Çankırı İçin Meteorolojik Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Çankırı’nın Çerkeş ilçelesinde görülecek olan sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olabileceği uyarısı yapıldı.

Çankırı İçin Meteorolojik Uyarı
29 Mayıs 2020 - 09:58

Meteorolojik Uyarı
 
Ankara, Karabük, Bolu ve Çankırı'da sağanak bekleniyor.
 
Genel Başlık: Kuvvetli Yağışlara Dikkat!
 
Beklenen Hadise: Gökgürültülü Sağanak Yağış
 
Beklendiği Yer: Bu gece Karabük il geneli, Bolu’nun Gerede, Çankırı’nın Çerkeş ilçelerinde görülecek olan sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli(15-40kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Ankara il merkezi ve kuzey ilçeleri (Kızılcahamam, Çamlıdere, Kahramankazan, Çubuk, Akyurt, Kalecik), Karabük il geneli, Bolu'nun Gerede ve Çankırı'nın Çerkeş ilçelerinde bu geceden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.
 
Yerel olarak kuvvetli olması öngörülen yağışlar sebebiyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
 
Geçerlilik Periyodu: 29.05.2020 00:00 – 29.05.2020 12:00 TSİ
 
Hadisenin Şiddeti: Kuvvetli Yağış
 
Oluşması Muhtemel Riskler:  Ani Sel - Su Baskını
 
Uyarı Yapan Merkez: Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi

Bu haber 6408 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum