Çankırı Belediyesi Gıda Bankası ile İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

Esen, “Yardım projemize katkı sağlamak isteyen vatandaşlarımız, Belediyemize gelsinler, 7. katımızda bulunan Sosyal Yardım Birimimizi ziyaret etsinler ve her şeyi yerinde görsünler." dedi.

Çankırı Belediyesi Gıda Bankası ile İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor
09 Aralık 2019 - 12:27

Gıda Bankası Projesi’ne Yardımlar Gelmeye Devam Ediyor

 

Çankırı Belediyesi Gıda Bankası ile İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyor

 

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in hayata geçirdiği Gıda Bankası Projesi, meyvelerini vermeye başladı. Projeye duyarsız kalmayan Çankırılılar, yardımda adeta yarıştı.  Belediyenin 7. Katında bulunan Sosyal Yardım Biriminde toplanan malzemeler, mahalle muhtarları iş birliği ve Zabıta ekiplerinin kontrolü ile ihtiyaç sahibi 1500 aileye ulaştırıldı. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayırsever vatandaşları ortak bir projeye dâhil eden çalışmanın süresiz devam edeceği bildirildi.

 

Çankırı Belediyesi, sosyal belediyecilik örneği sergileyerek bir kez daha önemli bir yardım projesine imza attı.  Belediye Sosyal Yardım Birimi bünyesinde yürütülen Gıda Bankası Projesi ile dar gelirli vatandaşlara yardım eli uzatıldı. 

 

Belediyeye getirilen bağış malzemeleri, uygun şartlarda depolanarak, Belediye yetkililerinin mahalle muhtarları iş birliği ile tespit ettiği ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Ulaştırılan malzemeler arasında gıdanın yanı sıra giysi ve ayakkabılar da yer alıyor. Hiçbir ayrım gözetilmeksizin tüm ihtiyaç sahiplerine yardım edildiğini belirten Başkan Esen, Gıda Bankası Projesi’ne duyarlılık gösteren hemşehrilerine ve yardıma destek olan Çankırılı iş adamlarına teşekkür etti.

 

Esen, “Yardım projemize katkı sağlamak isteyen vatandaşlarımız, Belediyemize gelsinler, 7. katımızda bulunan Sosyal Yardım Birimimizi ziyaret etsinler ve her şeyi yerinde görsünler. Vatandaşlarımız, yardımlarının ihtiyaç sahiplerine nasıl ulaştırıldığını gönül rahatlığı ile takip edebilir. Projemizin kapsamını halkımızın da desteği ile daha da büyüyerek devam ettirmek ve Yaran kültürü ile büyümüş vatandaşlarımızın güzel gönülleri ile ihtiyaç sahiplerimizin gönüllerini ısıtmak istiyoruz. Şehrimizi ve halkımızı yine bu şehrin insanları kalkındıracaktır. Allah, kalplerimize engel vermesin. Bunun dışında milli birlik ve beraberlik duygusu ile üstesinden gelemeyeceğimiz bir engel olduğunu düşünmüyoruz. Eli bol, gönlü güzel vatandaşlarımıza da canı gönülden teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 


Bu haber 2397 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum