İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş: Milleti Aptal Yerine Koymayın Dedi

Başkan Akbaş, “Amacımız kimseyi itam etmek değil, daha nezaket ve siyasi üslup ile yaklaşımımız olmasına rağmen bizlere iftira atan il başkanını bende kınıyorum.” İfadelerini kullandı.

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş: Milleti Aptal Yerine Koymayın Dedi
23 Mayıs 2021 - 12:36 - Güncelleme: 23 Mayıs 2021 - 12:44
İYİ Partili Akbaş, AK Partili Çelik’e Cevap Verdi

Başkan Akbaş, “Amacımız kimseyi itam etmek değil, daha nezaket ve siyasi üslup ile yaklaşımımız olmasına rağmen bizlere iftira atan il başkanını bende kınıyorum.” İfadelerini kullandı.

İYİ Parti Çankırı İl Başkanı Aydın Akbaş Adalet ve Kalkınma Partisi Çankırı İl Başkanı Sn. Adulkadir Çelik'in 19 Mayıs kutlamalarında yaşanan aksaklıklar üzerine Partisi ve kendilerini itam eden açıklamalarına cevaben basın açıklamasında bulundu.

Yazılı açıklama yapan Akbaş, şunları kaydetti:

Akbaş sözlerine, “Değerli basın mensupları, Aziz hemşerilerim; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri sırasında yaşanan gelişmeleri ve AKP İl Başkanı tarafından millet ittifakı ve HDP üzerinden partimizi eleştirmesi üzerine kendilerine cevap veriyorum.” Diyerek başladı.

İYİ Parti teşkilatı olarak Çankırı Valiliğimizin daveti üzerine Çankırı Gençlik ve Spor İl müdürlüğümüzün yürüyüşüne katıldık. Coşkulu ve güzel bir katılım oldu. Gençlik Spor İl Müdürlüğüne organizasyon için teşekkür ediyorum.

Her bayramda olduğu gibi valiliğimiz belediye başkanlığımız ve Garnizon Komutanlığımızın çelenk sunma töreni yapacak, bizde program sonu Valilik iznimize istinaden çelengimizi sunmayı bekledik. Alanda gördük ki böyle bir tören merasimi yok. Valimizin günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra devlet erkanı ve katılımcılar dağılmaya başladı. Bayrak çekilmemiş, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmamıştı. Ben iyi Parti İl Başkanı olarak Milletvekilimiz Muhammed Emin Akbaşoğlu'na durumu ilettim. Kendileri olayı fark ettiler ve bu aksaklığı gördükleri için kaldılar. Bayrak çekildi, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Anlaşılan o ki burada hükümet tarafından dar çerçevede, devlet erkanının değil sadece Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü üzerinden kutlama yapılması istenmiştir. Bu konuda diğer illerdeki kutlamalara da bakınca İçişleri Bakanlığı tarafından kutlamalarla ilgili valiliklere gereken talimat verilmiş olabilir diye düşünüyoruz.

Buradaki olay Tüm halkımız ve basın mensuplarımızın gözleri önünde olmuştur. Bir milletvekilinin bir siyasi parti il başkanının kutlamalar adabına uygun yapılmadı eleştirisine aşağılayıcı bir üslupla "sizi halk biliyor" mantığı ile cevap vermesi hiç de hoş olmamıştır.

Sayın İl Başkanı Çelik, madem devlet erkanı çelenk koymuyor, siz iktidar partisi olarak sunuyorsunuz, bırakıp gitseydiniz. Protokol sıralarında fotoğraf çekilmek için ayrıldığınızı iddia ediyorsunuz kimi kandıracaksın! Protokol oradan dağıldı. Yıllarca bu programlara katılıyoruz. millete aptal yerine koymayın.

Bir de çıkıyorsun Millet ittifakı üzerinden partimizi provokasyon ile suçluyorsun konuyla hiç alakası yokken HDP ile eşleştiriyorsun. Biz HDP ile hiçbir ittifakta yer almadık. Ben şimdi senin partini, HDP ile yaptıklarını sıralayayım, sen onlara cevap ver.

