Büyük Zafer'in 101. Yılı Çankırı'da Çoşkuyla Kutlanıyor

Anıt Alanında yapılan törende Vali M.Fırat Taşolar, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük Anıtı'na çelenk bıraktı.

Büyük Zafer'in 101. Yılı Çankırı'da Çoşkuyla Kutlanıyor
30 Ağustos 2023 - 14:37 - Güncelleme: 30 Ağustos 2023 - 20:22
Büyük Zafer’in 101. Yılı Çoşkuyla Kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla yurt genelinde olduğu gibi Çankırı’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi.


Çankırı Atatürk Anıtı'nın önünde tören düzenlendi.

Çankırı Valiliğince Anıt Alanında yapılan törende Vali M.Fırat Taşolar, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük Anıtı'na çelenk bıraktı.

Askeri erkan, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşların da katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

Törenin ardından Vali M. Fırat Taşolar, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Çankırı Valiliğinde tebrikleri kabul etti.


Milli İrade (Belediye) Meydanında devam eden törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu. Program, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından şiirlerin okunması ile devam etti.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, 81 İlimizde Ve Dış Temsilciliklerde Okunan 30 Ağustos Mesajı

Sevgili Vatandaşlarım, Kıymetli Misafirlerimiz, Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle, hürmetle selamlıyorum. Büyük Zafer’in 101’inci yıldönümüne ulaştığımız bu gurur günümüzde, aziz milletimizin, Kıbrıs Türkü’nün ve dünyanın dört bir yanındaki 7 milyonu aşkın vatandaşımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Bayram sevincimizi
paylaşan tüm dostlarımıza şahsım, ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesi, milletimizin asırlardır sürdürdüğü beka mücadelesinin en kritik dönüm noktalarından biridir.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesiyle 30 Ağustos Zaferi “Türk Ordusu’nun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek güç ve kahramanlığını tarihte bir daha belirleyen çok büyük bir eserdir”.

“Türk Milleti’nin özgürlük ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz anıtı” olan bu zaferle milletimiz, iradesine boyunduruk vurdurmayacağını, istiklal ve istikbaline gölge düşürmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir.


Milletimizin en önemli vasfı olan hürriyet sevdası, bugün de varlığını çok güçlü biçimde devam ettirmektedir.

15 Temmuz ihaneti karşısında sergilenen destansı direniş başta olmak üzere son yıllarda bekamıza yönelen saldırılara milletimizin verdiği cevap, bu iradenin ne kadar diri ve ayakta olduğunu defalarca göstermiştir.

Dünyanın derin krizlerle sarsıldığı bir dönemde açıkladığımız Türkiye Yüzyılını inşa kararlılığımızın arkasında yine aynı sarsılmaz irade vardır.


Son 21 yılda her alanda hayata geçirdiğimiz hamlelerle bunun altyapısını oluşturduk, ülkemizi bu büyük şahlanışı yapabilecek her türlü kapasiteye kavuşturduk.

Tam bir demokrasi
şöleni içinde geçen 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleriyle hedefimize giden yolda kritik bir eşiği daha aşmış olduk.

Milletimizin güçlü desteğini bir kez daha gördüğümüz seçimler neticesinde hizmet ve eser siyasetimize hız verdik.


Önümüzdeki dönemde atacağımız yeni adımlarla ülkemizin gücüne güç katacak, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartacağız. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu mutlaka gerçeğe dönüştüreceğiz.

Bunu da 85 milyon olarak el ele, gönül gönüle vererek başaracağız. Nice zorluğun üstesinden gelmiş, nice saldırıyı göğüslemiş, nice oyunu bozmuş bir millet olarak, yarınlarımızın bugünümüzden çok daha aydınlık ve müreffeh olacağına yürekten inanıyoruz.


Rabbim yolumuzu, bahtımızı açık etsin diyorum.

Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.


30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhurbaşkanı

Daha sonra Milli İrade (Belediye) Meydanında devam eden törende de Jandarma Asayiş Komando Birliğine bağlı komandolar yaptıkları tüfekli gösterilerle izleyenler mest etti, vatandaşlardan ve protokol üyelerinden büyük alkış topladı.

Tören geçit töreniyle son buldu.

Bu haber 4824 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum