Çayyolu Elektrikçi takipçi satın al takipçi hilesi düşmeyen takipçi hosting

Karın Ağrısı ile Gelen Hastadan 18 Myom Çıktı

Erdem, ‘‘Hastamızdan 7,5 santimlik 3 adet, 4,6 santimlik 2 adet, 3 santimlik 3 adet, 3 santimden küçük 10 adet nodül çıkardık’’ dedi.

Karın Ağrısı ile Gelen Hastadan 18 Myom Çıktı
28 Temmuz 2022 - 16:35 - Güncelleme: 28 Temmuz 2022 - 16:41
Hastadan 18 Myom Çıktı

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde, kasık ağrısı şikayeti ile gelen (G.K) kadın hastadan 18 myomlu rahim başarı ile alındı.

Son dönemde gerçekleştirilen başarılı ameliyatlarla gündem olan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde  zor bir ameliyat daha başarı ile tamamlandı. Kasık ağrısı ile hastaneye başvuran hastadan çeşitli ebatlarda 18 myomlu rahim çıkarıldı.

Ameliyat ile ilgili olarak konuşan Özel Karatekin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve  Doğum Uzmanı Op. Dr. Ş. Kadriye Erdem, "Hastamız daha önce kasık ağrısı şikayeti ile çeşitli tarihlerde muayene olmuş. Bize geldiğinde kontrollerini yaptık. Kasık bölgesinden karın bölgesine kadar uzanan bir alanda yoğun olarak miyomlar tespit ettik. Hastamıza detaylı bilgi verdikten sonra operasyon kararı aldık. Bu ameliyatın zor kısmı hasta daha önce dört kez sezaryen doğum yaptığı için karın bölgesinde yapışma çok fazlaydı. Ayrıca kesi için alanımız da çok küçüktü’’diye konuştu.

Hastanın kasık bölgesinden toplamda on sekiz myom nodülü çıkardıklarını söyleyen Erdem, "Hastamızdan 7,5 santimlik 3 adet, 4,6 santimlik 2 adet, 3 santimlik 3 adet, 3 santimden küçük 10 adet nodül çıkardık’’ dedi.

Hastanın başarılı geçen ameliyat sonrası normal yaşamına döndüğünü belirten Erdem, miyomların erken teşhisi için şu uyarılarda bulundu, "Yoğun ve uzamış ağrılı adet kanamaları olanlar, karın içi basınç ve ağrı hissi gibi bulgularka sık olarak karşılaşanlar, ağrılı cinsel ilişki gibi üreme fonksiyonu bozuklukları yaşayanlar, sık idrara çıkma, idrar kaçırma, idrarı tam boşaltamama hissi gibi idrar ile ilgili bulguları olanlar ve sık aralıklarla kabızlık gibi bağırsaklarla ilgili sorunlar yaşayanlar mutlaka düzenli olarak uzman bir hekime görünmeliler’’

Bu haber 4513 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum