Çankırı Barosu Eski Başkanı Av. Erkan Köroğlu Veda Etti, Teşekkür Mesajı Yayınladı

Köroğlu, "Çankırı Barosu için de gelecek uzun sürecek ve ne için de ne de büsbütün dışında olduğumuz ‘zaman’, Çankırı Barosu için koyduğumuz ilkeler çerçevesinde başarıyla önümüzdeki kuşaklara geçecektir." ifadelerini kullandı.

Çankırı Barosu Eski Başkanı Av. Erkan Köroğlu Veda Etti, Teşekkür Mesajı Yayınladı
05 Temmuz 2021 - 22:25 - Güncelleme: 05 Temmuz 2021 - 22:30
Veda, Teşekkür Mesajı

Çankırı Barosu Başkanlığı görevinden ayrılan Av. Erkan Köroğlu, yayınladığı mesajla birlikte, çalıştığı ekip arkadaşları ile genel kurula katkı sunan üyelere, personele ve meslektaşlarına teşekkür ederken, bu süreçte kırdığı ya da hata yaptığı kişiler varsa da onlardan af istedi.

Çankırı Barosu Eski Başkanı Av. Köroğlu’nun mesajı şöyle:

Sevgili Dostlar

Çankırı Barosuna 1999 yılında kaydolduktan sonra 2011 yılında ve 33 yaşında Ülkemizin en genç Baro başkanı olarak seçildim. Baro başkanı olduğum ilk dönemden sonra yine bir rekor olabilecek şekilde ardı ardına 5 dönem girdiğim tüm seçimlerde Baro başkanı olarak seçilerek 10 yıl görev yaptım. Görev yaptığım süre boyunca; Yaptıklarımla, yapamadıklarımla, yazdıklarımla, yazamadıklarımla, konuştuklarımla, suskunluklarımla küçük baro değil, sayısı az fakat güçlü bir baronun ortaya çıktığına inanıyorum.

Görev yaptığım zaman içerisinde Güzel ve güneşli günlerde değil, Zor günlerde ve atanarak değil, meslektaşlarımın oyları ile seçilerek baro başkanlığı yaptım. Özellikle ülkemizi işgal girişimi olan 15 Temmuz 2016 sonrası, Tarihin ‘yargılananları’ değil, ‘Yargılayanları’ hatırlayacağı, yargının kurucu unsuru olan savunmanın ağır bir sınav verdiği dönemler ve sonrasında yine belki de hayata bakış açılarımızın değiştiği ve halen süren Pandemi sürecinde Savunmayı en üst düzeyde temsil ettim. Yaptıklarımızı, yazdıklarımızı, söylediklerimizi masum görenler, masum okuyanlar, masum dinleyenler bunun böyle olduğunun tanığıdırlar. Çünkü “Kimse Görmek İstemeyenler Kadar Kör Değildir.”

Çankırı Barosu tarihinde ilk olarak, TBB bünyesinde yapılan GK seçimlerinde, yaklaşık 135.000 avukatı temsilen iki dönem üst üste ve halen görev yapan Av Dilaver Erdoğan’ın TBB Disiplin kurulu üyesi olarak yer almasını ve şahsımın da yine 80 Baro arasında yapılan seçimlerde iki dönem üst üste ve halen ISTAC üyesi olarak görev yapmasını sağladık. Ayrıca üye sayımız dikkate alındığında olmaz denilen şeyi yaparak ve TBB den 3.000.000,00 TL yardım alarak Şehrimizdeki bir tarihi konağı ayağa kaldırıp Çankırı Halkına ve Baromuza hediye ettik.

Değerli Dostlar

Şairin dediği gibi ‘Gelecek Uzun Sürer’. Bu yüzden gelecek; kutuplaşmanın, cepheleşmenin, kırmanın, dökmenin, bozmanın, intikam almanın değil, bütünleşmenin, yeni kazanımların günü olmalıdır. Onun için bizlere düşen görev; bunlara izin vermemek, ilkeli, omurgalı, dürüst, tarafsız olmak, kavga etmeyi değil, hizmet etmeyi ve bu amaçla yeni değerler üretmeyi her şeyin üzerinde tutan çalışmalara itibar etmektir. Zira dünya ve zamanın ruhu nutuk çekenlerin, sloganlarla düşünenlerin, düşünceleri değil düşündükleri şeyler olanların, statüye endeksli bulunanların etrafında değil, Projeleri olanların, iş yapanların, hizmet edenlerin, bu amaçla yeni değerler yaratanların etrafında dönmektedir.

Çankırı Barosu için de gelecek uzun sürecek ve ne için de ne de büsbütün dışında olduğumuz ‘zaman’, Çankırı Barosu için koyduğumuz ilkeler çerçevesinde başarıyla önümüzdeki kuşaklara geçecektir.

Tüm bu ilkeler çerçevesinde ve meslektaşlarımdan aldığım yetki ile yürüttüğüm Baro Başkanlığı görevimden seçim sonuçlarına göre ayrıldım. Bu zorlu süreçte beni yalnız bırakmayan başta eşim ve çocuklarım olmak üzere Kurullarımızda görev yaparak tüm başarıların sahibi meslektaşlarıma ve elbette sizlere Teşekkür ederim. Yeni başkanımıza ve kurullarda görev alan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu süreçte istemeyerek te olsa üzdüğüm herkesten özür dilerim. Ben tüm haklarımı sizlere Helal ediyorum. Umarım sizlerde haklarınızı Helal edersiniz.

Sağlıkla ve Sevgiyle Kalın….

Bu haber 2668 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum