın Yıldönümü

Şehitler, Gaziler, Yaranlar diyarı Çankırı’mızda 176.Yıl 10 Nisan Polis Bayramı Çelenk Sunma ve Bayramlaşma Töreni Düzenlendi.

Tam 176 Yıldır Daima Milletimizin Emrinde Olan Türk Polis Teşkilatımızın Yıldönümü
10 Nisan 2021 - 16:20 - Güncelleme: 11 Nisan 2021 - 16:17
Türk Polis Teşkilatımızın Yıldönümü

Polisten Sosyal Mesafeli Maskeli Çelenk Töreni

Çankırı’da 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Polisler, maske ve sosyal mesafeye özen gösterdi.

Şehitler, Gaziler, Yaranlar diyarı Çankırı’mızda 176.Yıl 10 Nisan Polis Bayramı Çelenk Sunma ve Bayramlaşma Töreni Düzenlendi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Sade Tören

Polis haftası kutlamalarını haftaya yaydıklarını ancak koronavirüsten dolayı böyle kutlamak zorunda olduklarını belirten Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, "Koronavirüs salgını ile ilgili bütün törenleri ve etkinlikleri iptal etmek zorunda kaldık. İçimizde burukluk var. Ama önemli olan sağlık. Öncelikle kendi sağlığımız toplum sağlığı çok önemli. Biliyorsunuz bizim bu illet virüse yakalanmamamız lazım. Yani polis teşkilatı olarak halkımızın yardımına koşuyoruz. Karantina altına alınanların çevre güvenliklerini alıyoruz. Şehrin giriş ve çıkışlarında kontrollerimiz var. Yani açıkçası her alandayız. Bizim bu virüsten etkilenmememiz gerekiyor. Hayatta kalmamız ve sağlıklı olmamız gerekiyor.” İfadelerine yer verdi.

Hocalarımız Eşliğinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrası eller semaya açıldı, şehitlerimiz için, vatanımız, milletimiz için dualar edildi.

Çankırı İl Emniyet Müdürümüz ve ekibi tören alanından ayrıldıktan sonra şehrimizde bulunan, şehit ve gazi aileleri ziyaret edilerek, şehitlerimizin mezarları başında Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi.

Çankırı İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy Sosyal Medya Hesabından 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak 176.Yıl 10 Nisan Polis Bayramını kutladı.

Aksoy, “Çocukluk, gençlik ve olgunluk çağımı geçirdiğim mesleğim, ölene kadar polisiz, her zaman polisiz. Bize Kolej ve Akademi ruhunu, meslek sevgisini kazandıran öğretmen, amir, müdür, meslektaş, abi, ve kardeşlerime ve öğrencilerime teşekkür ediyorum. Bizim mesleğimizde herkesten bir şeyler öğrenir ve öğretirsiniz geniş bir hayal gücü ile sevgi, şefkat gibi duygularla yoğrulmanız lazım sevginizi paylaştırmayı, devletin şefkatli otoritesini bölüştürmeyi, herkesin hak ettiğinden nasibini almasını becerebilmeniz lazım. Tarihten ders çıkarmayı, geleceğe vizyoner bakmayı hoş görülü olmayı amaç edinmeniz lazım. Gücün sınırsız olmadığını akıl ve insan haklarıyla çerçeve içine almayı aklınızdan çıkarmamanız lazım. Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemeniz, dün bilgisi, bugün mevzuatı ve yarın planlarınız olması lazım. Ölümden korkmamanız, o güne kadar yiğitçe, mertçe, bilgece yaşamanız lazım. Yaşadığınız ve görev yaptığınız her şehiri memleketiniz her vatandaşı hemşehriniz görmeniz lazım. Unutmamanız, demokrasiye inanmanız ve daha güzel bir gelecek için yılmadan yorulmadan aşkla çalışmanız lazım. Polis Bayramımız kutlu olsun.” Dedi.

Selam olsun Devletinin ve Milletinin emrinde görev yapan Emniyet Teşkilatımıza

Özgürlük ve demokrasimizin güvencesi Polis Teşkilatımızın 10 Nisan Polis Haftası ve Polis Bayramı Kutlu Olsun

www.haberci18.com İnternet Medyası, yönetmeni ve yazı ailesi olarak, “Her zaman ve her yerde canı, kanı pahasına, Ülkemizin dört bir yanında huzur ve güvenliğin sağlanması için mesai mefhumu gözetmeden çalışan, tam 176 yıldır daima Milletimizin emrinde olan, bu asil üniformaya hizmet eden Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunu, yıldönümünü tebrik ediyor, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Türk Polis Teşkilatımızın fedakar mensuplarının 10 Nisan Polis Haftası ve Polis Bayramını tebrik ediyoruz. İyi ki varsınız....

Bu haber 2858 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum