İki Teker Ruhuyla Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Çankırı Motosiklet Derneği üyeleri motosikletleriyle ÇABİDOS 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyeleri ise bisikletleriyle katılarak bayram coşkusunu 2 teker üzerinde yaşadılar.

İki Teker Ruhuyla Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
30 Ekim 2019 - 09:54 - Güncelleme: 31 Ekim 2019 - 07:46

Çankırı Valiliğinin organize ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında yapılan tören geçişine Çankırı Motosiklet Derneği üyeleri motosikletleriyle ÇABİDOS 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyeleri ise bisikletleriyle katılarak bayram coşkusunu 2 teker üzerinde yaşadılar.

 

Instagram sayfalarından yaptıkları duyuruyla Çankırı'daki motosiklet kullanıcılarına ulaştıklarını belirten Çankırı Motosiklet Derneği Başkanı Alpaslan Koç "Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını biz de yaklaşık 40 kadar motosiklet kullanıcısı arkadaşımızla motosikletlerimiz üzerinde şehir korteji yapıp tören geçişine katılarak kutladık. Korteje katılım sağlayan tüm arkadaşlarımıza, bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Çankırı Motosiklet Derneği olarak milli bayramlarda Türk bayraklarıyla, motosikletlerimizle ilimizi turlayıp bayram coşkusunu yaşıyoruz. Çankırı halkından da olumlu geri dönüşler alıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Çankırı Motosiklet Derneğinin yapmış olduğu etkinliklerden bahseden başkan yardımcısı Mükremin Duman ise "Çankırı'daki ilk kortejimizi geçen sene yine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında yapmıştık. O günden bu güne kadar ilimizde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Korteji, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Korteji, 30 Ağustos Zafer Bayramı Korteji gibi etkinlikler düzenledik. Bunun yanı sıra 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında, Çankırı Motosiklet Derneği olarak tüm Türkiye'deki motosiklet kullanıcıları ile beraber Samsun'da yapılan Büyük 100. Yıl Sürüşüne katıldık. Yine çevre illerdeki motosiklet festivallerine katılarak ilimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Bugün de kortej ve tören geçişi sonrası dernek üyelerimizle birlikte ilimizin takımı 1074 Çankırı Spor'u desteklemek amacıyla Çaykur Rizespor ile karşılaşacağı maçı izlemeye, çifte bayram yaşamak için yanlarında olmaya gideceğiz. Ayrıca yaptığımız sürüşler sonrasında etkinliğe ilişkin video düzenlemeleri yapıp Instagram sayfamızda yayınlıyoruz. Yine 30 Ağustos Zafer Bayramında yapmış olduğumuz kortej sonrası yayınlanan videomuz binlerce kez görüntülenerek Çankırı halkının ve motosiklet camiasının büyük beğenisini topladı" şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 3111 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum