"Çankırı Meydan Muharebesinde Son Durum Nedir?"

“Çankırı Belediyesi tarafından kent meydanı olarak yapılmak üzere, Cumhuriyet Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerinde yıkılan valilik binası yanındaki alanda yıkım çalışmaları resmen başladı. Alandaki market, SGK, Şahin Simit Sarayı Aile Çay Bahçesi yıkım çalışmaları gerçekleştiriliyor.

"Çankırı Meydan Muharebesinde Son Durum Nedir?"
29 Eylül 2022 - 17:06 - Güncelleme: 30 Eylül 2022 - 09:50
Çankırı Meydan Muhabersi:

www.haberci18.com İnternet medya Yönetmeni Mustafa Çelik sordu, Başkan Esen Cevapladı.

Soru: “
Çankırı Meydan Muharebesinde Son Durum Nedir?”


Evet, Kent Meydanımız Çankırı’nın vizyonunu, çehresini değiştirecek, birçok olumlu faydası olacak “Çankırı Kent Meydanı Projesi” Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in belki de en önem verdiği proje. Meydan projesi özellikle son 1 yıldır ‘Acaba yapılacak mı, yapılamayacak mı, yapabilecek mi yoksa buda mı engellenecek?’ diye düşünülen bir projeydi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, olarak ‘market, çay bahçesi ve 1972 yılında pirim borçlarına istinaden SGK’ya devredilen alanda ‘kent meydanı’ yapmak için kolları sıvadıktan sonra tapu için uzun ve yorucu, bir o kadar da inatçı mücadele verdiniz. Çankırı’da bir dedikodu aldı başını gitti. Şahinler Simit Sarayı, Aile Çay Bahçesi’nin; yıkım çalışmaları dışında kaldığı konuşuluyor. Bu paylaşımlar doğrumu.? Burayı ne zaman yıkacaksınız?

Cevap: Esen, “Çankırı Belediyesi tarafından kent meydanı olarak yapılmak üzere, Cumhuriyet Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerinde yıkılan valilik binası yanındaki alanda yıkım çalışmaları resmen başladı. Alandaki market, SGK, Şahin Simit Sarayı Aile Çay Bahçesi yıkım çalışmaları bir bir gerçekleştiriliyor.

Meydan çalışması devam ediyor. Oradaki çay bahçesi ile ilgili olarak sorunuza istinaden en son orası yıkılacak. Yıkılmama, orası durma diye bir durum yok. Yıkılacak. Kimseye başka türde de bir sözümüz yok. Ne dediysek onu yapacağız. Masa başında uydurulup, gerçekmiş gibi paylaşılan, konuşulan asparagas bilgilere kimse inanmasın. Eski SGK binası yıkımı bittikten sonra oranın yıkımına başlayacağız.
Seçim döneminde ‘Bir şey değişecek her şey değişecek.’ demiştik.

Her yaptığımız iş, bu şehre kimlik kazandırmaya yönelik. En başından beri niyetimiz hayır, akıbetimiz hayır. Kendilerine 2-3 hafta gibi bir süre verdik. Onlarda teklifimizi kabul ettiler ifadelerini kullandı.

Bu haber 9000 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Vatandaş
  1 yıl önce
  Aşiyan Köprüsü kavşak projesi yıllardır bekliyor araçlar, yayalar özellikle ilkokul çocukları çok sıkıntı yaşıyor. Karayolları köprüyü yapalı kaç yıl oldu belediye kendi sorumluluğundaki kalan kısmı ne zaman yapacak ?
 • Ayşe Kaya
  1 yıl önce
  NFK Çankırıya ne faydası olmuş da bir caddeye adı verilmiş, anlamak zor. Kent kimliği diyorsan kendi öz değerlerini unutma Çankırı.