Çankırı AK Parti 2020 Yılını Değerlendirdi

Çelik, "Cumhur ittifakının ruhuna uygun bir şekilde Çankırı Belediyemize Milletvekilimizin girişimleriyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Çay projesine hibe para desteği, hibe Eskavatör ve Yol Süpürme aracı, Büyük Cami etrafı restorasyon çalışmaları için hibe para ve kredi desteği ile, arsa tahsislerinin yapılmasını sağladık." dedi.

Çankırı AK Parti 2020 Yılını Değerlendirdi
31 Aralık 2020 - 20:53 - Güncelleme: 01 Ocak 2021 - 11:18
Çankırı Adalet Ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığı 31.12.2020 Perşembe günü Saat: 11:00 de Milletvekili ve İl Başkanı katılımıyla "2020 yılı değerlendirme" konulu basın toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya Milletvekili Salim Çivitçioğlu, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, İl Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Çiftci, Merkez İlçe Başkanı Bahri Kılıç, İl Genel Meclis Üyesi Ruhi Şeker, Belediye Meclis Üyesi Duran Karakoyun ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

İlimizde yapılan çalışmalar ve Teşkilat çalışmaları hakkında bilgiler verilen basın toplantısında 2020 yılı değerlendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Avukat Abdulkadir Çelik yaptı. Çelik konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

İl Başkanlığı Toplantı Salonu'nda düzenlenen programda konuşan İl Başkanı Abdulkadir Çelik, koronavirüs salgını nedeniyle 2020 yılında planlanan çalışmalarda yavaşlama olmasına rağmen yıl sonu hedeflerine büyük oranda ulaşıldığını söyledi.


2020 yılı içinde AK Parti hükümetinin Çankırı'da kamu, eğitim, özel idare yatırımları gibi çok sayıda çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Çelik, "Gençlik ve spor Bakanlığımız da Belediye Başkanlarımızla yapılan protokoller çerçevesinde 48 milyon lira değerinde spor tesisleri şehrimize kazandırılıyor. Bir kısmı tamamlandı, bir kısmının yapım çalışmaları devam ediyor. Kapalı yüzme havuzunun ihalesi sonuçlandı ve en kısa zamanda temeli atılarak 2021 yılı içerisinde hizmete sunulacak. Yine Yapraklı yolunun altında 77 dönümlük alanda Spor Vadisi ve Millet Bahçesi yapımına ilişkin çalışmalara başladık. İnşallah en kısa zamanda da bu yatırımları da halkımızın hizmetine sunmak için gayret gösteriyoruz." diye konuştu.

Eldivan ve Orta ilçelerinde doğal gaz çalışmalarının başladığını, bu iki ilçenin en kısa zamanda doğal gazı kullanmaya başlayacağının altını çizen Çelik, şöyle konuştu:

"Yakınkent, Korgun, Şabanözü ve Çerkeş Organize Sanayi bölgelerinde yapılan yeni yatırımlarla işsizliğin önlenmesinde önemli mesafe kat ettik. Kurşunlu'da bulunan Söğütsen Seramik Fabrikasının yeniden faaliyete geçmesini sağlayarak bölge ekonomisine ve istihdama önemli katkı sağladık. Ülkemizde her yıl 100 bin TOKİ konutunun yapılması projesi kapsamında şehrimizde de 1000 konut yapımı için çalışmalara başlandı. İlçelerimizde ihale tarihleri belirlendi. Çankırı merkezde de 576 konut yapılması için Çankırı Belediyesi de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından 2020 yılı değerlendirme toplantısında ele alınan soru cevaplı diğer detaylar yayına hazırlanıyor.


Bu haber 4432 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum