Çankırı'da Bütün İşler Neden Yarım Yamalak Yapılıyor?

Çankırı Valiliği’nin birçok kamu kurumuyla birlikte Ankara yolu üzerinde yeni yerleşkesine taşınması beraberinde yeni sorunları da getirdi.

Çankırı'da Bütün İşler Neden Yarım Yamalak Yapılıyor?
30 Ekim 2019 - 18:13 - Güncelleme: 31 Ekim 2019 - 07:47

Çankırı’da Asansörü Olmayan Üst Geçit Ne Diye Yapıldı, Bitirilmeyen İş Nasıl Teslim Alındı?

 

Çankırı Valiliğine yolu düşen engelli, yaşlı, hasta ve çocuklu ailelerin Ankara karayolunda karşıdan karşıya geçmesi adeta çileye dönüştü.

 

Çankırı’da Ankara yoluna yeni taşınan Çankırı Valiliği önündeki asansörsüz ve yürüyen merdiveni olmayan çelik yaya üst geçidi kullanamayan vatandaşların karşıdan karşıya geçmeleri trafiğin yoğun olduğu karayolunda kazalara adeta davetiye çıkartıyor.

 

Çankırı Valiliği’nin birçok kamu kurumuyla birlikte Ankara yolu üzerinde yeni yerleşkesine taşınması beraberinde yeni sorunları da getirdi. Karayolunda karşıdan karşıya geçmek isteyen yaşlı bir bireyin tehlikeli anları objektiflere takıldı.

 

Fotoğraf karesinde bastonla yürüyebilen yaşlı bir vatandaş, üst geçidin hemen altından 2 sağlıklı kişinin yardımı ile orta refüjde ki tretuvardan geçmeye çalışırken görülüyor.

 

Valiliğe işlerini görmeye gelen hasta, yaşlı ve engelli vatandaşların herhangi bir tehlikeye maruz kalmadan yolun karşısına nasıl geçeceği sorusu ise henüz yanıt bulmuş değil!

 

Asansörün yeri var ama kendisi yok! –

 

Karayolları tarafından yapılan üst geçitte asansör için çelik konstrüksiyon yapılmış fakat içine asansör konulmamış. Vatandaşlar ise, yeri ve yapısı tamamlanan yere acilen asansör ya da yürüyen merdiven konulmasını talep ediyor.

 

Plansızlık, iş bilmezlik diz boyu –

 

Öte yandan Çankırı Adliyesinin hizmete girmesi ile yaklaşık 3 yıl önce yapılan üst geçidin yıllardır asansörsüz şekilde duruyor olması büyük bir vurdumduymazlığı da beraberinde getiriyor. Milyonlarca lira harcanarak yapılan valilik yerleşkesinin hizmete gireceği öteden beri biliniyorken, vatandaşların Emniyet, Adliye ve Valiliğin yer aldığı bölgeye kolayca ulaşımının planlanmamış olmaması, iş bilmezliği gözler önüne seriyor. Kamuoyu vatandaş hizmet odaklı çalışması gereken bürokrasinin nelerle meşgul olduğunu ise açıkçası merak ediyor..

 

 

 

 

    
 

Bu haber 4065 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Murat DEMİRDÖVEN
  8 ay önce
  Altyapı yapmadan, şartları hazırlamadan sonuca dayalı iş yapmak bizim işimiz.
 • Mehmet
  8 ay önce
  Malesef memleketimizin kaderi bu zaten... İş bilmeyen insanlar mevki makam sahibi iş bilen insanlar dışlanmış. Aslanı kediye boğdururlar bizim memlekette.
 • vatandaş
  8 ay önce
  Daha çoook sorun olacak. Otoparkı olmayan Valilik yorumu yapmıştım geçmiş haberlerden birine yayınlanmamıştı. Vatandaş ve personel araçlarıyla gitse ayrı dert, gitmese ayrı dert. Binayı yapmakla bitmiyor herşey. Orada birisinin canı yanacak, ya bir yaya ölecek, ya bir trafik kazası olacak. Bunun vebali kime olacak? Herşeyden önce personel ve gelen vatandaş için otopark sorununun çözülmesi lazım, Valilik giriş kavşağı yapılması lazım. Tabi bunlar birisi ölmeden yapılmalı.
 • Bilen ve Söyleyebilen Adam
  8 ay önce
  Şaşırdık mı? Tabiki hayır :)