Çankırı'ya Koca Yürekli Bir Babayiğit Lazım (Özel Haber)

"Çankırı’nın ve Çankırılının, diğer il ve ilçelerimizden gelen hastalarımızın ihtiyacı için önemli derecede kapsamlı bir özel hastane açılması ihtiyacı bulunmaktadır." Doğru ise Doğru deyin, yanlış ise yanlış deyin.

Çankırı'ya Koca Yürekli Bir Babayiğit Lazım (Özel Haber)
29 Ocak 2021 - 09:45 - Güncelleme: 29 Ocak 2021 - 10:14
Lazım!!!

Nasıl Olsa Çankırı’da Ne Bir Hastane Yeri Belirlenir, Nede Yeni Bir Devlet Hastanesi Yapılır!

Gönlü Olan, Parası Olan, Yüreği Çankırı İçin Atanlar Çıksın Ortaya!

Çankırı İkinci Bir Özel Hastaneyi Kaldırabilir mi?

Çankırı'da tam kapsamlı bir özel hastane açılması fazlasıyla gerekli hale geldi.

Büyüyen gelişen bir Çankırı var artık. Kapsamlı bir özel hastane açılması, sağlık için her türlü teşhis ve tedavinin yapılabildiği 3. basamak Eğitim Araştırma Hastanesi gibi bir özel hastaneye Çankırı’nın ve Çankırılının, diğer il ve ilçelerimizden gelen hastalarımızın ihtiyacı için önemli derecede ihtiyacı bulunmaktadır.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörümüz Profesör Doktor Sayın Hasan Ayrancı, “Çankırı’yı Sağlık Bilimleri Üniversitesinde, Sağlık Üssü Olmayı Başardıklarını” dile getirirken biz de madem öyleyse Çankırı’mıza Kapsamlı Özel Hastane Getirmemiz için elimizden gelen gayreti fazlasıyla göstermemiz lazım. Gerek büyük özel hastane sahipleriyle, gerekse de Sağlık Bakanlığıyla iletişime geçerek kapsamlı bir özel hastane açılması için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz diye düşünüyoruz. Nasıl olsa Çankırı insanı kandırılmaya alıştırılmış. Özellikle İlimiz Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı Sağlık Meslek Lisesinde yaklaşık 350 öğrencimiz öğrenim görmektedir. ÇAKÜ olarak yerelde mevcut insan kaynağının yükseköğreniminin de Çankırı’da devam etmesinin imkânlarını mevcut ve yeni açılan bölümlerle öğrencilerimizin tercihlerine sunmanın kıvancını yaşıyoruz.” demişti.

Rektör Ayrancı, devamında “Sağlık Bilimleri Fakültemize açtığımız bölümlere baktığımızda hepsi günün ve geleceğin gelişimine uygun ve istihdama dönük, ülkemizin ihtiyacı olan yetişmiş insan gücüne gereksinim duyduğu bölümlerdir. Yani hem bu bölümlerde okuyacak olan öğrencilerimize iyi bir gelecek sunmak hem de ülkemizin gelişim ve büyümesine katkı sağlayacak bölümler açıyoruz. Bu büyümeyi sağlarken tamamen bilimsel veriler ve analizlerle çalışarak bilinçli bir şekilde ayağımızı yere sağlam basıp geleceğe dönük vizyon ve projelerle büyümeye devam ediyoruz. Son zamanlarda sık dile getirdiğim gibi ÇAKÜ içinde bulunduğumuz dönemde büyüyen ve gelişen tek üniversitedir. Pandemi dönemi inşallah sona erdiğinde bu büyük gelişmenin Çankırı için nasıl hayat verici bir nefes hâline geleceğini hep birlikte göreceğiz.” şeklinde ifadelerini kullanmıştı.

Bazı çevreler, kişiler bize kızacaklardır ama; 400 yataklı yeni devlet hastanemize bir yer bulup yapamıyorsak; Çankırı'ya kapsamlı bir özel hastane açılmasının artık şart olduğunu düşünerek bu özel haberimizi paylaşalım istedik.

Oldu Olacak Bu Sorunu Çözebilecek Bir Babayiğit Lazım

Çankırı özel hayvan hastanemiz bile varken, insan sağlığıyla ilgili kapsamlı bir özel hastanemiz olsa mükemmel olacaktır. Duyarlı yaklaşan bir babayiğit İnşaallah Çankırı'ya bir kapsamlı özel hastane kazandırır. Çankırı hizmetin en iyisine layıktır öyle de olacaktır. Gerek siyasi, gerek bürokrasi gerekse sivil toplum kuruluşlarından bu konuda ellerinden gelen gayreti göstermeye, istişarelerde bulunmaya ve Çankırı’mıza kapsamlı bir özel hastane kazandırmaya teşvik ediyoruz.

Kısacası Sağlık için kafamızdaki bütün planlarımızı gündeme getiriyor, masaya yatırıyoruz. Yaparlar, yapmazlar o da bizim sorunumuz değil. Bu adam durup dururken her gün bir şey çıkarıyor da demeyin… www.haberci18.com İnternet Medyası olarak 86400 nüfuslu şehrimizin sorunlarını düşünerek Cografyamızla alay edenleri eleştirmekten, onlarla uğraşmaktan başka bir şey de düşünmüyoruz. 


Sağolun Var Olun, Her şey Çankırı İçin.....


Fotograflarını yaynladığımız Ambulanslar göşteriş, reklam amaçlı neyi beklemiyorlar. Sevk edilen hastalarını nakil için bekliyorlar. Yorum halkımızın, gönlü Çankırı'dan yana olan insanların. Fazla söze gerek var mı?

Bu haber 6029 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Çankırılı
  2 ay önce
  Özel bilmem ama devlet hastanesi yapılmalı yada geliştirilmelidir bence hastanede olmayan cihazlar bölümler var insanlar başka illere gitmek zorunda kalıyor.
 • Çankırılı
  2 ay önce
  Özelden ziyade devlet yapmalı bence sonuçta her ne kadar devlet büyükleri seçim zamanı dışında görmeseler de Çankırı da Türkiyenin bir ilidir diğer illere yapıldığı gibi Çankırı ya da yapılmalıdır
 • Musa sabuncu
  2 ay önce
  Devletin yapmaya niyeti yok. Tam donanımlı özel hastane olsun. Hem rekabet olur hemde paranıza gücümüz yetiyor.
 • Selçuk
  2 ay önce
  Karatekin in burnu sürtülmeli havalı doktorları var. Gelsin abi 2. Özel hastane de iyi olur. Mke tarafına kurulsun oda. Yıllardır insanları sömür sömür insanlari. Ortalikta zamaninda iş yapmaz ogulları bile simdi o havayla adam olduk modundalar. Medikalcisi, kulak isitme cihazcisi...!
 • Mustafa Topçu
  2 ay önce
  Yeni devlet hastanesinden ümitler kesilince...
 • Alper ince
  2 ay önce
  Geçen hafta babamı hastaneye götürdüm. Devlet hastanesinin önünde park yeri bulmak zor. Hastane Ultrason için 15 gün sonraya randevu verdi. Hangi devirde yaşıyoruz. Bir ultrason aleti yok mu Türkiye de. Ultrason çekmek için 15 gün beklenir mi. Böbrek taşı olan bir insan 15 gün ağrı çekmeye devam edecek yazık günah.
 • Haydar
  2 ay önce
  2. Özel hastaneyi rahatlıkla kaldırır. Vallahi şimdi ki mevcut özel hastane para tuzağı. Yemin ederim, neden mi para tuzağı? Tahlil olmayacak işe tahlil isterler, röntgen isterler derken sonucu da alamayız. Çünkü yanlış tedavi uygulanır dön başa haydi devlete git bu seferde.
 • Mert Kaleliköseoğlu
  2 ay önce
  Tam kapsamlı hastanelerde tedavi görenler bile çankırı karatekin hastanesine gelip mr'ını tomografisini ucuz diye çektirip götürüyor karalamak çok kolay yapmayın yazıktır varsa bir sıkıntı şikayet edin gerekli yerlere hemşehrim. İllaki daha iyisini kapsamlısını hepimiz isteriz memleketimize iyi olur.
 • Meraklı
  2 ay önce
  Randevu almak bile işkence 1 ay sonrasına veriliyor. Bu ölümü beklemek değilde nedir?