Fizyolife Manuel Terapi & Sağlıklı Yaşam ve Danışmalık Merkezi Çankırı'da Hizmete Girdi

Manuel tıp veya halk arasında yaygın kullanılan adıyla “manuel terapi” kas iskelet sistemi hastalıklarının cerrahi dışı tedavi yaklaşımlarından birisidir.

Fizyolife Manuel Terapi & Sağlıklı Yaşam ve Danışmalık Merkezi Çankırı'da Hizmete Girdi
27 Ağustos 2019 - 13:09

Fizyolife Manuel Terapi & Sağlıklı Yaşam ve Danışmalık Merkezi Çankırı’da

 

Manuel tıp veya halk arasında yaygın kullanılan adıyla “manuel terapi” kas iskelet sistemi hastalıklarının cerrahi dışı tedavi yaklaşımlarından birisidir. Manuel terapi ellerle uygulanan tedavi metodlarını içerir.

 

Manuel terapi fiziksel, ortopedik ve nörolojik birçok hastalıklara bağlı olarak gelişen kronik kas-iskelet ve sinir sistemi sorunlarını ameliyatsız, ağrısız ve kalıcı bir şekilde kısa sürede %90 yakın bir iyileşme ile çözüme kavuşturmaktadır.

 

Manuelterapi nerelerde faydalı olur?

 

- Boyun, sırt ve bel ağrıları başta olmak üzere; kol, omuz, kas ve iskelet sistemindeki ağrılı sendrom ve hastalıkların tedavisinde başarılı olmaktadır.

 

- Bel-boyun fıtığı, bel kayması, boyun düzleşmesi, eklem sorunları, kas yırtılması, donuk omuz,dirsek ve el bileği rahatsızlıkları,protez sonrası oluşan ağrılar, topuk dikeni gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkili bir yöntemdir.

 

-Adet düzensizliği, tinnitus(kulak çınlaması), mikrosefali hastalarda öğrenmeyi fasilite(uyarma) etme, bölgesel veya genel zayıflama.

 

-Ayrıca Manuel terapide, kas ve/veya eklemlerin sıkıştırdığı sinirlerin serbest kalmaları sağlanabildiğinden, segmentlere bağlı olarak, migren, baş ağrısı, boyun ağrısı, kabızlık ve hazımsızlık, artrit, yumuşak dokulara bağlı ağrılar, servikal kökenli baş dönmeleri, uyku problemleri de tedavi edilebilmektedir. Hiçbir yan etkisinin bulunmaması ise en önemli avantajlarından birisidir.

 

Klasik tedavi yöntemlerinin yanı sıra kupa masajı, kinezyolojik bantlama, manuel ve aparat yardımıyla tetik nokta gevşetme de bulunmaktadır.

 

Daha ağrısız, daha kaliteli ve daha verimli bir yaşam için halkımıza hizmet vermekte olan Fizyolife Manuel Terapi & Sağlıklı Yaşam ve Danışmalık Merkezi Cumhuriyet Mahallesi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi Kardelen İş Merkezi Kat: 4 No: 16 Çankırı adresindedir.

 

Adres: Cumhuriyet Mah.N. Fazıl Kısakürek Cad. Kardelen İş Merkezi Kat: 4 No: 16 Çankırı

 

Gsm: 0 553 210 43 12

 

 

 

 

 


Bu haber 4152 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum