Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Boğaziçi Eylemcilerine Sert Sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimiz sağlıktan eğitime, tarımdan sanayiye kadar hangi alanda nasıl hizmet verdiğimizi çok iyi biliyor. Bu yüzden sizden son 18 yılda yaptığımız hizmetleri farklı yönleriyle anlatıp sürekli hatırlatmanızı istiyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Boğaziçi Eylemcilerine Sert Sözler
03 Şubat 2021 - 17:00 - Güncelleme: 03 Şubat 2021 - 19:51
Sert Sözler

Öğrenci misiniz, Rektör Odasını Basan Terörist misiniz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti 7'nci Olağan İl Kongrelerine canlı bağlantı ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Çankırı, Bilecik, Gaziantep, Artvin, Iğdır İl Kongreleri'ne canlı bağlantıyla katıldı.

Burada gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Boğaziçi eylemcilerine "Siz öğrenci misiniz, siz talebe misiniz yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan orayı işgale kalkışan terörist misiniz?" diyerek tepki gösterdi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Ay sonuna kadar tüm il kongrelerimizi bitiriyoruz. Bu kongrelerimizi elbette temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek yürütüyoruz. Kongrelerimizi adeta enerjimizi yenilediğimiz, demokrasi şölenlerine çeviren tüm kardeşlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Teşkilatlarda görev almış tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

"Gece Gündüz Milletimizin Gönlüne Girmenin Yolunu Arayacağız"

Siyasette hizmet mücadelesi bir bayrak yarışı gibidir. Unutmayın, davası hak olanın yardımcısı haktır. Hak olan davada zaferde muhakkakdır şiarıyla, gece gündüz milletimizin gönlüne girmenin yolunu arayacağız. Teşkilatlarda görev alacak kardeşlerimden bunu istiyorum.

"Terör Örgütlerine Karşı Kararlı Bir Duruş Sergiliyoruz"

Türkiye olarak bir yandan salgınla mücadele ederken, diğer yandan da siyasi ve ekonomik hedeflerimizi hayata geçiriyoruz. Uluslararası alanda ülkemizin menfaatlerini korumak için kararlı bir mücadele gösteriyoruz. Terör örgütlerine karşı kararlı bir duruş sergiliyoruz. Yeni kazanımlar için yeni adımlar atmanın hazırlıklarını yürütüyoruz. Küresel siyasal ve ekonomik dengeler sarsılırken, ülkemizin kendisine önemli bir yer sağlamasını hedefliyoruz.

CHP’ye Sert Tepki

CHP, 7/24 açık bir yalan partisidir. Başındaki adamda 7/24 yalan söyleyen bir adama dönüşmüştür. CHP'den bizim beklentimiz yok. Kendi içindeki taciz ve tecavüz skandallarını halletseler yeter.

Boğaziçi'ndeki Olaylarla İlgili

Terör örgütlerinin üyesi olan bu gençleri biz ülkemizin gerçek manada milli ve manevi değerlere sahip gençleri olarak kabul etmiyoruz. Siz öğrenci misiniz, siz talebe misiniz yoksa siz rektörün odasını basmaya kalkışan orayı işgale kalkışan terörist misiniz?

"Artık Bu Ülke Bir Gezi Olayını Yaşamayacaktır"

Buna fırsat vermeyeceğiz, gereği neyse yapmaya devam edeceğiz. Artık bu ülke Taksim’deki bir Gezi olayını yaşamayacak, yaşatmayacaktır. Bay Kemal sen terörist arkadaşlarınla devam edeceksen buyur o yola devam et. LGBT yok böyle bir şey. Bu ülke millidir, manevidir.

"Seçim Gününe Kadar Adım Atmadık Yer Bırakmayacağız"

Milletimiz sağlıktan eğitime, tarımdan sanayiye kadar hangi alanda nasıl hizmet verdiğimizi çok iyi biliyor. Bu yüzden sizden son 18 yılda yaptığımız hizmetleri farklı yönleriyle anlatıp sürekli hatırlatmanızı istiyoruz. Seçim gününe kadar adım atmadık tek karış yer, elini sıkmadığımız tek bir vatandaşımız kalmadan koşturacağız. Bu yüzden teşkilatlarımızın tüm bireylerine önemli görevler düşüyor.

Yeni Anayasa Çalışmalarıyla İlgili

Yeni anayasa çalışmalarına Cumhur İttifakı ile birlikte öncülük edeceğiz. Böylesine kapsamlı bir çalışma ülkedeki tüm kesimlerin içinde yer almasıyla anlamlı bir hale gelecektir."

Yeni anayasa çalışmasına Milliyetçi Hareket Partisi ile beraber öncülük edeceklerini vurgulayan Erdoğan, "Sayın Bahçeli'nin bu konuda yaptığı olumlu açıklamaları ve çizdiği çerçeveyi memnuniyetle karşıladık. Elbette böylesine kapsamlı bir çalışma ülkedeki tüm kesimlerin içinde yer almasıyla anlamlı hale gelecektir. Süreci sabote etmek yerine olumlu katkıda bulunmak isteyen tüm grupları, herkesi yeni anayasa çalışmalarının içinde görmek istiyoruz. Bunu da tüm samimiyetimle söylüyorum. Yeni anayasa sürecinin dünyanın ve bölgemizin son yıllarda geçirdiği büyük değişimlerin, ülkemizin önünde açtığı fırsatların değerlendirilmesini kolaylaştıracak bir yönü olacağına da inanıyorum" açıklamasında bulundu.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının sonunda kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.
Bu haber 4626 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum