Ankara'daki Çankırılılar Dayanışma Gününde Bir Araya Geldi

Arslan, "Konuşmasında 1074 Çankırıspor’un Çankırı’ya ve Çankırılı gençlere kattığı değerden söz ederek bütün Çankırılıları futbol takımına destek olmaya çağırdı."

Ankara'daki Çankırılılar Dayanışma Gününde Bir Araya Geldi
13 Temmuz 2019 - 23:08

İlimizi Bölgesel Amatör Ligde (BAL) temsil eden 1074 Çankırıspor Futbol takımı, Ankara’da yaşayan Çankırılıları kahvaltılı dayanışma gününde bir araya getirdi.

 

Teknopark Ankara’da gerçekleştirilen dayanışma gününe Valimiz Hamdi Bilge Aktaş, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Adalet Ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekili (Çankırı Çerkeş Çataklı) hemşehrimiz Zeynep Yıldız, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Ankara Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, ilçe Belediye Başkanları, bürokratlar, işadamları, Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan dayanışma günü programında 1074 Çankırıspor Kulübü Başkanı Alaattin Arslan bir konuşma yaptı. Konuşmasında 1074 Çankırıspor’un Çankırı’ya ve Çankırılı gençlere kattığı değerden söz ederek bütün Çankırılıları futbol takımına destek olmaya çağırdı.

 

1074 Çankırıspor Kulüp Başkanı Alaattin Aslan, "Biz bir Çankırı'yız, biz bir iliz. Bizim takımımız Bölgesel Amatör Lig'de mücadele ediyor, bunun bize yakışmadığını düşünüyoruz. Bu sene, bu katılımlarınız sayesinde bizim hedefimiz profesyonel lige çıkmak olacaktır" ifadelerini kullandı.

 

Ardından Milletvekilleri Salim Çivitcioğlu ile Zeynep Yıldız birer konuşma yaparak dayanışma gününde hemşerileriyle bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 

Programda söz alan Valimiz Hamdi Bilge Aktaş ise sporun gençlerle güzelleştiğini ifade ederek, “1074 Çankırıspor yönetimi ve başkanına güveniyorum. Kulüp yönetiminin davetiyle Çankırılı hemşerilerimizle bir araya gelmek için buradayız. Futbol kulübümüzü yöneten arkadaşların iyi insanlar olmaları ve ilimizi spor ile buluşturmak için çok çabaladıkları için destekliyoruz. Bu konuda gereken destek ne ise ben şahsım adına vermeye hazırım. Buraya gelirken küçük bir grupla karşılaşacağımızı düşünüyorduk ancak çok sayıda hemşerimizin katıldığı, amacına uygun çok güzel bir program olmuş. Futbol kulübümüze katkı ve desteklerinizi bekliyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Etkinlik sonrası katılımları dolayısıyla Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ve Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’e plaket takdimi yapıldı.

 

Konuşmalardan sonra çeşitli branşlarda ilimizi temsil edip dereceye giren sporculara protokol mensupları tarafından ödülleri verildikten sonra toplu hatıra fotoğrafı çekildi. Dayanışma günü programı fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

Çankırı basınından Doğruyol Gazetesi, Çankırı da Yeni Gün Gazetesi, Ulusal Basın İHA Temsilcisi Hilmi Çelikel, İnternet medyası olarak www.haberci18.com Mustafa Çelik, Çankırı Bülteni Mehmet Türk dayanışma gününe katılan isimlerdi. 

 

Not: Dayanışma günü ile ilgili fotoğraflar yayına hazırlanıyor.


Bu haber 2294 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum