Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Önemli Açıklamalarda Bulundu

Her ayın başında gerçekleştirilen basın bilgilendirme toplantısı bugün Valilik Birlik Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz Önemli Açıklamalarda Bulundu
01 Aralık 2021 - 21:45 - Güncelleme: 01 Aralık 2021 - 22:27
Önemli Açıklamalar: Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için zorunlu kış lastiği uygulaması bugün itibarıyla başladı. Kış lastiği takmayan sürücüler 846 TL para cezası ödeyecek.

Kış Lastiği Zorunluluğu Bugün Başlıyor

Her ayın başında gerçekleştirilen basın bilgilendirme toplantısı bugün Valilik Birlik Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda ilimiz trafiğinden de söz eden Valimiz Abdullah Ayaz, “Kışın Trafik Denetimlerimiz Devam Edecek” Dedi

Basın mensuplarına pandemi süreci hakkında açıklamalarda bulunan Valimiz Abdullah Ayaz, kış lastiği zorunluluğunun bugün itibariyle başladığını duyurdu.

Denetimlerimiz Devam Edecek!

Kışın benzer acıların yaşanmaması için yine hem denetimlerimiz hem tedbirlerimiz devam edecek. Bugün itibariyle kar lastiği zorunluluğu şehir içi ulaşımda da başlamış olacak. Biz özellikle servis araçlarıyla ilgili olarak yapılan denetimlerimizi çok yoğun tutmaya çalışıyoruz. O konuda çok büyük bir hassasiyetimiz var. Allah muhafaza yavrularımıza bir şey olması en büyük korkumuz, çekincemiz. Vatandaşlarımızdan da en önemli isteğimiz kurallara uyulması.

Emniyet Kemeri Kullanımı Hayati Öneme Sahip

Hız birinci konu, emniyet kemeri diğer mesele, arka koltukta oturan yolcuların emniyet kemelerini takmalarını da muhakkak istiyoruz. Maalesef emniyet kemerinin tokasının mağazalarda paketlenmiş bir şekilde satıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu şekilde satılan setler var. Sayın Bakanımızın başlatmış olduğu bir kampanya vardı “Bi Hareketine Bakar Hayat” diye. Vatandaşlarımız basit bir hareketten çekiniyor. Şehir içinde de bunun takılmasını istiyoruz. Arka koltukta oturanlar da kemerlerini her zaman takmalı. Trafik kazalarında karşımıza çıkan manzara şu; önde olan yolcuları arabanın içinde buluyoruz. Ama arkada oturan yolcuların nerede olacağı belli olmuyor. Sağdan soldan toplanıyor bazen yolcular.

Allah korusun böyle bir durumdan. Çünkü araba takla falan attığında arkadaki yolcular savruluyorlar. Can kayıpları da ondan kaynaklanıyor. Çünkü önde artık arabaların iyi hava yastıkları var. Emniyet kemerlerinde arabalar uyarı verdiği için genelde öndeki yolcular takıyor. Ama bir kere daha bu konudaki hassasiyeti dile getirmek istiyoruz.

Kızlaryolu Barajında Çalışmalar Devam Ediyor


İnşası devam eden Kızlaryolu Prof. Dr. Hasan Zuhuri Sarıkaya Barajıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Valimiz Ayaz, “Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız ilimizi ziyaret edecek. Bir aksilik olmazsa Kızlaryolu Barajında bir inceleme yapacağız. Ben pazartesi günü bir ziyaret gerçekleştirdim. Artık gövde yavaş yavaş çıkmaya başlamış durumda. İnşallah hava şartları el verdiği sürece de inşaat devam edecek. İnşallah önümüzdeki yıl da orayı en hızlı şekilde devam ettirme kararındayız. Büyük bir baraj olduğu için önümüzdeki yıl da inşaatla geçecek.

Büyük bir gövde inşası olacak malumunuz olduğu üzere. Ama inşallah bittiğinde çok güzel bir yapı ortaya çıkmış olacak. Oradaki manzara güzel gerçekten. Hem barajın karşıdan görünen yapısı hem de su tutacağı havzanın genişliği sebebiyle, inşallah o aradaki yol da bittiğinde Çankırı içinde hafta sonları bir gezi, piknik alanı vb. şekilde kullanılabilecek güzel esere inşallah hep beraber sahip olmuş olacağız.” diye konuştu.

Bu haber 926 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum