Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Çankırı'ya Eğitim Araştırma Hastanesi Müjdesi

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan,yapımı devam eden deprem izolatörlü 400 yataklı devlet hastanesinin Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vereceği müjdesini verdi.

Çankırı'ya Eğitim Araştırma Hastanesi Müjdesi
13 Haziran 2024 - 06:45 - Güncelleme: 13 Haziran 2024 - 06:49
Çankırı'da inşaatı devam eden 400 yataklı yeni devlet hastanesinin tamamlandığında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vereceği müjdesi verildi.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan,yapımı devam eden deprem izolatörlü 400 yataklı devlet hastanesinin Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vereceği müjdesini verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Erdoğan,"Bugün Grup Başkan Vekilimiz Muhammet Emin Akbaşoğlu ile birlikte Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile görüştük. Görüşme sonunda kendisinden müjdeyi aldık. Yapımı devam eden yeni devlet hastanemiz, eğitim araştırma hastanesi olarak hizmet verecek." dedi.

Bu gelişmenin Çankırı için büyük bir sağlık yatırımı olduğunu ve bölgedeki sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracağını belirten Koray Erdoğan, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekilimiz M. Emin Akbaşoğlu’na teşekkür etti.

Çankırı devlet hastanesi 3. Basamak hastane oluyor


Üçüncü basamak hastaneler, sağlık hizmetlerinde en yetkili konumda olup, Eğitim ve Araştırma Hastaneleri, Özel Dal Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Üniversite Hastaneleri olarak biliniyor.

Yeni araştırma hastanesi, tamamlandığında modern tıbbi cihazlar ve geniş uzman kadrosu ile bölge halkına ileri düzeyde sağlık hizmetlerinin yanında il dışı hasta sevkleri de son bulmuş olacak. Ayrıca bu hastanenin eğitim ve araştırma faaliyetlerine de ev sahipliği yapacak olması, sağlık çalışanlarının eğitimine de katkıda bulunacak.

Çankırı halkı, bu haberi sevinçle karşılarken, yeni hastanenin açılışı için sabırsızlanıyor. Yerel yönetimler ve sağlık kurumları, hastanenin en kısa sürede tamamlanması ve hizmete açılması için çalışmalarına hızla devam ediyor.

Hastanelerin İhtiyaçları Karşılanıyor

AK Parti İl Başkanı Koray Erdoğan ayrıca Çankırı Devlet Hastanesine MR cihazı ile Kurşunlu Devlet Hastanesine Panaromik Diş Röntgen Cihazı ve Şabanözü Devlet Hastanesine dijital röntgen cihazı tedarik edileceğini duyurdu. Çankırı Merkez ve ilçelerinde bulunan doktor eksikliğinin tamamlanmasının yanında Çankırı Merkez ve Çerkeş, Kurşunlu, Atkaracalar, Eldivan ilçelerine de uzman doktor ataması yapılacağını açıklayan Erdoğan, Çankırı Devlet Hastanesinin tıbbi cihaz ve cerrahi aletler alımı için toplamda 11 milyon 738 bin 928 TL’lik ödenek aktarılacağını da açıkladı.

Bu haber 2662 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • tc
  1 ay önce
  tokilerimizi bitirin 5 yıl oldu kiralara gücümüz kalmadı neyi bekliyorsunuz hala 4 yılımı oy yokkk
 • sağlık-Tudi
  1 ay önce
  Başına da Tuna'yı oturttun. O her şeyi hak ediyor. Bir orası kaldı elini ayağını sokmadığı o da olsun bitsin.
 • Emrullah Budak
  1 ay önce
  Çankırı’ya konut istiyoruz konut ne kadar konut yapılırsa o kadar kiralar düşer…