MHP'li Kamil Çoban'a Rekor Oy

Gizli oyla yapılan seçim sonrasında ise MHP meclis üyesi Kamil Çoban 26 oy alırken, Alaattin Kahyaoğlu ve Adem Tüysüz 25, Ahmet Kaşkaya ve İshak Akdemir ise 24 oy aldı. Ayrıca İsmail Işık ve Ruhi Şeker’e de 1’er oy çıktı.

MHP'li Kamil Çoban'a Rekor Oy
05 Ocak 2020 - 13:34 - Güncelleme: 05 Ocak 2020 - 14:06
İl Genel Meclisi Ocak ayı birleşimleri sürüyor.

Meclis Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen birleşimde gelir gider komisyonunda görev yapacak komisyon üyeleri için seçim yapıldı. Seçim sonucunda 4 AK Parti 1 MHP grubundan isim seçilirken, MHP’li Kamil Çoban’ın en fazla oyu alması dikkat çekti. Ayrıca komisyon için ismi önerilmeyen İsmail Işık ve Ruhi Şeker’e de 1’er oy çıktı.

İl Genel Meclisi Ocak ayı birleşimlerinin 2.’si dün gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamanın ardından Meclis başkanı Mustafa Çıbık, Pençe 3 harekatında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diledi ve TBMM’de kabul edilen “Libya” tezkeresinin de hayırlı olmasını diledi.

Gündem maddesi, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun 17. maddesi gereğince, İl Özel İdaresinin bir önceki yıl Gelir ve Gideri ile Hesap ve İşlemlerinin denetimi için gizli oyla Denetim Komisyonu üyeleri belirlendi.

Seçime geçilmeden önce denetim komisyonu üye sayısının 5 kişiden oluşması kabul edildi. Verilen önerge sonrasında ise Alaattin Kahyaoğlu, Adem Tüysüz, Ahmet Kaşkaya, İshak Akdemir ve Kamil Çoban aday gösterildi. Gizli oyla yapılan seçim sonrasında ise MHP meclis üyesi Kamil Çoban 26 oy alırken, Alaattin Kahyaoğlu ve Adem Tüysüz 25, Ahmet Kaşkaya ve İshak Akdemir ise 24 oy aldı. Ayrıca İsmail Işık ve Ruhi Şeker’e de 1’er oy çıktı.

Denetim komisyonu seçimleri sonrasında, meclis başkanı Mustafa Çıbık, seçilen üyelere başarılar dilerken, komisyon üyelerinin dışarıdan yardım alabileceğini belirtti. Meclis ayrıca komisyonda dışarıdan görev alacak kişilerin gündeliğinin 60 TL olarak belirlenmesini kabul etti.
 
Bu haber 5701 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum