Çankırı Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu'nun Büyük Başarısı

Çankırı Baro Başkanı Avukat Erkan Köroğlu Türkiye Barolar Birliğinde bu gün gerçekleştirilen İstanbul Tahkim Merkezi Genel kurul üyeliği seçimlerinde, yeniden 4 yıllığına kurul üyesi olarak seçildi.

Çankırı Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu'nun Büyük Başarısı
19 Nisan 2019 - 19:25 - Güncelleme: 19 Nisan 2019 - 19:34

Çankırı Baro Başkanı Av. Erkan Köroğlu İstanbul Tahkim Merkezi Genel Kurul Üyeliğine Layık Görüldü

 

6570 Sayılı İstanbul Tahkim Merkezi Kanunu Uyarınca Gerçekleştirilecek Genel Kurul Üyeliği Seçimi İçin Adaylık Başvurusu Yapan Çankırı Baro Başkanı Avukat Erkan Köroğlu yeniden 4 yıllığına kurul üyesi olarak seçildi.

 

Köroğlu’ndan Teşekkür

 

Türkiye Barolar Birliğinde bu gün gerçekleştirilen İstanbul Tahkim Merkezi Genel kurul üyeliği seçimlerinde, yeniden 4 yıllığına kurul üyesi olarak şahsımı onurlandıran, Ülkemizdeki 79 Baroya ve yaklaşık 120.000 meslektaşıma teşekkür ederim. Şahsıma oy veren, vermeyen tüm Barolarımıza şükranlarımı sunarım.

 

Sonuçlar; Ülkemize, Çankırı Barosuna ve Çankırı’mıza hayırlı olsun. Herkesin Beraat Kandili de mübarek olsun.

 

Av Erkan Köroğlu=>Çankırı Barosu Başkanı

 

www.haberci18.com İnternet Medyası, Haber Merkezi, yazı ailesi olarak kendisini kutluyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz.

 

Çankırı’mızın Bağrından Çıkan Av. Erkan Köroğlu’nun Özgeçmişi:

 

Çankırı da 12.09.1977 Tarihinde dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise tahsilini Çankırı da tamamladıktan sonra 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi.

 

1999 yılında aynı fakülteden mezun olduktan sonra Çankırı ilinde serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Çankırı da siyasi partiler içerisinde İl başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli görevler yaptı. Çankırı Barosun da 2011 yılında yapılan seçimler de Baro Başkanı oldu ve sonraki yapılan tüm seçimleri kazanarak kesintisiz 8 yıldır (5 dönem) Baro Başkanı olarak görev yapmakta.

 

Türkiye Barolar Birliği tarafından İstanbul Tahkim merkezi için yapılan 2015 seçimlerine katılarak Baro Başkanlarının oyları ile 4 Yıllık için bu kurulun Genel Kurul üyesi seçildi. Yine İstanbul Tahkim merkezi Genel kurulunun kendi içerisinde yaptığı seçimler ile de İstanbul Tahkim Merkezi Denetleme Kurulu üyesi olarak 4 yıl görev yaptı. Başta Hukuk konuları olmak üzere, İnsan Hakları ve demokrasi konularında Üniversitelerde, Sivil Toplum Kuruluşlarında ve Okullarda sayısız konferanslar verdi. Köroğlu evli ve iki çocuk babası.

 

 

Bu haber 3583 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum