Reklamı Geç

Bakan Pakdemirli Çankırı Belediyesi Programını Neden Pas Geçti?

Bakan Pakdemirli'nin Çankırı ziyaretinin yankıları sürmeye devam ediyor.

Bakan Pakdemirli Çankırı Belediyesi Programını Neden Pas Geçti?
25 Haziran 2020 - 02:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Çankırı’da Yaşananlardan Haberleri Var mı?

Pakdemirli Çankırı Belediyesi Programını Neden Pas Geçti?

Cumhur İttifak “ortakları” Neden Sesiz Kalıyorlar?

"Çankırı’da Cumhur İttifakı'yla İlgili İpler Kopmuş Durumda mı?

Bir söylediğiniz bir söylediğinizi tutmuyor. Bırakın artık bu işleri... Çankırı zarar görmesin.

Çankırı’ya günü birlik ziyarette bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin programda yer almasına rağmen MHP’li Çankırı Belediyesinin yer aldığı Tuz Mağarası ziyaretini iptal etmesi MHP çevrelerinde tepkiyle karşılandı.

Bakan Pakdemirli'nin Çankırı ziyaretinin yankıları sürmeye devam ediyor. Kulislerden yansıyan bilgilere göre; MHP'li Çankırı Belediyesi programının iptal edilmesi ve programın dağıtılacağı yerler arasında Çankırı Belediyesinin yer almaması 85 bin nüfuslu il belediyesinin hiçe sayıldığı yorumlarına yol açtı.

MHP çevreleri sözde cumhur ittifakından bahsedildiğini belirterek Bakan Pakdemirli’nin bazı ilçe belediye başkanlarının anlık davetini kırmayarak küçük yerleşim yerlerini dahi programda olmamasına rağmen listeye alarak ziyaret ederken programda yer alan il belediyesinin listeden çıkartılmasına tepki gösterdi. 85 bin nüfuslu il belediyesinin bu şekilde hiçe sayılması Cumhur İttifakının yerelde ve tabanda büyük çatlaklar oluştuğunu gözler önüne seriyor. Bakan Pakdemirli programda olmamasına rağmen Atkaracalar ve Korgun Belediye Başkanlarının davetini kırmayarak belediyelere ziyarette bulunmuştu.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, ziyaretle ilgili tüm çalışmalarını, ikramlarını ve sunumlarını hazırlayarak Bakan Pakdemirli‘yi beklemeye başladıklarını ama bilmedikleri bir nedenle ziyaretin iptal edildiğinin kendilerine söylendiğini ifade etti. Yorum yapmaktan kaçınan Esen, durumu kamuoyunun takdirine bıraktı.

İl Belediyesi Dağıtım listesinde yok sayıldı!

Öte yandan kurumlara ve ilgili yerlere ziyaretten 1 gün önce gönderilen bakan programının yer aldığı dağıtım ve bilgilendirme listesinde Çankırı Belediyesi’nin olmaması dikkat çekti. Yine aynı listede siyasi partilerden sadece Ak Parti İl Başkanlığı’nın bilgilendirilecek yerler arasında gösterilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

    


Bu haber 11140 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Abdullah
  4 ay önce
  Değerli hemşehrilerim olay çok basit ama sizler işi kendi kendinize zorlaştırıyorsunuz. Sayın bakan çok değerli çok müşfik bir insandır. Program oldukça uzamış ve bu arada programda olmayan iki İlçe Belediye Başkanlarının ısrarını kıramayan Sayın Bakan onların isteğini de yerine getirince Çankırı'ya zaman kalmamış. Çünkü Ankara'da programa yetişmek durumunda imiş.Hemen kötü senaryolar üretmeye gerek yok. Ayrıca konu Cumhur İttifakı ise, merak etmeyin. Ak Parti MHP den daha çok ittifaka önem veriyor. İspatı mı. Cumhur İttifakına rağmen Çankırı Belediyesinde ki Ak Partili bürokratlara Belediyenin yaptıkları yetmez mi ?
 • Vatan sevdalısı
  5 ay önce
  Elbet milletvekilliği seçimleri tekrar gelir Çankırı bunun hesabını alır inşallah Çankırı yabancı memleketin yabancı ili değil Anadolu’nun yuvasıdır Ak partilisi de MHP lisi de bu memleketin çocuğu ama merkez MHP de diye yanlış yapılıyor kışkırtılıyor Çankırı Bunun cevabını milletvekili seçimlerinde verir MHP belediyesi diye hor görmeyin hepsi bu memleketin ciğeri canı.
 • yalnız kurt
  4 ay önce
  Bizim insanımız koyun gibi seçim zamanı geldiği zaman yine gider oraya oy verir her şey yanımıza kar kalır biz hala Çankırıyı değiştirmeye çalışıyoruz, önce burada yaşayan 85 bin insanın kafasını değiştirelim....nokta.
 • :)
  5 ay önce
  İl başkanı ittifak felan yok demişti Mhp'nin ondan olabilir mi belediyeyi alınca bi değişmişlerdi ondan olabilir mi?
 • yalnız kurt
  4 ay önce
  Acaba Çankırı'da MHP il başkanı mı var? Varsa ne iş yapar Allah'a şükür daha bi iş yaptığını görmedik hatta MHP genel merkezindeki Çankırılı siyasilerin memleketine ne faydası olmuş birileri anlatsın da bizde koyun gibi dinleyelim...saygılarımla

Reklamı Geç