Çankırı Belediyesi'nden Yeni Park

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yoğun mesaisi ile Buğday Pazarı Mahallesi Limon Sokak’taki yeni park yapımı tamamlandı.

Çankırı Belediyesi'nden Yeni Park
08 Kasım 2019 - 13:00

Yeni Park

 

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, TCDD Parkı’nın yapımı sürerken bir taraftan da mahallelere yeşil alan ve park kazandırmaya devam ettiklerini belirtti. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yoğun mesaisi ile Buğday Pazarı Mahallesi Limon Sokak’taki yeni park yapımı tamamlandı.

 

Çankırı Belediyesi, mahalleleri park ile buluşturmaya devam ediyor. 2019 çalışma programı kapsamında Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Buğday Pazarı Mahallesi Limon Sokak'ta mahalle sakinleri için yeni bir dinlence ve oyun alanı kazandırıldı. 1423 metrekarelik alanda yapımı tamamlanan park içerisine çocukların birçok farklı etkinliği bir arada bulabileceği yeni nesil oyun grupları, kameriyeler, banklar ve spor aletleri yerleştirildi. Hazır rulo çimin kullanıldığı parkın peyzaj düzenlemelerinde ise 11 çeşit çalı ve ağaç kullanıldı.

 

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, çocuklarla konuştuklarında ilk isteklerinin hep park olduğunu belirterek “Çocuklarımız için şehir merkezinde ve mahallelerimizde bulduğumuz alanları park olarak değerlendirmeye gayret ediyoruz. Bu parkımızda farklı etkinliklerden oluşan ve zamane çocuklarını biraz daha hareketli kılacak oyun grubu seçmeye çalıştık. Çocuklarımız oynarken ailelerinin de dinlenebileceği bir alan kazandırdık. Mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

 

 

 

 


Bu haber 2621 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • zeliha
  10 ay önce
  Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi arkasındaki alana da park istiyoruz sayın başkanım. alan oldukça müsait, zaten bir kaç oyuncak var ama işe yarar şeyler değil. ayrıca mümkünse her yer plastik kaplı olmasın, çocukları sürekli elektrik çarpıyor. birde yakın diye gittiğimiz kredi yurtların ordaki çocuk parkındaki beya taşları toplatırsanız çok seviniriz. çoauklar birbirlerine atıyorlar, bir sakatlık yapacaklar, belkide olmuştur benim bilmediğim. başarılar diliyoruz.
 • Sade Vatandaş
  10 ay önce
  Şu kale altı tokilerin de arazisine birşey yapın başkanım 2. el dandik park malzemelerini çocuklar oynasın diye koydunuz ama 2 yaşındaki oğlumu götürmeye korkuyorum birşey olacak diye sadece 1 yere odaklanmayın Çankırı'nın aşağısına herkes gereken ilgiyi gösteriyor birazda yukarısına bakın bizim çocuklarımız başka gezegenin evlatları değil sonuçta...