Çankırı Valiliği Türk Bayrağı Hususunda Uyarıda Bulundu

Zaman zaman rengi solmuş, kirli, yırtık, delik, sökük, buruşuk vb. bayrakların kullanıldığı tespit edilmiştir.

Çankırı Valiliği Türk Bayrağı Hususunda Uyarıda Bulundu
04 Temmuz 2019 - 17:44

- Kamuoyuna Duyuru –

 

Türk Bayrağı, göz kamaştıran duruşuyla Türkiye Cumhuriyeti’nin şeref ve onurunu simgeleyen şanlı bir semboldür. Bayrağımız ülkemizin ve milletimizin varlığı ve bağımsızlığını temsil etmekte; birlik ve beraberliğimizin göstergesi olan önemli kutsal değerler taşımaktadır. Ne mutlu bizlere ki, Şanlı Bayrağımız dört bir yanda göklerde dalgalanmaktadır ve ilelebet dalgalanacaktır.

 

Bayrak sevgisinin bir tezahürü olarak vatandaşlarımız, Bayrağımızı çeşitli zaman ve mekânlarda kullanmaktadırlar. Ancak, zaman zaman rengi solmuş, kirli, yırtık, delik, sökük, buruşuk vb. bayrakların kullanıldığı tespit edilmiştir. Al bayrağımızın hak ettiği değerine uygun olarak kullanılması hususunda vatandaşlarımız tarafından gerekli özen ve duyarlılığın daha üst düzeyde gösterilmesini rica ederiz.

 

Çankırı Valiliği

Bu haber 5141 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hayati
    8 ay önce
    Valiliğimiz tarafından iyi bir tespit yapılmıştır. Bayrak kanununa riayet edilmeli bazen görüyoruz ki her yerde her şekilde kullanıldığına şahit oluyoruz. Kimi sopa dallar gibi elinde sallıyor kimi arkasına alıyor. Kimi evine veya iş yerine gelişi güzel asıyor hatta aylarca orada duruyor. Bunlara dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum.