Çankırı AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleşti

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "İl Danışma Toplantısı" 100. Yıl Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda gündeme ilişkin konular ele alındı.

Çankırı AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleşti
23 Ekim 2021 - 19:51 - Güncelleme: 23 Ekim 2021 - 20:13
Çankırı AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Teşkilat Mensubu ve dava arkadaşlarının katılımları ile gerçekleşti.

Çankırı AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Salman, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Çankırı Milletvekili Salim Çivitçioğlu, AK Parti İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik ve partililer katıldı.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "İl Danışma Toplantısı" 100. Yıl Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıda gündeme ilişkin konular ele alındı.

Toplantıda ilk olarak konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, "Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' sloganıyla Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde çıktığımız bu yolculuğumuzu Ak Partimizin Kuruluşunun 20. Yılında 11,5 milyonu aşan üye sayısı ile el ele, gönül gönüle sürdürmekteyiz. Rabbim AK Partimizi ve bu kutlu davamızı nice 20. Yıllara ulaştırsın İnşallah. Türkiye, partimizin kurulduğu günden bugüne tarihinin en büyük sıçramalarını yaşarken, aynı zamanda tarihinin en büyük saldırılarıyla da karşı karşıya kalmıştır. Ülkemize yönelen saldırıların hedefinde ilk önce AK Parti yer almış ve Türkiye'yle AK Parti'nin geleceği adeta bütünleşmiştir" dedi.

AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik’ten sonra kürsüye gelen, Adalet ve Kalkınma Partisi Salim Çivitçioğlu, “Bugüne kadar sunmuş olduğumuz değerli hizmetlere yenilerini eklemek suretiyle; 2023 hedeflerimize güçlü ve sağlam adımlarla yürümeye şehrimizin dört bir yanını hizmetlerle donatmaya devam edeceğiz. AK Parti Çankırı İl Danışma Toplantımız Hayırlara Vesile olsun.
” Dedi.

Akbaşoğlu, 100. Yıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Çankırı İl Başkanlığı İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin 20 yıllık dönemde büyük hizmetlere ve güzel eserlere imza attığını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "
Türkiye’ye çelme takmaya yönelik ekonomik saldırıları da bertaraf etmek suretiyle her türlü tedbiri alarak, milletimize hizmetimizle kesintisiz olarak yola devam ederek, her kesimin alım gücünü artırarak 2023 Haziran'ında da şahlanarak yine AK Parti'yi iktidar yapacağız." dedi.

AK Parti döneminde Türkiye'de yapılan yatırımları anlatan Akbaşoğlu, "Şimdi ikinci 20 yılımızda, nasıl içerideki vesayet odaklarını hizaya getirdiysek, millet iradesinin üstünde vesayet odaklarının herhangi bir tasarrufunu bırakmadıysak, uluslararası vesayet odaklarının da haddini bildireceğiz. Türkiye'ye çelme takmaya yönelik ekonomik saldırıları da bertaraf etmek suretiyle her türlü tedbiri alarak milletimize hizmetimizle kesintisiz olarak yola devam ederek, her kesimin alım gücünü artırarak 2023 Haziran'ında da şahlanarak yine AK Parti'yi iktidar yapacağız." ifadelerini kullandı.


AK Parti'nin 20 yıldır hizmet siyaseti yürüttüğünü, birçok alanda devrimlere imza atıldığını dile getiren Akbaşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne işimiz var Libya’da diyor Türkiye olarak, ne işimiz var Kıbrıs’ta, Akdeniz de diyorlar. Ne işimiz olacak. Milletimizin hak, alaka ve menfaatlerini sonuna kadar milli iradeden aldığımız yetkiyle ve güçle bütün Avrupa'ya karşı, bütün uluslararası hukuk nezdindeki muhataplara karşı savunmaya devam edeceğiz. Milletimizi ve devletimizi daha güçlü, daha zengin, daha müreffeh kılacağız. Bunun mücadelesini ortaya koyacağız. Bir de siz çelme takmasanız, o zaman biri on misliyle çarpacağız. Çok daha kısa sürede çok daha büyük hedeflere ulaşacağız. Engelleseniz de çelme taksanız, hakikatleri çarpıtsanız da inkar etseniz de CHP ve yoldaşları, biz bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Milletimizin duasını alarak milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz."

Uluslararası meselelerle boğuşurken içeride terörü bitirirken dışarıda Zeytindalı, Barışpınarı, Fırat kalkanı harekatlarını yaparken bir taraftan PKK, YPG, DAEŞ, ve FETÖ ile mücadele ederken içeride muhalefet ne yapıyor? İçeride muhalefet algı kumpas yalan ve kurgu siyaseti güdüyor.

Akbaşoğlu, güçlü bir Türkiye için çalıştıklarını belirterek, "20 yılda yaptıklarımız, ikinci 20 yılda yapacaklarımızın en büyük delili ve teminatıdır. Biz her alanda Türkiye'yi büyüttük, güçlendirdik, daha özgür ve demokrat kıldık. İnsanımızın durumunu, eskisinden daha iyi bir noktaya taşıdık. Teknoloji harikası Akıncı İnsansız Hava Aracımız dünyada bir numara. Bunu genç beyinlerimiz üretiyor. Her vilayete kurduğumuz üniversitelerden yetişen mühendislerimiz harıl harıl çalışıyor. Binlerce mühendis yazılım yapıyor. Yüzbinlerce gencimiz yazılımcı olacak. AK Parti'nin ortaya koyduğu dinamik süreçle muazzam buluşlara imza atıyorlar. 2023'te Ay'a ulaşacağız. TOGG otomobilimiz 2022 sonunda seri üretime geçecek. Türkiye 81 vilayetindeki büyük hizmetleriyle demokratik ve adalet reformlarıyla bütün sorunları aşacak. Türkiye artık bölgesel bir güç olmaktan küresel süper lig olma yolunda emin adımlarla ilerliyor" ifadesini kullandı.


Muhalefetin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yönelik eleştirilerine de cevap veren Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

"Milletin doğrudan cumhurbaşkanını seçme yetkisini milletten alıp parlamentoya geri vermek istiyorsun. Bütün hepsinin ortak hedefi. Bu, 2017'de millet iradesini kabullenmemenin göstergesidir. Çünkü milletimize güvenmiyorlar. Parlamenter demokrasiyi, parlamenter sistemi kendileri için istiyorlar, millet için değil. Kendi aralarında ulufe dağıtmak için. 'Ben cumhurbaşkanı olacağım' diyor birisi, 'Ben başbakan olacağım' diyor birisi. HDP ortadan çıkıyor diyor ki, 'Ben de cumhurbaşkanı yardımcılığı, başbakan yardımcılığı, bakanlık isterim' diyor.

Sonuç itibarıyla biz bu yürütmedeki çift başlılığı ortadan kaldırdık. Cumhurbaşkanı mı, başbakan mı yetkili tartışmalarını bitirdik." İfadelerini kullandı.

Toplantı daha sonrasında basına kapalı olarak devam etti.

Bu haber 1835 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • :)
    1 ay önce
    İrfan başkanda gelmiş artık oylar ak partiye başkanım yolun yolumuzdur. Abdulkadir Çelik ve İrfan Dinç siz olduktan sonra devam durmak yok.