Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı

Recep Tayyip Erdoğan 100. Yıl Hatıra Ormanı’nda fidanlar toprakla buluştu.

Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı
12 Kasım 2023 - 17:53 - Güncelleme: 12 Kasım 2023 - 17:59
Çankırı-Ankara karayolu 10.km Gölezkayı kavşağında Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı etkinliği

Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan, "Geleceğe Nefes" kampanyası kapsamında ve 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikte Ankara yolu Gölezkayı Kavşağı mevkiinde yer alan Recep Tayyip Erdoğan 100. Yıl Hatıra Ormanı’nda fidanlar toprakla buluştu. Etkinliğe AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, Gençlik Kolları Başkanı Sadık Çendek, Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, İl Müftüsü Mehmet Şahin ve çok sayıda parti üyesi katılım sağladı.

Dikilen fidanlara Çankırılı şehitlerin isimlerinin verileceğini belirten AK Parti Çankırı İl Başkanı Koray Erdoğan, “Cumhurbaşkanımızın genelgesiyle tüm yurtta ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde geleceğe nefes olarak dikilen fidanlar ile ülkemizin ormanlık alan kapasitesi giderek artacak.

Cumhuriyetimizin 100. yılında ve Milli Ağaçlandırma Gününde bizlerde teşkilat olarak üstümüze düşen görevi yerine getirdik.

Her bir fidanla, geleceğimiz için bin umut yeşertmek istiyoruz. Hedefimiz; çevremizi güzelleştirerek, yaşam kalitemizi arttıran, dünyamızın nefes almasını sağlayan, canlılar için hayati öneme sahip olan ağaçları korumak ve ağaç varlığımızı arttırarak gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak.

Son 20 yılda ilimiz genelinde 70 milyondan fazla fidan toprakla buluştu.

Bugünde burada Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan adına oluşturulan 100. Yıl Hatıra Ormanı’nda 2023 adet fidanı toprakla buluşturuyoruz.

Bizler, 'Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz.” buyuran Peygamber Efendimiz ’in ümmetleriyiz. Diktiğimiz her fidan geleceğimize nefes olacak. Bir fidan dikmek geleceğe bırakılacak en önemli bir mirastır. Biz de bundan hareketle memleketimizi geleceğimizi yeşil bir hale getirmek için çabalıyoruz. Bugün burada Türkiye Yüzyılına nefes olmak amacıyla dikilen fidanlarımızda Çankırılı şehitlerimizin isimleri yer alacak.  Dikilen tüm fidanların hiçbirisinin kurumadan geleceğe ve dünyaya nefes olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılım sağlayanlar topraklara diktikleri fidanlara can sularını verdi.

Bu haber 3127 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum