Çayyolu Elektrikçi hosting PUBG Mobile UC Satın Al Seo Paketleri

Ata Tohumlarından Çoğaltılan Fideler Vatandaşa Dağıtıldı

Karatekin Parkı’nda dağıtılan fideleri almak için vatandaşlar akın etti. Fideleri ve tohumları alan vatandaşlar, Başkan Esen’e teşekkür etti.

Ata Tohumlarından Çoğaltılan Fideler Vatandaşa Dağıtıldı
14 Haziran 2024 - 21:24 - Güncelleme: 14 Haziran 2024 - 21:29
Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in üretim hamleleri her geçen gün büyüyor. Çankırı’ya özgü yöresel ampul domatesin tohumlarını laboratuvarda canlılık testinden geçirerek Çankırı Belediyesi seralarında yetiştiren Başkan Esen, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ile tohumları ve 16 bin domates fidesini vatandaşa dağıttı.

Karatekin Parkı’nda dağıtılan fideleri almak için vatandaşlar akın etti. Fideleri ve tohumları alan vatandaşlar, Başkan Esen’e teşekkür etti. Ata tohumunu koruyarak çoğaltmayı hedefleyen uygulama, vatandaşlar tarafından büyük takdir gördü.

Çankırı’nın yöresel ata tohumlarını yetiştirerek üretime önemli bir katkı sağladıklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, vatandaşlara yapılan çağrı sonucunda toplanan ve tescillenen ata tohumlarını seralarda üreterek çoğalttıklarını ve halk ile paylaştıklarını ifade etti. Esen, ata tohumlarına ve geleceğe sahip çıktıklarının altını çizdi.

Bu haber 1383 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum