İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi'nde İl Başkanı Ahmet Kurt Güven Tazeledi

Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen kongrede, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajı okundu.

İl Başkanlığı 14. Olağan Kongresi'nde İl Başkanı Ahmet Kurt Güven Tazeledi
17 Eylül 2023 - 18:15 - Güncelleme: 17 Eylül 2023 - 20:03
İl Başkanı Ahmet Kurt Güven Tazeledi

Kongrede Divan Başkanlığına MHP Genel Başkan Yardımcısı, Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, Ahmet Koran Mastı, İsmail Hakkı Esen, Elif Yılmaz Ermiş, oy birliği ile seçildi.

Türkiye Yüzyılı’na beraber yürüdükleri cumhur ittifakı ortakları ile bir araya gelen MHP Çankırı Milletvekili, MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Pelin Yılık kongrenin, daha güçlü Türkiye kararlılığıyla Milliyetçi Hareket Partisi ve Çankırı için hayırlı olmasını temenni etti.


Yılık "Cumhuriyet'in Yeni Yüzyılı, Türk ve Türkiye Yüzyılı" temalı 14. Olağan İl Kongrede seçimlere tek aday olarak giren Ahmet Kurt ve yönetimini tebrik etti.

Kongreye katılan MHP Çankırı Milletvekili Dr. Pelin Yılık, yaptığı konuşmada, yerel seçimlerde mevcut belediye başkanlıklarını muhafaza ederek yenilerini ekleyeceklerini söyledi.


Faaliyet ve mali raporunun okunmasının ardından delegelerin oyuna sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

618 delegenin oy kullandığı kongrede oyları alan Ahmet Kurt, yeniden il başkanı seçilerek güven tazeledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı İl Başkanlığı olağan kongresi Pazar günü gerçekleşti.

17.09.2023 Pazar günü Saat 14.00’de Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen kongreye Çankırı teşkilatlarının yanı sıra genel merkez yöneticileri de katılım sağladı.

Kongreye MHP Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, MHP Merkez, İl, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, birçok partili ve bazı siyasi parti temsilcisi katıldı.

Atatürk Kültür ve Sanat  Merkezi'nde düzenlenen kongrede, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Kongrede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajı okundu.

MHP Çankırı İl Başkanlığı 14. Olağan Kongeresinde tek liste ile gidilen seçimde Ahmet Kurt’un listesi kazandı.

MHP İl Başkanı Ahmet Kurt, tek listeden aday olarak seçildi.

İl Başkanı: Ahmet Kurt

Yönetim Kurulu (Asil): Hasan Hüseyin Yılmaz, Murat Eğmir, Hakan Dereli, Dursun Ertunç, Kübra Sarıkaya, Osman Şahin, Ahmet Ersoy, Serhat Gökçe, Osman Dizdar, Mücahit Sepetci, Cevat Yavuz, Cengiz Çakır, Hüseyin Oyanık, Fazlı Çağlar, İsmail Arslaner, Mehmet Erdem, Celalettin Sütlü, Tekin Cocar, Mete Karadeniz ve Erkan Yakup Doğan, Osman Sakarya, Selahattin Kuzu, Uğur İskilipli, Mehet Uludağ, Hüseyin Seyit Çakmak, Erdal Codura, Vahit Hallaç, Bekir Çiğdem, Mustafa Ereğez, Aynur Koç, Muazzez Nalcı, Hatice Özkan, Emine Haliloğlu, Cevdet Demirhan, Alper Ericekli, Mehmet Çetin, Ali Bozkurt, Gültekin Candan, Salim Ünal, Ahmet Keş

Disiplin Kurulu (Asil): Hasan Doğdu, Ahmet Kayabaş, Bilal İnci, İsmail Satılmış, Oğuzhan Akbaba, Dursun Koçak ve Dursun Budakoğlu, Hüseyin Gülemoğlu, Salim Yıldırım, Gani Öztürk, İdris Gani, Mehmet Fatih Kuş, Nurettin Dereli, Mehmet Çırpan

Üst Kurul delegeleri (Asil): Ahmet Kurt, İsmail Hakkı Esen, Mehmet Fatih Kaya, Önder Demirhan, Murat Eğmir, Mehmet Gümüş, Adnan Şahin, Hasan Çakır ve Faruk Usta, Yunus Coçar, Hamdi Kahraman, Ahmet Köse, Bekir Ateş, Hüseyin Oyanık

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ahmet Kurt, “Sayın Genel Başkan Yardımcım Ankara'daki gururumuz Genel başkanımızın mesai arkadaşı ve Milletvekilim Pelin Yılık Hanımefendi, Sayın Merkez Disiplin Kurulu Üyemiz hemşerimiz Ahmet Korhan Mastı Beyefendi, Kıymetli Belediye Başkanım Sayın İsmail  Hakkı Esen Beyefendi, Muhterem Divan kurulu ve Türk Hukuk Enstitüsü üyemiz Av. Elif Yılmaz Ermiş Hanımefendi Değerli Merkez İlçe Başkanım Sayın Av.  Mehmet Fatih Kaya, İttifak Ortağı partilerimiz AK Parti İl başkanı Sayın Koray Erdoğan, BBP İl Başkanı  Sayın Musali Cemal, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Sayın Muhammet Fatih Müjdeci beyefendi. Sayın İl Ocak Başkanım Alperen Şahin, Kıymetli İlçe Başkanlarım, İl Genel meclisi, Belediye Meclisi Üyelerimiz, İl ve İlçe teşkilatlarımızdaki kıymetli yöneticilerimiz, KAMU-SEN, TÜRKAV, KAÇEP Kadın Kolları Başkan ve Üyelerimiz, STK’larımızın kıymetli temsilcileri, geçmişten günümüze hak bildiğimiz bu davada bizlerle birlikte omuz omuza yürüyen önceki teşkilat yöneticilerimiz, bizlerden sonra da bu kutlu yolda yürüyecek olan kıymetli dava arkadaşlarım ve basınımızın güzide temsilcileri. Çok kıymetli hanımefendiler, beyefendiler. Sizleri hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. 14. Olağan İl Kongremize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Bugün bizlere bir hayat felsefesi ve yaşama gayesi kazandıran, bir kutlu dava etrafında toplanmamıza vesile olan, bu kutlu davanın banisi, Başbuğumuz rahmetli Alparslan Türkeş’i ve ülkücü şehitlerimizi saygıyla anarak ve yolbaşcımız, Türkmen Beyimiz, Genel Başkanımız  Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiye uzun ömürler dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.” ifadeleriyle açıklamalarına devam etti.

Kurt, "
Öncelikle yürütmekte olduğum bu şerefli görevin onurunu ve gururunu cümlemizle birlikte yaşamaktayım. Bana bu imkanı veren siz değerli Ülküdaşlarıma en derin şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar bizimle ve bizden önce teşkilatımızın her kademelerinde görev yapmış tüm dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Cümlesinin varlığıyla ve hareketimize olan olumlu katkılarıyla gurur duyuyorum. Bizler aynı taraftayız. Birlik beraberlik içinde, Genel Merkez teşkilatımızın emrinde ve Türk Milliyetçiliği çizgisinde, yılmadan yıkılmadan dosdoğru hareket eden tüm dava arkadaşlarımı, tüm vefalı ülküdaşlarımı selamlıyorum.

Bugünkü kongremizde bizler yalnızca Partimizin İl Yönetimi için değil, Anadolu'daki son bağımsız Türk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığı ve devamı için ayaktayız.

Bu aziz vatanın sonsuza kadar bağımsız olarak yaşaması için hayatın her alanında Türk Milliyetçiliği fikriyatını hakim kılma mücadelesi veren ve çıkış noktası Tanrı Dağları’nın zirveleri ile Hira Dağı’nın manevi mirasının meczedilmiş hali olan bir emanetin ve bunlardan kaynak bulan bir teşkilatın neferleri olarak aranızdayız.

Demokrasiyi benimsemiş, demokrasiyi milliyetçilikten ayırmamış ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin 54 yıllık siyasi yolculuğunda hep öne çıkmış bir duruşun temsili ifadesi olan kongrelerimiz; hem partimiz ve Milliyetçi Ülkücü Hareket olarak bizlerin, hem de  geleceği  şekillendirmesi anlamında ülkemiz ve milletimiz için  çok büyük anlam ve önem ifade etmektedir.

Türk Asrı Vizyonu’ nun sahibi, Cumhuriyet'in 100. yılını daha anlamlı kılan ideallerin adresi, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılının öncüsü olan Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarının her üyesinin bu anlam ve idealin öneminin bilincinde olduğunu görmek sevindiricidir.

Bitmeyen coşkumuzun, azalmayan heyecanımızın ve sona ermeyen vatan sevgimizin kaynağı, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'nin ilham veren öğretileridir. Maddi hiç bir gücün satın alamayacağı, bedeli bazen kanla, bazen de canla ödenen tarihi deneyimlerden aldığımız feraset ve milli değerlerimizin temelini oluşturan Türk-Cihan Hakimiyeti Ülküsü olan bu ilham, hepimiz için çok önemlidir.

İşte bu ilhamla 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak Türk düşmanlarının çabalarına, satılık anket şirketlerine ve tüm ayak oyunlarına rağmen yüzümüzün akıyla seçimlerden çıktık, oyunları bozduk, oyuncuları bozguna uğrattık.

Bunu da hep birlikte başardık.

Çünkü; Hüseyin Nihal Atsız’ın da dediği gibi;

"Makamlar, mevkiler ancak Türk milletine yararlı olabilmek içindir.” ömrümüz bu nasihate uygun olarak yaşamakla geçti, bundan sonra da böyle devam edecek inşallah.

Şimdi ise önümüzde 2024 yerel yönetim seçimleri var; 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimler için Türk Dünyası Lideri ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi tarafından Türkiye genelinde seçim startı verilmiş, “Üretken Belediyecilik” vizyonunda 9 temel ilke esas alınmıştır. Bu temel esaslarımız; Milliyetçilik, Çalışkanlık, Adalet, Dürüstlük, Çağdaşlık, Kalkınmacılık, Katılımcılık, Rekabetçilik ve Şeffaflıktır.

Bu seçimlerde asıl hedefimiz; Cumhur İttifakı felsefesi duyarlılığıyla Çankırı Merkez Belediyesi başta olmak üzere, tüm ilçe ve beldelerde yerel yönetimleri üç hilal ile buluşturmaktır. Tüm uğraşımız, çabamız, koşturmacamız ve dahi idealimiz bu hedefe ulaşmak içindir.

Rabbim muvaffak etsin inşallah..

Bu duygu ve temennilerle sözlerime son verirken bütün haziruna, teşkilatım ve hemşehrilerim adına saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyor ve tarihte, Orta Asya’dan Türk Cihan hakimiyeti mefkuresiyle yola çıkmış bir milletin evladı olarak diyorum ki; Varolsun Türk Devleti, Var Olsun Türk Milleti, Var Olsun Milliyetçi Ülkücü Hareket..

Ve son sözü Dedem Korkut'un duasıyla bitirmek istiyorum..

Türk Budunu;

"Sırtını dayadığın karadağların yıkılmasın..

Gölgesine oturduğun koca ağaçların kesilmesin..

Gümrah akan ırmakların kurumasın..

Kolun kanadın kırılmasın..

Yüce Mevla seni namerde muhtaç etmesin..

Koşarken boz atın sürçmesin..

Çaldığında kara polat,  öz kılıcın kertilmesin..

Dürtüşürken ala kargın ufalanmasın..

Aksakallı babanın yeri cennet olsun..

Aksaçlı ananın yeri uçmağ olsun..

Allah'ın verdiği umudun kırılmasın..

Birliğimiz, dirliğimiz bozulmasın..

Dualarınız kabul, ibadetleriniz makbûl olsun..".

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...!” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Bu haber 1456 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum