Belediye Başkanı Esen, Kültür Bakanına Turizm Projelerini Anlattı

Başkan Esen, Çankırı’nın gelişimi, belediye hizmetleri ve projeler hakkında Bakan Ersoy’a bilgi verdi.

Belediye Başkanı Esen, Kültür Bakanına Turizm Projelerini Anlattı
28 Şubat 2020 - 20:56 - Güncelleme: 28 Şubat 2020 - 23:54

Projelerini Anlattı

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti. Başkan Esen, Çankırı’nın gelişimi, belediye hizmetleri ve projeler hakkında Bakan Ersoy’a bilgi verdi.

Başkan Esen, ekibi ile birlikte bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden Esen, Çankırı’da turizme yönelik çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Görüşülen konular arasında; Tuz Mağarasının Yer Altı Tuz Şehri olarak turizme kazandırılması, Çankırı Belediyesince yapımı devam eden Uzunyol II. Etap, Tabakhane Sokak’ın bir kısmı ve Çankırı Saat Kulesi ile Şehit Alpay Evirgen, Çamaşırhane ve Kirmanoğlu Sokaklarını kapsayan Sokak ve Cephe İyileştirme Projeleri, bu yıl içerisinde yapılacak olan Kaya Tuzu Festivali ile projesi hazır olan Ebcetin (Çarşı) Hamamı’nın restorasyonu yer aldı. Ayrıca; İnciliçeşme Mahallesi’nin büyük bir kısmını kapsayan Çankırı Merkez Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanının, Ankara 1 Nolu Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından sit alanı ilan edilmesi sebebi ile kararın iptal edilerek eski sınırına çekilmesi yönünde talepte de bulunuldu.

Verimli geçen görüşmelerin sonunda Başkan Esen, Bakan Ersoy’a kaya tuzundan tasarım obje hediye takdim etti.


 

Bu haber 3083 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum