İki, Üç Başlılık Ne Çankırı'ya, Nede Şehit ve Gazi Ailelerimizin Yakınlarına Yakışıyor (Özel Haber)

Özüm ve son sözüm. Bu çok başlılığa ve kanayan yaraya dur deyin, tüm şehit, gazi ailelerimizi bir çatı altında toplayın. Onları üzmeyin.

İki, Üç Başlılık Ne Çankırı'ya, Nede Şehit ve Gazi Ailelerimizin Yakınlarına Yakışıyor (Özel Haber)
14 Eylül 2020 - 08:59 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 09:57

Çankırı’da, İlçelerde Ve Köylerdeki Şehitlerimizin Mezarlarının Başlarına Dikilen Bayrak Direklerinin Söktürüldüğü İddiaları Doğrumu?

Bayrak Direklerinin Derneğin Birisi Tarafından Dikildiği, Diğer Bir Dernek Tarafında İse Yerlerinden Söktürüldüğü İddia Ediliyor. Bunların Hangisine İnanalım? Bu yaşananlara kim dur diyecek?

İki, Üç Başlılık Ne Çankırı'ya, Nede Şehit ve Gazilerimizin Yakınlarına Yakışıyor. Bu Kısır Çekişmelere Artık Dayanamıyoruz, İsyan Ediyoruz.

Evet Halka Yapılan Hizmet Allah Katında Boşa Gitmez, Yaradan Herkesin Kalbine Göre Verir

Yüreği yaralı şehit aileleri ve gazilerimizin sorunlarıyla; ayrıcalık yapmadan birebir ilgilenelim istedik. Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği ile Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneğinin sıkıntılarına, taleplerine el uzatalım dedik.

www.haberci18.com İnternet Medyası Olarak Hiçbir Kimseyi Ayrıştırmadık, Ayrıştırmakta Bize Yakışmaz

Korona, Deprem, Orman Yangınları, Kum Fırtınası, Sel Felaketleri, Ak Denizde Sıcak Savaş Provası, İç ve Dış Operasyonlarıyla, Törer şehitlerimizin acıları ile uğraşıp duruyoruz. Bu imtihanlardan biz kullarını koru. Mevla’m şifası sende.

İki, Üç başlılığa bir çözüm bulmak için yoğun çaba harcıyoruz. Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği ile Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneğine Bir Dokun Bin İşit. Bu özel haberimizle ortalığı velveleye verdiğimizi neyi zannetmeyim. Bu kısır çekişmeye artık son verin. Yeter Şehit ve Gazilerimizin yakınlarını ayrıştırmayın, üzmeyin.

Şu an her iki, üç dernekte kayıtlı olan üyeler arasında neden ayrıcalık oluyor, bu yaşananlara kim dur diyecek diye cevap arıyoruz... İnanmıyorsanız derneklere gidin görün.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak, “Cumhuriyet Mahallesi, Belediye Caddesi, Paşabeyoğlu İş Merkezi Çankırı adresinde bulunan Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneğini ziyaret edip dernek ve vakıf Başkanlarını hem de dört duvar arasında sıkışan şehit ve gazilerimizin ailelerini dinledik.”

Yanlış Anlamayın da Bu İşler Çocuk Oyuncağımı Kardeşim? Bu durum Çankırı’ya Yakışıyor mu?

Derneğin Birisi Yapıyor; Diğeri Yıkıyor İddialarına Son Noktayı Koymayı Kendimizde Görev Üstlendik... Yanlış Anlamayın da Bu İşler Çocuk Oyuncağımı Kardeşim? Sorusunu sormak aklımıza geliverdi.

İçişleri Bakanlığı onayı ile şehitler, yaranlar diyarı Çankırı’da faaliyete başlayan, Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneğinde, Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneğinde bulunan şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve yakınlarını bir arada görmek aynı havayı teneffüs etmelerini, kaynaşmalarını sağlamak için orta hakem olalım istedik. (www.haberci18.com İnternet medyası olarak ne oyuncuyuz, nede dansözüz.)

Her iki, üç dernekte Vakıf da bulunan çok değerli şehit ve gazi yakınlarımızın sorunlarının, sıkıntılarının olup olmadığını sordum. Ama; Ne acıdır ki Psikolojik olarak huzursuzluklarını gözlemledim. Şehit ve gazilerimizle ilgili konular anlatırken her defasında içimde bir volkan kaynıyor?

Neyse uzatmaya gerek yok. Asıl konumuza gelelim.

Kimsesizin kimsesi, sessizlerin sesi olmuşuz da haberimiz yokmuş. Dernekte bulunan ağabeylerim bir şeyler anlatarak az, çok bizi bilgilendirdiler. Duyduklarım karşısında Çankırılı bir vatandaş olarak üzüldüm.

Bir ve beraber olmak durumundayız. Böylesi fesat a, ayrıştırıcılığa, bölücülüğe çalışanlar Kuran’da(2/11) şu şekilde ifade edilmektedir. ‘’Onlara, 'Yeryüzünde fesat çıkarmayın' denildiğinde, 'Biz ancak ıslah edicileriz!' derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar."

Şehitlerimize, gazilerimize vefa, geride kalan emanetlerine hizmettir.

Şehit ve gazi ailelerimize yardımlaşma ve dayanışma, sosyal ve psikolojik destek vermek, bugüne kadar ilimizde ulaşılamamış yada ilgisiz kalındığı için sosyalleşme sorunları olan şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve onların geride bıraktıkları ailelerine ulaşmak, hepsini kaynaştırıp bir çatı altında toplamaktır yüreğimizdeki his, çabamız bu yöndedir böyle biline.

Allah'ın bizlere bahşettiği şeref ve onura yaraşır şekilde hizmet etmek amacımızdır. Şehit ailelerimiz ile gazi ve ailelerimizin sosyal ihtiyaçları ve resmi kurum - kuruluşlarda hak ve menfaatlerini araştırmak, temsil ve takip etmektir. Manen mevcut değerlerimizi korumak ve yüceltmek; siyaset dışı kalarak ve insanlarımızla, kurumlarımızla pozitif ilişkiler kurmak ve ikili ilişkileri geliştirmek. Yönetim kurulu üyelerimiz, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve saygı değer büyüklerimizin görüşleri de alınarak birlikte istişare halinde karar almak ve uygulamaktır. Yanlışa ve yanlış anlaşılmaya fırsat vermemeye çalışmaktır bizim derdimiz.

Yukarıda açıkladığımız amaçlar dikkate alındığında mevcut eski derneğin amacının dışına çıktığı iddia edilmektedir. Genel bakış olarak mevcut eski derneğin amacının dışına çıkıp çıkmadığını biz bilemeyiz, hayalleri bizi ilgilendirmez. www.haberci18.com’u şehitlerimiz, gazilerimiz ve ailelerinin ortak acıları ilgilendirir.

Derneklerin psikolojik dayanışma ve sosyalleşmeden uzak kalması, Çankırı'mızda mevcut 204 şehit ailemiz ile sayısı bilinmeyen gazi ve ailelerimizin büyük çoğunluğunun durumları hakkında bugüne kadar herhangi bir iletişime geçilmediği, bilgi alınmadığı ve bu konu hakkında çalışma yapılmadığı tespitle konunun önem arz etmesi nedeniyle Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği kurulmasının mecburiyeti doğmuştur.” İfadeleriyle karşılaştık.

Mükemmel Olmanıza Gerek Yok Sahte Olmayın Yeter

Yalakalığın tavan yaptığı günümüzde adam gibi kalanlara selam olsun.

Kimsesizin Kimsesi, Sessizlerin Sesi Olmuşuz Diyerek Yetkilileri Göreve Çağırıyoruz

Şehit Ve Gazi Derneği, TÜĞŞAV Vakfı Yakınlarına da El Uzatın. Şehit ve Gazinin değerini bu toplumun öğrenmesi gerekiyor. Gazi, Şehit kolay olunmuyor. Şehit ve Gazi ailesi olmakta kolay olunmuyor. Bize göre Şehit ve Gazi ailesi olmak onurlu bir duruştur. Size göre nasıldır bilemeyiz.

Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, Çankırı Şehit Ve Gaziler Derneği, TÜĞŞAV Vakfını kullanarak bende dahil hiçbir kimse, “Buralarda siyaset yapmaya kalmasın. Buraların adını kullanarak siyaset yapmak yasaktır. Gazi ve şehitlerim; sizlerin, bizlerin, bu ülkenin rahatı için canını feda etmeye hazır olan ve canını feda eden kişilerdir."

Yüreği yaralı şehit aileleri ve gazilerimizin sorunlarıyla birebir ilgilenen derneklerin varlığı bu toprakları vatan yapan dedelerimize ödediğimiz bir vatan borcu olsa gerek. Bu sebeplerle Şehit Babalarımızın, Ailelerimizin ve Gazilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek uygun bir yer tahsis edin, hepsi bir çatı altında toplansın. Kısaca sosyal hayatta maddi ve manevi her türlü sorunlarıyla ilgilenin derim.

Hâlâ nice şehitler verdiğimiz bu topraklar için öyle görünüyor ki şehitler vermeye devam edeceğiz. Vatan sevgisi imandandır aşkıyla şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık sıhhat, uzun ömürler diliyorum.

www.haberci18.com İnternet Medyası olarak hür bir şekilde haber yapıyoruz.'

Basın Olarak İşimizi Zorlaştırmayın

Basınımızın hepsine ait değil bu lafım, müstesna basınımız hariç ama son dönemlerde yapılan eleştirileri hiç hoş görmüyorum. Kendisini bilmeyen bazıları yazması gereken şeyleri yazmıyor, yalakalık yapmaya çalışıyor.

Memlekette gazeteci gibi gözüküp “Gazeteci” olamayanlar, kendisi gibi ağababa kaşığı yalamayanlarla uğraşarak Çankırı’da prim yapıyorlar ya ay oğlan. Maalesef "Her Dönemin Adamı" dediğimiz yalaka tipler, hiç bir zaman bitmezler...!!!! Bizim çanaktan yiyip başkasının tarlasına s*çanlarla işim olmaz. Bir söze bakarım söz mü diye… Birde adama bakarım adam mı diye… Karakteri dansöz olana her yer pavyon. Varsın hayat yalakalara şans tanısın. Ben onuruma fiyat biçmem, tükürülecek eli de asla öpmem.

Vakıf ve dernek için referans olan ve her fırsatta destek sağlayan Çankırı’lı işadamlarımıza, Çankırı’lı bürokratlarımıza beylere, beyefendilere, Çankırı Valiliğimize desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Çankırı da Şehitlerimizin mezarlarının yanı başındaki bayrak direkleri Özel İdare tarafından yenileniyor. Buna hiçbir söz söylemeye hakkımız yok emeği geçenleri tebrik ederiz.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesinin ve Çankırı Şehit ve Gaziler Derneğinin son bir yılda başlatmış olduğu farkındalık Şehit ve Gaziye Vefa faaliyetleri kapsamında; Şehit mezarları ziyareti, kabirlerinin durum tespiti onarımı ve bayrak direği olmayan şehitlerimizin başına hayırseverlerden temin edilen bayrak direklerini dikmesi çalışmaları sonrası İlimiz Özel İdare Müdürlüğü Kabir yapımı ve Bayrak Direği dikim işlerine başladı.

Ancak yapılan işlemlerde TÜĞŞAV Vakıf ve Çankırı Şehit ve Gaziler Derneğinin yapmış olduğu çalışmalar ailelerle iletişim halinde bilgi verildikten sonra izin alarak yapılmakta iken Çankırı İl Özel idaresi “TÜĞŞAV Vakıf ve derneğin yapmış olduğu faaliyetleri yok sayarcasına, yaptıkları hizmetler hiçe sayılarak İl Özel İdaresi tarafından, bayrak direklerinin yerinden sökülerek ne yapmak istedikleri düşündürücü olmaya başladı.

Bu güzel insanlar çalışmalarında yaptığı harcamaları ve emeklerini ortaya koyarken yapılanlar için bilgi verilmesi gerekmiyor mu? Yapılacak kabirlerin ve Bayrak direği dikilecek Şehitlerimizin bilgilerinin verilmesi insanlara yok yere para harcatılmaması daha etik değil midir? Ailelerin bir kısmının bilgisi varken diğerlerinin bilgisi yok. Vakıf ve derneğin yeni temin ettiği bağış direkleri de aynı şekilde sökülüp atılacak mı? Lütfen çalışan arkadaşlar Vakıfın ve Derneğin çalışmalarını çöpe atmadan önce bilgi verip gayretlerinin boşa çıkarılmaması insanlık adına bir gerektir. Bu konuda Çankırı İl Özel idaresi Genel Sekreterliğini uyaralım istedik.

Umarım bu çift başlılık gibi gözüken durum en kısa zamanda son bulur. Temsil ettiği değerlerin kutsallığı unutulmamalı. Hiç kimsenin bu vazifeyi siyasallaştırmaya ve kişiselleştirmeye hakkı yoktur. Bu vazife ne maddi nede siyasi rant elde etmek için manevî değerlerin hafife alınmaması gereken bir ağırlıktadır. Temennim durumun bu hâle kadar gelmesine sebep olanların tekrar düşünüp aklı selimle bir adım atmalarıdır. Şunu önemle hatırlatmak isterim ki en şerefli makamı Şehitlerimiz canları karşılığı kazanmışlardır. Aziz gazilerimiz de verdikleri yüce mücadeleler ile bu makama talip olmuşlardır. Yani bazılarının makamlarını kaybetmemek adına verdiği mücadele geçici ve oyalayıcı bir istektir.

Samimi duygular ve bu inançla Aziz Şehitlerimizin, Şerefli Gazilerimizin ve saygı değer yakınlarına yardımcı olabilmeyi kendilerine görev bilen bütün yetkililere çefakar, fedakar kardeşlerime sonsuz teşekkür ederim.

Özüm ve son sözüm. Bu çok başlılığa ve kanayan yaraya dur deyin, tüm şehit, gazi ailelerimizi bir çatı altında toplayın. Onları üzmeyin. Onları üzeni bizde üzeriz. Bu fırtınayı durdurun. Bu manzaraları görmek istemiyorz. Yazılarımızda edebiyat bazında sürcü lisan ettiysek af ola.

Ne Mutlu Türküm Diyene, Ne Mutlu Çankırılıyım Diyebilene (M.Ç.)


 


Bu haber 3574 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fatih YILDIZ
    1 hafta önce
    Bu hareketi başlatan Okan kardeşimi tanırım kalbide gönlüde güzel bir kardeşimizdir. Yaptığı işleri menfaat gözetmeksizin kalbinden, gönlünden geldiği gibi yapar. Yaptığı işleri takdir etmeyenin de Vatan sevgisinden Memleket sevgisinden şüphe ederim. Okan kardeşim ve birlikte çalıştığı dernek yönetici ve üyeleri bu güne kadar yapılmayanı yada aksatılanı kendi imkanlarıyla yapmaya çalışıyorlar bu güzel insanlara destek olmak varken neden ikilik yaratılmaya, neden engeller konulmaya, neden iftiralar atılmaya çalışılıyor anlamak mümkün değil. Şahsım adına Çankırı'lı ve Vatanına aşık bir vatandaş olarak Haberci18 aracılığıyla her kim yapıyor ise yapılan güzel işleri Çankırımız için Şehit, Gazi ve aileleri için onların yararına ne varsa her kim yapıyor öncülük ediyorsa desteklediğimi belirtmek istiyor saygılar sunuyorum...