500 Metrelik Yaya Kaldırımını Yapıp Bir Kenara Çekilemediler (Özel Haber)

Çankırı Valiliği, Çankırı Belediyesi, Karayolları 157. Şube Şefliği, İl Emniyet Müdürlüğü olarak yarım yamalak kalan 500 Metrelik kaldırıma bir çözüm bulun.

500 Metrelik Yaya Kaldırımını Yapıp Bir Kenara Çekilemediler (Özel Haber)
28 Eylül 2019 - 12:06 - Güncelleme: 28 Eylül 2019 - 12:28

Yıllardır Oyalıyorlar, İnsanlarla Dalga Geçiyorlar…

 

Çankırı Fatih Mahallesi sınırları içerisinde bulunan, 'Çorak Yerler Omurgalı Fosil Lokalitesi alanındaki kazı çalışmaları 1997 yılından bu yana sürüyor. Buranın turizm açısından da Çankırı’ya çok büyük katkıları olacaktır. Buna itirazımız yok.

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi yerleşkesi Uluyazı da Eğitim-Öğretimime binlerce öğrencisi, yüzlerce Eğitim- Öğretim görevlisiyle, yüzlerce şirket elamanı çalışanlarıyla, öğrenci ve yöre halkı hep birlikte Kampüs güzergahı sınırları içerisinde bulunan Yapraklı-Çankırı Devlet Karayolunu yaya yolu olarak ta kullanarak gidip gelebiliyorlar.

 

Yapımı Gerçekleştirilemeyen 500 Metrelik Kaldırımda Nasıl Gidilip Gelinilecek?

 

Yollarda kaldırım olmaması da yeni bir tehlikeye davetiye çıkarıyor.

 

Güler misin Ağlar mısın?

 

Şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’da her konu, her türlü hizmet eziyete dönüşüyor.

 

“Engelli, yaşlı veya çocuklu insanların, hepimizin gelip gittiği, kaldırım bağlantıları tamamlanmayan yolda Allah göstermesin her an ölümlü veya yaralanmalı bir trafik kazası yaşamamak mümkün değil. 

 

Yapraklı-Çankırı Devlet Karayolunun yükünü çeken kaldırımlar maalesef öğrenci ve yöre halkını memnun etmiyor. Çankırı Karatekin Üniversitesi yerleşkesinde ve bazı yurtlarda ikametgah eden öğrenciler şehir merkezine yürüyerek gidip geldiklerinden, 'Çorak Yerler Omurgalı Fosil Lokalitesi kazı alanının burnunun dibindeki 500 metrelik yaya kaldırımının yıllardır bir çözüm bulunarak yapılmadığından şikayetçi olduklarını öğrendik, konunun takibindeydik.’

 

Yaranlar Diyarı Çankırı’da Kaldırım Ve Kavşaklara Acilen Yoğum Bakım Gerekiyor!

 

Öğrenci Ve Yöre Halkının Taleplerine Kulak Verin, Gözlerinizi Kapamayın…

 

Çankırı Valiliği, Çankırı Belediyesi, Karayolları 157. Şube Şefliği, İl Emniyet Müdürlüğü olarak Çankırı’yı daha yaşanabilir hale getirebilmek için çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmeli şart diye düşünüyoruz.

 

Vitrinlere oynamayı bırakıp halka gerçek hizmet lazım, gereksiz bir masraf tabii ki yazık, günahtır. Doğru ve düzgün yapılan çalışmalara bir sözümüz yok. Oraya (Kazı Alanına) harcanan devletin, milletin parasına da bir sözümüz yok. Bir araştırın bakayım. Yapacağınız 500 metrelik yaya kaldırımına kaç TL ye mal oluyor? Kazı alanında tarihi dokuyu meydana çıkarmak ne kadar güzelse insanların can ve mal güvenliğini de düşünmek o karda güzel olmalıdır. Beşyüz metrelik toprak kayan alana (oraya) o 5-10 tane banket taşlarını (beton bariyer) koymak neyi ifade ediyor, sizce bir çözüm mü? Millete önce can; daha sonra aş, iş üretim lazım. Orada zaten çalışma bitmiş; kayan bölgeyi kepçelerle tıraşlayıp 3 metre içeri çekiverseniz, alt yapısını yapıverseniz ne olur?

 

Sayın yetkililer, kenti her mevsim yaya ve araç trafiğine hazır hale getirmek amacıyla birçok noktada kaldırım çalışmalarını aralıksız olarak devam ettirin, koltuklarda boşu boşuna oturarak hakkı hak sahiplerine verdik diye cazgırlık etmeyin. Hizmet edin yeter artık. Orada bir can gitse seyre mi bakacaksınız?

 

2019 yılı iş planlaması çerçevesinde zorlu kış şartlarının başlaması beklenirken Çankırı’nı, dört bir tarafında belirlediği ihtiyaç noktalarında; vatandaşların can güvenliğini korumak, şehre estetik katmak amacıyla kaldırım ve bakım onarım çalışmalarını neden gerçekleştiremiyorsunuz?

 

Karayolları Trafik Yönetmeliğini Lütfen Uygulayın

 

Kaldırımı Olmayan Yol Yol Değildir!

 

www.haberci18.com İnternet Medyası Admini Olarak Uyarıyoruz!

 

“Biz bu konuda yetkililerden çözüm bulunmasını istiyoruz''

 

Vurdumduymaz uygulamalarınızdan dolayı yaşanan sıkıntıların çözüme kavuşturulması için eylem yapılırsa şaşırmayın.

 

"Bu uygulama anayolu daraltmakta, trafiği sıkıştırmakta, yayaları tehlikeye atmaktadır.

 

Karayolları yönetmeliğin amacı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca, can ve mal güvenliği yönünden; karayollarında trafik düzeninin sağlanması ve trafik güvenliğini ilgilendiren hususlarda alınacak tedbirler ile ilgili olarak, Yönetmelikte düzenlenmesi işaret edilen ve gerekli görülen diğer hükümleri ve bunların uygulanmasına ait esas ve usulleri  belirlemektir. O zaman neyi bekliyorsunuz Sayın Karayolları idarecileri?

 

Çankırı; Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, gözünün içine baka baka insanımızın hayalleri ve sevdası için gerekenleri yapmayanların yeri, sorumlu sorumsuzların ve yetkisiz ve etkisiz yetkililerin sırtını sıvazlama, başını okşama gönlünü hoş tutma yeri değildir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3774 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bekir MUSTAFAOĞLU
    6 ay önce
    Cennet ile Cehennem arasında 1 km. lik bozuk yol varmış, her iki taraf buluşmuşlar ve demişler ki bu yolun yarısını siz yaptırın yarısını biz yaptıralım demişler ve bir süre vermişler. Bu süre dolduğunda cehennemdekiler verdikleri sözü tutmuşlar ve yolun yarısını düzgün bir şekilde yaptırmışlar. Cehennemdekiler cennettekilere demişler ki biz üzerimize düşeni yaptık, siz neden verdiğiniz sözü yerine getirmediniz. Cennettekiler Cehennemdekilere demişler ki kusura bakmayın bizde MÜTEAHHİT yok onun için yaptıramadık demişler. Tabi her müteahhidi aynı kategoriye sokmuyoruz. Bu kaldırım haberini okuyunca yukarıdaki hikaye aklıma geldi... Saygılar,