Başıboş Köpeklerin Saldırısına Uğrayan Çocuk Hastanelik Oldu

Çerkeş Karamuklu Mahallesi sakinlerinden Utku Ulupınar isimli çocuk 09.09.2023 Cumartesi günü saat 19:15 sıralarında evinin önünde sokak köpeklerinin saldırısına uğrayarak yaralandı.

Başıboş Köpeklerin Saldırısına Uğrayan Çocuk Hastanelik Oldu
10 Eylül 2023 - 14:52 - Güncelleme: 10 Eylül 2023 - 14:59
Çocuk Hastanelik Oldu

Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde meydana gelen olayda, sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan 10 yaşındaki çocuk yaralandı.


Edinilen bilgiye göre, Çerkeş Karamuklu Mahallesi sakinlerinden Utku Ulupınar isimli çocuk 09.09.2023 Cumartesi günü saat 19:15 sıralarında evinin önünde sokak köpeklerinin saldırısına uğrayarak yaralandı.

Olayı gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan çocuk, hastaneye kaldırıldı.

Çerkeş Karamuklu Mahallesi sakinlerinden Utku Ulupınar isimli çocuk 09.09.2023 Cumartesi günü saat 19:15 sıralarında evinin önünde sokak köpeklerinin saldırısına uğrayarak yaralandı.

10 yaşındaki Utku Ulupınar hastanelik oldu. Utku’ya kuduz ve tetanos aşısına başlanıldı. Utku Ulupınar’ın ailesi ile çevre sakinleri, köpek saldırılarına tepki göstererek yetkililerden yardım istedi.

Çerkeş’in sokaklarının köpek barınağına döndüğünü söyleyen aile üyeleri ve bölge sakinleri Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı’nında hayvan severler tarafından şikayet edilmesi yüzünden bir şey yapamamasından yakındılar.

Bu haber 4840 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Robin hood
  8 ay önce
  Belediyenin kısırlaştırma, besleme, bakım gibi herhangi bir çalışması olmayınca yok, hiç de olmadı. Yıllardır hem hayvanlara hem insanlara eziyet ediyorlar. Etkili kısırlaştırma, hastaların tedavisi, kuduz aşısı, besleme ve barınma ihtiyaçlarının giderilmesi gerek. Köpek sahibi olan çiftçi vsnin de bilgilendirilmesi mikroçip işlemlerinin yapılıp takip edilmesi lazım. Hayvanları işlerine yaradıkları sürece bakıp sonrasında sokağa atmalarının engellenmesi lazım. Kısırlaştırma aşılama işlemi yaptıran hayvan sahiplerinin sayısı da oldukça az. Vicdanlı bir şekilde çözün artık şu problemleri. Aldığınız ödemeyi yemeye değil de biraz da hizmete harcayın.
 • 18 li
  8 ay önce
  Öncelikle köpek besleyenlerin sorumluluğu var bu işte. Köpeklerini ya sokağa salmayacaklar ya da kısırlaştıracaklar. Bir köpek 8-10 taneye kadar yavru yapıyor bunu 10 hayvanla çarparsan sayının vehametini düşünün artık. Birisini sahipleniyorlar diğerlerini sokağa bırakıyorlar.Buna bir an evvel çözüm bulunmalıdır.Belediyeler bu işte baş sorumlulardır. Sokak hayvanları için barınak yapmak zorundadırlar. Ancak köpeklerin aşırı çoğalması yüzünden belediyelerin bütçeleri bile sarsılmaya başlamıştır eminim. Aşırı çoğalmayı ve sahipsiz hayvanları kontrol altına almadığımız müddetçe insanlarımız özellikle de savunmasız çocuklarımız tehlike altında olacaklardır. Bunu görmezden gelemeyiz. Halk olarak yetkilileri göreve davet ediyoruz. Vesselam...
 • Gul ptk
  8 ay önce
  Bizim Ilgaz da da var başıboş köpeklerden geçilmiyor bakkala bile gidemiyim çarşıdan bile taksiyle geliyoruz eve bir şeyler yapılması lazım yeni taşındığımız zaman evden çıkamadık çıksam parçalayacaklardı sonraları taşladım onlar gelmiyor ama caddeler başka köpeklerle dolu.
 • Halk
  8 ay önce
  Devletin görevi çocukları korumaktır.
 • Furkan
  8 ay önce
  Köpeklere daha fazla değer veriliyor anlamıyorum. Çocuklar bizim geleceğimizdir.