Yapacağınız İhbarlar Başarılarımızın ve Halkımızın Huzurunun Devamını Sağlayacak (Özel Haber)

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın tüm olay ve suçlulara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar...devamını okuyunuz.

Yapacağınız İhbarlar Başarılarımızın ve Halkımızın Huzurunun Devamını Sağlayacak (Özel Haber)
29 Mayıs 2020 - 08:12 - Güncelleme: 29 Mayıs 2020 - 11:38

Şikayetimiz İhbar Kabul Edildi, Düğmeye Basıldı

Teşekkürler Emniyet, Jandarma Güvenlik Güçlerimize

Duygu sömürüsü yaparak, seyir halindeki araçları durdurarak milletten para İsteyen, yalan dolanla, hileyle, düzenle iş gören, düzenci kişilere Çankırı İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünden balyoz gibi darbe vuruldu.

Geçtiğimiz aylar, haftalar, günler içerisinde Korgun-Ilgaz, Ilgaz-Kastamonu, İsmetpaşa-Çerkeş, Çerkeş-Karabük-Gerede, Ilgaz-Tosya Devlet Karayolundan gelip geçen araçları durdurup yolda kaldık, benzin paramız yok, ilaç almak için paramız yok gibi ifadeleri kullanıp yalan söyleyip para tokatlayan dolandırıcılar güvenlik güçlerimiz tarafından yakalanarak en ağır cezalara çarptırıldılar.

İhbarlarımız Olur Gördü!

Gelen ihbarları değerlendirerek konuyu İl Emniyet Müdürümüze ilettiğimizde, sayın müdürümüzde, “Söylediğiniz konular, haber bilgileri doğrudur. Çankırı İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü olarak İl, ilçe sınırlarımız ağında böyle olayların yaşandığını, çok şikayetlerin geldiğini kayıtlarımıza aldık. Söz konusu yol ağlarında gerekli tedbirleri alarak; seyir halindeki araçları durdurarak milletten para İsteyen, yalan dolanla, hileyle, düzenle iş gören, düzenci kişileri yakalayarak haklarında gerekli kanuni tüm işlemleri yaptık.” dedi

Cezasız Kalmadılar!

Sayın araç sürücüleri değerli kamuoyu bu tip insan veya araçları gördüğünüz takdirde 155 veya 156 nolu telefonlardan güvenlik güçlerimize veya yetkilileri arayınız en iyi çözüm bu olacaktır. Çağrı merkezine ulaşan şikayet ve talepler anında karşılanabilecektir.

Memleketimizi kötületmeyelim. Dikkat etmek lazım iyi niyetlerimiz kötüye kullanılmasın. Bu tür insanları lütfen şikâyet edelim. Cezalar caydırıcı olmadığından işe devam edebilecekleri de düşünülmeli. Bu tip insanlar yakalandığı zaman inanıyoruz ki bir daha pis işe başvuramayacaklardır. Onun için sürekli ihbarda bulunulmalı.

Memleketimin İnsanı Saf Olmamalı. İnsanları Dolandırıyorlar Bundan Büyük Suç Var mı?

Üzüldüğüm nokta şu; "Kundaktaki çocuğu alet ediyorlar"

Para İsteyen, yalan dolanla, hileyle, düzenle iş gören, düzenci kişiler özelliklede yokuş ve görünmeyen alanları seçiyorlar. Acıyıp araçtan indiğinizde; eğer araçta tekseniz duran arabadan biri iniyor sizin aracı talan ediyor aman dikkat. Bu olayı da başına gelenler ve yaşayanlar anlatıyor. Evet, arkadaşlar doğru bunlar. Yukarıda isimlerini açıkladığımız istikametlerde yokuşta, düzlükte sanki arabaları arıza yapmış gibi yalandan durup yardım toplayan dolandırıcılara itibar etmeyiniz.

Gerçek İhtiyacı Olana Can Kurban

Toplumumuzda o kadar namuslu ihtiyaç sahibi olan insanlarımız var ki bu terbiyesizler yüzünden bunlara dahi yardım ederken acaba diyoruz. Allah hayrımızı kabul etsin. Bu olayı paylaşarak hem insanları uyarmış oluyoruz, hem de insani görevimizi yaptığımızı düşünüyorum. Bu insanları gördüğünüz an hiç durmayınız, yolunuza devam ediniz. Yolda kalan zaten telefonla bir tamirci bulur, ustayı da ayağına kadar getirir.
Söz konusu bölgelere bağlı Emniyet, Jandarma güvenlik güçleri ekiplerimiz 24 saat görevlerinin başında olup, olaylara müdahale ederek bu işin önünü, sonunu ve kökünü kesmeye kararlı.

Bu özel haberimizi güzel bir atasözü ile noktalamak istiyoruz. Oğlu babasına demiş ki, “Baba hırsızı yakaladım, getir oğlum. Gelmiyor baba eee bırak gitsin o zaman gitmiyor gitmiyor baba”

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın tüm olay ve suçlulara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 155 Polis ve 156 Jandarma İmdat hattına bildirmelerini bekliyoruz.

Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır. Cenab-ı Allah’ım Emniyet, Jandarma Güvenlik Güçlerimizin Yar ve Yardımcısı Olsun İnşallah.


 

Bu haber 7289 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş
    1 ay önce
    Vatanseverlik, Memleket severlik, insanlarına değer vermek bu olsa gerek. Gerektiğinde gözünü bile kırpmadan canından vazgeçmektir bunu ancak yürekli insanlar yapar. haberci18 yönetmeni Mustafa kardeşimi (çocukluk arkadaşımı) üstlendiği bu görevden dolayı kutluyorum, tebrik ediyorum. Allah işini gücünü rast getirsin. İyiki var.