Çankırı Ak Şemseddin Ortaokulu Kırkevlerdeki Mareşal Çakmak Ortaokulu'na Taşınıyor

Çankırı Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu, 27 Ocak 2020 Pazartesi günü Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Okul binası depreme dayanıklı değildir" kararı ile Eğitim-Öğretime kapatıldığı duyuruldu.

Çankırı Ak Şemseddin Ortaokulu Kırkevlerdeki Mareşal Çakmak Ortaokulu'na Taşınıyor
28 Ocak 2020 - 04:16 - Güncelleme: 28 Ocak 2020 - 04:39

Çankırı'da Bir Okul Başka Bir Okula Taşınıyor

Söz konusu okulun web sayfasından yapılan duyuruya göre, 135 öğrenci ile birlikte Eğitim-Öğretimin devam ettiği Çankırı Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu, 27 Ocak 2020 Pazartesi günü Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Okul binası depreme dayanıklı değildir" kararı ile Eğitim-Öğretime kapatıldığı konusu paylaşıldı.

Okulun web sayfasından konuyla ilgili olarak yapılan duyuru şöyle:

Sayın Velilerimiz

“Okulumuz depreme dayanıklı olmadığından dolayı Milli Eğitim Müdürlüğünün almış olduğu karar doğrultusunda 03.02.2020 tarihinden itibaren Eğitim Öğretime Mareşal Çakmak Ortaokulu binasında devam edilecektir. Pazartesi sabahı okul saatinde İsmet İnönü Ortaokulu Bahçesinde toplanılarak servislerle toplu olarak Mareşal Çakmak Ortaokulu binasına gidilecektir. Milli Eğitim Müdürlüğümüzce dönem sonuna kadar belirlenen yerlerden servislerle bütün öğrencilerimiz taşınmaya devam edilecek ve bütün öğrencilere dönem boyu Öğle yemeği verilecektir.” İfadelerine yer verilmiştir.

Haber Merkezimize Ulaşan Bazı Veliler Uygulamadan Memnun Değil

Külliye ye Diğer Öğrenciler Sığıyorda; Bizim Çocuklarımız mı Sığmıyor? Bu Uygulam Hoş Değil

www.haberci18.com İnternet Medyası haber merkezine sözlü ve yazılı paylaşımlarla ulaşan bazı veliler, “Burası İmam Hatip Ortaokulu madem bina çürüktü neden, ne cesaretle bu çocuklar burada okutuldu? Madem kapandı yapılan Külliyeye neden bu okulun çocukları verilmiyor? Bu öğrencilerin Kırkevler'de ki bir okula verilmesinin mantığı nedir? Külliye varken neden velilerle istişare edilip görüş alınmazken yönetim nasıl oluyor da kendi kararını verebiliyor?

Birkaç veli, ifadelerinde şunları da yer verdi. “Belki veliler olarak almış oldukları karara karşı çıkacağız çıkıyoruz da. Külliye varken Mareşal Çakmak Ortaokulu neden oluyor? Külliyeye bu çocuklar sığmıyorlar mı acaba? Hadi bu senenin ikinci yarısı böyle devam etti diyelim, seneye ne olacak? O zaman bizler de çocuklarımızı bu okuldan almayı düşünelim başka okula nakil yaptıralım. Soruyoruz şehri yönetenlere bu uygulama sizce ilginç değil mi?.. Külliye ye neden olmadığını açıklayıcı cevap bekliyoruz.” Dediler.
 

Bu haber 3623 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum