Fidanlık Piknik Alanına Kimler Sahip Çıkacak? (Özel Haber)

Kırkevler Mahallesi, Eylül Sokak. No:4, 18100 İçyenice Köyü/Çankırı Merkez/Çankırı adresinde bulunan Kenbağ Fidanlığı Piknik alanı içler acısı.

Fidanlık Piknik Alanına Kimler Sahip Çıkacak? (Özel Haber)
12 Temmuz 2018 - 15:57

Konu: Fidanlık piknik alanı

 

Kırkevler Mahallesi, Eylül Sokak. No:4, 18100 İçyenice Köyü/Çankırı Merkez/Çankırı adresinde bulunan Kenbağ Fidanlığı Piknik alanı içler acısı.

 

“Bir zamanlar çocukluğumuzun geçtiği, ailelerin piknik yaptığı Orman Fidanlığı'nın içler acısı hali bizleri derinden üzdü.

 

Çankırı Merkez ilçe Kenbağ mevkiinde bulunan 36 hektar alana sahip olan Kenbağ Tabiat Parkı, il merkezine 7 km mesafede ormanlık alan içerisinde yer almakta, asfalt yol ile ulaşım sağlanmaktaydı. Karaçam ağaçlarıyla çevrili olan Kenbağ Tabiat Parkında halkımızın rekreasyonel amaçlı günübirlik ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik imkanlar mevcuttu. Şimdilerde ise Kenbağ Fidanlığı Piknik alanında in-cin top oynarken, yöneticilerde uyuyor. İşi biten siyasetçiler ise Çankırılıları uyutmaya, dalga geçmeye devam ediyorlar…

 

Çankırı; Bu memleketin ekmeğini yiyip, suyunu içerek, gözünün içine baka baka insanımızın hayalleri ve sevdası için gerekenleri yapmayanların yeri değildir.

 

Çankırı; Sorumlu sorumsuzların ve yetkisiz ve etkisiz yetkililerin sırtını sıvazlama, başını okşama ve gönlünü hoş tutma yeri değildir.

 

-Sahipsizliğin Hesabı Elbet Bir gün Sorulacak-

 

Çankırı’nın göbeğinde içler acısı bir görüntü daha.

 

Burayı kime peşkeş çekmek istiyorsunuz? Buraları görünce hiç mi utanmıyorsunuz?

 

Sorumlu sorumsuz, yetkili yetkisiz, etkili ve etkisiz yöneticiler www.haberci18.com İnternet Medyası olarak “Sizlere iyi günler, iyi çalışmalar diliyorum. Geçtiğimiz hafta sonu çocuklarla beraber bir piknik yapalım dedik ve nereye gidebiliriz diye düşünürken Fidanlık mevkiinde bulunan ve Orman işletme Müdürlüğü Tarafından Fidanlık Tabiat parkı olarak yaklaşık 5 yıl kadar önce büyük emek ve masraf sarf edilerek yaptırılan piknik alanına gitmeye karar verdik. Ben oraya hem yeni yapıldığı zaman, hem de bir gazeteci olarak görmeye gitmiştim.

 

Tahmini 3 ya da 4 yıl önce çok beğenmiş ve takdir etmiştim. Çünkü güzel olmuştu, Mescidi lavaboları çeşmeleri, barbeküleri, üstü kapalı kameriyeler, piknik masaları ve çocuk oyun alanları her şey düşünülerek yapılmış çamlar arasında güzel bir alandı. Ulaşımı kolay ve yolları da kilitli parke döşenerek yapılmış çok güzel olmuştu.

 

Gelelim asıl konumuza:

 

Bizler tüm bunları düşünerek piknik yapmak için oraya gitmeye karar verdik. Ancak oraya vardığımızda ne görelim tam bir hayal kırıklığı. O eski halinden eser kalmamıştı. Her taraf pislik içinde, piknik masaları yerlerinde yok, çocuk oyun alanı yerle bir olmuş, çeşmelerden sular akmıyor musluklar sökülmüş, o kadar masraf edilerek yapılmış olan Wc ve mescit harap olmuş cam çerçeve kalmamış kısacası tam bir rezillik. Ve gittiğimiz gibi geri döndük.

 

Sayın İdareciler “Şimdi ben sormak istiyorum. Fazla değil bundan sadece 4 ya da beş yıl kadar önce o kadar para ve emek sarf edilerek yapılan bu alan kısa sürede kaderine terk edilmek üzere mi yapıldı? Niçin buraya sahip çıkılmadı? Sahip çıkılmayacaksa o kadar masraf neden yapıldı? bunun sorumluları kimler? Burayı hiç bir yetkili görmüyor mu? Şimdiye kadar görmedilerse yazıklar olsun” diyoruz.

 

www.haberci18.com İnternet Medyası ve admini Mustafa Çelik olarak İnşallah bu mezbeleliği, vurdum duymazlığı, ilgisizliği gündeme getirdikten sonra “Görmeyen gözler, duymayan kulaklar görürler de ve bu rezilliğin hesabını önce Cenab-ı Allah’a, daha sonra şahsımıza, ondan sonrada yaranlar, şehitler diyarının cefakâr, fedakar, kadirşinas insanlarına verirler.

 

Utanma Duygusu, Allah Korkusu Yok Mu Sizde?

 

-Üzülerek, çekinmeden söylüyorum. Allah korusun Çankırı’da her şey ‘Pensilvanya Modeline’ Döndü-

 

Çankırı Sahipsiz!

 

Devletin bunca parasını hiç düşünmeden harcayarak, sonrada orasını kaderine terk etmek hangi insafa vicdana sığar ben anlamış değilim. Ha şunu da ilave edeyim Fidanlıktan buraya giriş yolu ağzında O zaman yazdırılmış olan kocaman Orman İşletme Müdürlüğü Fidanlık Tabiat Parkı Yazısı Halen Duruyor Çankırılı hemşehrilerim bu yazıya kanıp ta bir tabiat parkı varmış bir gezelim hevesine kapılmasınlar. Hayal kırıklığı yaşarlar.

 

Sorumlu-sorumsuz, yetkili-yetkisiz, etkili ve etkisiz yöneticiler sizlere iyi çalışmalar dilerken, yaranlar, şehitler diyarı şirin Çankırı’mın insanlarına sabır dilerim. Kendisi Küçük, Siyaseti Büyük Memleketimi Herkes Koltuk Sevdası Yüzünden Rezil Ediyorlar.

 

-At Gözlüklerini Çıkaralım-

 

Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Çevre bakımı yapılacak mı, Yapılmayacak mı?

 

Her fırsatta şampiyonluk naraları atanlara duyurulur!

 

86.400 Nüfuslu Çankırı’mın İstanbul’un arka bahçesi, Ankara'nın ilçesi olduğunu her zaman söylerim, Ama; Hala aynı adamları seçmeye devam ediyoruz. Lütfen önce seçmesini, seçilmesini, kimleri seçtiğimizi, Çankırı’yı kimlerin yönettiğini öğrenelim… “Ne diyeyim bu ve buna benzer alanları yok edenlere ve düzenleme işlemlerini engellemeye çalışanlara yazıklar olsun.”


Bu haber 5792 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Vatandaş
  2 yıl önce
  Mustafa Rumuzlu Beye katılmıyorum altta yazan. Böyle piknik alanlarımızı daha çok korumamız lazım yol geçen hanı değil evet ama bakım yapılması lazım ve gerçekten diğer parklardan güzel olacağını düşünüyorum. zaten orası piknik alanına elverişli olursa güzel havuz veya akarsu geçidi felan yapılıp çeşmelendirilirse bence her zaman gidilecek bir yer olur.
 • SİYASETÇİ
  2 yıl önce
  Çankırı insanında yanlış bir anlayış her yeni açılan müessede ''Aileler önceliğimiz denilip,sonrasında gerekçeli sebeplerle,boş gezen,toplumu zedeleyen insanlara bırakılmaktadır.''Size sayısız mekan sayabilirm.Fidanlık mevkiide maalesef aynı muzdarip durumdadır.ÇANKIRIDA AİLELERİN RAHATLIKLA OTURUP SOSYAL HAYATINI GELİŞTİRECEĞİ ALAN VE MEKANLARA İHTİYAÇ VARDIR.FİDANLIK MEVKİİNDEN BAŞLANABİLİR.AMA UNUTMAYIN.SADECE AİLLER İÇİN,,,KAFA ÇEKMEK İÇİN DEĞİL...MUSTAFA BEY HASSASİYET VE HABERCİLİĞİNİZ İÇİN SİZE MİNNETDARIZ.
 • Hasan HARPUT
  2 yıl önce
  Mustafa bey bu duyarlılığınızdan dolayı bir Çankırılı olarak sizi teprik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum iyiki varsınız.