*Sayın İl Başkanı OSLO'da HDP ve PKK sempatizanları ile Türkiye Cumhuriyeti devletini pazarlık masasına oturturken siz iktidardınız.

*19 Ekim 2009'da PKK'lı katiller için Habur'da çadır mahkemeler kurulurken devletin savcı ve hakimlerini ayaklarına gönderen sizin iktidarınızdı.

*Serbest kalan teröristleri HDP otobüsleri üzerinde il il gezdirerek şov yaptıran sizin iktidarınızdı.

*Milli birlik ve kardeşlik, demokratik açılım ve en son analar ağlamasın diyerek başlatılan çözüm sürecinde de iktidar sizdiniz.

*Açılım sürecinde Öcalan'a sürece büyük katkıları var diyenler, Sayın Öcalan diyenler sizlerdiniz.

*Bu süreçte Öcalan'ın istekleri doğrultusunda Andımız okullardan kaldırılırken siz iktidardınız.

*Türkiye Cumhuriyeti ibaresi resmi dairelerden kaldırılırken siz iktidardınız Türk milliyetçiliğinin ayaklar altına alacak kadar göz karartırken siz iktidardınız.

*Doğuda Vali ve Kaymakamlarımıza pencereden dışarı bakmayın derken, teröristler hendek kazarken, askerlerimiz kışlaya, polisimiz karakola hapis edilirken siz iktidardınız.

*Sizin yanlış politikanız sonucu askerimiz ve polisimiz o hendeklerde 736 şehit verdi.

*Öcalan'ın mektubu Diyarbakır meydanlarında okutulurken Sivan Perver Türk düşmanları ile halay çekip ağlaşırken siz iktidardasınız.

*28 Şubat 2015 tarihinde Dolmabahçe Sarayı'nda Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve bakanları ile AKP iktidarı temsilcileri HDP ve yandaşları ile masaya oturup Öcalan denen katilinin 10 maddelik manifestosunu Türk milleti ile paylaşırken siz iktidardınız.

*Bizim vergilerimizle kurulan TRT ye katil Osman Öcalan'ı 3-5 oy uğruna çıkartan sizin iktidarınızdı.

Sayın AKP İl Başkanı saymakla bitmeyen bu sicil bozuklukları ortada dururken sen bize hangi akla hizmet HDP ile yan yana getiriyorsun. Sen açıklama yapacaksan HDP ile olan ilişkilerinize cevap ver. Sen birini itham edeceksen, açıklama yapacaksan, AK Parti iktidarı ile bakanları ile yandaş gazetecileri ile yaşananları ve diyalogları anlatan Sedat Peker'e cevap ver. Bunlar bitmişliğin ve tükenmişliğin sendromlarıdır. Halka inandırıcılığınız kalmadı. İftiralarınıza da devam edin halk biliyor, Allah biliyor.” İfadelerine yer verildi.


Aydın Akbaş=>İYİ Parti Çankırı İl Başkanı


Bu haber 3219 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • a
  3 ay önce
  sayın akbaş siz olmasını daldan dala devam edin. ittifak yapmışsınız bakanlık verilecekmiş hdp ye söz verilmiş siz onları kınayın onlara bakın önce
 • Ayaz
  3 ay önce
  Yanlışsa kim yaptıysa yanlıştır. Sen yaptın ben de yaparım demek büyük yanlıştır. Demirtaş'la kahvaltı yapmak yanlışın dik alasıdır. Komik oluyorsunuz. Milleti aptal yerine koymayın lütfen.
 • Fırat şahin
  3 ay önce
  Bu ülkede doğru AKP yapar. Sizler diğer siyasi partiler kadar boş konuşursunuz. Terörü bitiren AKP'dir. Reis candır, gerisi heyecandır. Varsa ötesi buradayız biz elhamdülillah.